صورت شما با این روش درمانی چندسال جوانتر و بدن سالم می شود!!

ترمیم کامل دندان‌ها به صورت کامل و درست کردن مشکلات مختلف با کمک ایمپلنت

در واقع در ترمیم کامل دندان ها با ایمپلنت معمولاً ایمپلنت‌های دندانی در کنار روش‌های دیگر مثل تاج دندانی، روکش و پر کننده‌های دندان مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته روش‌های مختلف با دقت و برنامه ریزی قبلی انجام می‌شوند. این روش‌های ترتیب مشخصی دارند و مطابق با برنامه پیش می‌روند.

همه ما دوست داریم دندان‌های طبیعی‌مان را آن جا که امکان دارد سالم نگه داریم و از آن‌ها استفاده کنیم. ولی گاهی شرایط آن طور که می‌خواهیم پیش نمی‌رود. به دلایل مختلف ممکن است دندان‌ها دچار آسیب شوند که در این صورت ترمیم کامل دندان ها با ایمپلنت دندان برای پیش گیری از عوارض بعدی و حفظ دندان، ضرورت خواهد داشت.

مثلاً گاهی به علت آسیب‌های فیزیکی یا بیماری‌های مختلف، لثه یا دندان دچار مشکل می‌شوند.

گاهی هم وضعیت طوری است که دیگر نمی‌توان دندان خراب شدهدندان را سالم نگاه داشت که در این صورت کشیدن دندان بهترین گزینه خواهد بود.

همچنین گاهی مشکل و آسیب به وجود آمده چندین دندان تحت تأثیر قرار می‌دهند و به دلایلی ممکن است ترمیم دندان برای تک‌تک آن‌ها میسر نباشد.

مثلاً کسی که در یک حادثه چندین دندانش دچار آسیب شده است، می‌تواند ترمیم کامل دندان‌ها را در نظر داشته باشد.

همه ما دوست داریم دندان‌های طبیعی‌مان را آن جا که امکان دارد سالم نگه داریم و از آن‌ها استفاده کنیم. ولی گاهی شرایط آن طور که می‌خواهیم پیش نمی‌رود.

به دلایل مختلف ممکن است دندان‌ها دچار آسیب شوند که در این صورت ترمیم دندان برای پیش گیری از عوارض بعدی و حفظ دندان، ضرورت خواهد داشت.

.

گاهی هم ترجیح داده می‌شود که دندان از دست رفته یا دچار آسیب شده با استفاده از ایمپلنت ترمیم شود.

اولین قدم برای ترمیم کامل دندان ها با ایمپلنت

ترمیم کامل دندان‌هامانند هر روش درمانی دیگر، باید پیش از هر چیز یک پزشک متخصص، مجرب و قابل اطمینان را پیدا کنید تا بتواند ترمیم کامل دندان‌ها و دهان شما را به عهده بگیرد.

متخصص دندانپزشک با دقت تمام آسیب‌های وارده شده به دندان‌ها و بافت‌ها را بررسی می‌کند.

بخوانید:  ارتودنسی چیست و چه ارتباطی میان ارتودنسی و ایمپلنت وجود دارد؟

او همچنین مراقب وجود علائم بیماری زا مانند بیماری‌های لثه و … هم هست و هنگام معاینه به این نکات مختلف توجه می‌کند.

زمانی که معاینه به پایان رسید، او با توجه به برداشت و تشخیص خود یک روش درمانی را برای ترمیم کامل دندان‌ها و دهان شما پیشنهاد می‌دهد.

به همین دلیل است که باتجربه بودن پزشک متخصص اهمیت بسیاری دارد چرا که نهایتاً اوست که روش درمانی و شیوه انجام آن را تعیین می‌کند.

یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌های ترمیم کامل دندان‌ها استفاده از ایمپلنت می‌باشد. بسیاری از متخصصان به بیماران خود استفاده از این شیوه درمانی را پیشنهاد می‌کنند.

ترمیم کامل دندان‌ها با ایمپلنت دندان

ترمیم کامل دندان ها با ایمپلنتدر کاشت دندان ایمپلنت اولین چیزی که باید مشخص شود این است که چه تعداد از دندان‌ها باید جایگزین شوند.

مشخص کردن تعداد دندان‌های لازم برای ایمپلنت اهمیت زیادی دارد چرا که اگر تعداد دندان‌ها زیاد باشد، گاهی می‌تواند با استفاده از تعداد کمی ایمپلنت دندانی مناسب، به ترمیم کامل دندان ها با ایمپلنت پرداخت.

پس از این مرحله، یعنی معاینه و مشخص کردن مشکل و تعداد دندان‌های قابل ترمیم با استفاده از ایمپلنت،

دندانپزشک باید اطلاعات مهم و جزئی‌تر را به دست آورد. این کار شامل تشخیص‌ها و آزمایش‌های دقیق و پیچیده خواهد بود.

اطلاعات به دست آمده از این آزمایش‌ها و تصویر برداری‌ها، میزان بافت استخوانی موجود، محل قرار گیری دندان‌ها، رگ‌های خونی، عصب‌ها و دیگر ساختارهای مهم را مشخص می‌کنند.

این اطلاعات از آن جهت اهمیت دارند که دندانپزشک باید به کمک آن‌ها جراحی ایمپلنت را برنامه ریزی کند.

پیوند استخوانی ایمپلنت

دندانپزشک هنگام جراحی برای ترمیم کامل دندان ها با ایمپلنت باید دقت داشته باشد که تا جای ممکن به بافت‌های بدن کمترین آسیب را برساند.

همچنین باید طوری ایمپلنت را قرار دهد که هم از نظر کارایی، استحکام و ثبات و هم از نظر زیبایی در حد انتظار باشد.

ایمپلنت ارتودنسیدر صورتی که بیمار میزان بافت استخوانی زیادی را از دست داده باشد، یا آن که بافت‌های لثه او دچار مشکل شده باشند،

احتمالاً پیش از انجام ایمپلنت باید اقدامات دیگری انجام شود. این اقدامات در جهت برطرف کردن مشکلات موجود که در کار کاشت ایمپلنت تداخل ایجاد می‌کنند، صورت می‌گیرد.

بخوانید:  جراحی لثه و فک برای کاشت ایمپلنت دندان با روش جراحی هدایت شده با تصویر

انجام این درمان‌ها پیش از کاشت ایمپلنت اهمیت زیادی دارد. با این کار می‌توان مطمئن شد که ایمپلنت کاشته شده، مقاومت و کارایی کافی را خواهد داشت.

به علاوه ظاهری طبیعی و زیبایی ایمپلنت هم ارتباط مستقیم با مشکلات دیگر دندان و دهان دارد.

جراحی ایمپلنت دندانیروش ایمپلنت به‌گونه‌ای برنامه ریزی و انجام می‌شود که تا حد امکان کمترین ناراحتی و درد را به همراه داشته باشد.

همچنین این اقدامات با دقت بسیار بالایی انجام می‌گیرند. علاوه بر این موارد، کسب نرخ موفقیت بالا در عمل جراحی مهم‌ترین موردی است که در جراحی ایمپلنت به آن توجه می‌شود.

ایمپلنت دندانی روشی سریع و برق آسا برای ترمیم کامل دندان‌ها نیست و مدتی طول می‌کشد.

اگر میزان طول درمان برای شما مهم است، باید طول زمان روش‌های مختلف برای ترمیم کامل دندان‌ها را به عنوان یک عامل مهم در انتخاب روش درمانی در نظر داشته باشید.

ولی در عین حال دوام و ماندگاری اثر درمانی هم چیزی نیست که بتوان به‌سادگی از آن چشم پوشی کرد.

ایمپلنت دندانی روشی است که دوام زیادی دارد و تا چند سال بعد همچنان به خوبی وظیفه خودش را انجام می‌دهد.

روش‌های درمانی مختلف در ترمیم کامل دندان‌ها و دهان

گاهی ترمیم کامل دندان ها با ایمپلنت به‌گونه‌ای انجام می‌شود که لازم است تمام دندان‌ها در دهان جایگزین گردند. ولی در برخی موارد هم وضع فرق دارد و دندان‌های طبیعی و سالم بر سر جای خود باقی می‌مانند.

گاهی هم دندان‌های آسیب دیده ولی طبیعی با روش‌هایی ترمیم می‌شوند و نیازی به تعویض آن‌ها حس نمی‌شود.

در واقع در ترمیم کامل دندان ها با ایمپلنت معمولاً ایمپلنت‌های دندانی در کنار روش‌های دیگر مثل تاج دندانی، روکش و پر کننده‌های دندان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تراشیدن دندان برای قرار دادن تاجالبته روش‌های مختلف با دقت و برنامه ریزی قبلی انجام می‌شوند. این روش‌های ترتیب مشخصی دارند و مطابق با برنامه پیش می‌روند تا حصول بهترین نتیجه ممکن تضمین شود.

ترمیم کامل دندان‌ها با ایمپلنت و با کمک روش‌های مختلف دندانپزشکی می‌تواند نتیجه بسیار خوبی داشته باشد.

کمک گرفتن از روش‌های مختلف برای درمان جنبه‌های مختلف از یک مشکل به خصوص در مواردی که آسیب‌های زیاد به دندان وارد شده باشد یا آن که تعدادی از دندان‌ها افتاده باشند، اثر چشم گیری خواهد داشت.

بخوانید:  دندان مصنوعی لق شده را چطور محکم کنیم تا در جای خود به صورت پایدار باقی بماند؟

تعریف کاشت دندانی در ویکی پدیا

وب سایت کلینیک ها

رفع مسولیت: این محتوا برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و به دلیلی برای مشاوره های پزشکی، تشخیص یا ارائه درمان توسط متخصصین مراقبت بهداشتی واجد صلاحیت نیست/ اعتماد شما بر تمامی اطلاعات یا محتوای ارائه شده در این راهنما منحصرا برعهده خودتان است/ شما همواره باید با پزشک خود یا یک متخصص مراقبت بهداشتی مشاوره نمایید تا پرسش های خود را در زمینه شرایط پزشکی خود مطرح نمایید./ وب سایت کلینیک ها هیچ گونه پشتیبانی یا پیشنهادی در مورد محتوا، روش، محصول، عقیده، متخصص یا پزشک خاص یا هر گونه مواد یا اطلاعاتی در این راهنما یا هر جای دیگری در این وبسایت ارائه نمی دهد.

مطالب مرتبط

لطفا نظر خود را در مورد این محتوا و ارتقای آن /تجربه شخصی و دیدنی خود بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.