متخصص ایمپلنت چه تأثیری در موفقیت کاشت دندان می‌تواند داشته باشد؟

 استفاده از ایمپلنت‌های دندانی در سال‌های اخیر محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. افراد زیادی هستند که به دلایل مختلف نیاز به استفاده از ایمپلنت دارند تا بتوانند دوباره لبخند زیبای خود را باز پس گیرند و از خوردن غذا لذت ببرند. در این میان انتخاب یک متخصص ایمپلنت خوب می‌تواند تأثیر چشم گیری در روند موفقیت کاشت ایمپلنت داشته باشد.

دندان مصنوعی جزئیافراد زیادی هستند که به دلایل مختلف یکی از دندان‌هایشان را از دست داده‌اند. بهترین گزینه درمانی و ترمیمی برای این افراد این است که به سراغ استفاده از ایمپلنت دندانی بروند.

البته استفاده از دندان مصنوعی جزئی، دندان مصنوعی کامل و بریج دندانی هم دیگر گزینه‌هایی است که ممکن است بسته به شرایط کارایی داشته باشد.

انتخاب متخصص ایمپلنت خوب برای کاشت دندان

در مورد ایمپلنت دندانی باید دقت زیادی به خرج داد. از جمله مواردی که تأثیر جراحی هدایت شده با تصویر برای ایمپلنتمستقیم در نتیجه و موفقیت کاشت ایمپلنت دارد، انتخاب متخصص ایمپلنت است. در حقیقت در مورد انتخاب دندانپزشک بهتر است کمی سخت گیر باشید و تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید.

قطعاً در هنگام انتخاب دندانپزشک متخصص ایمپلنت باید سوابق، عملکرد، دوره‌های آموزشی و میزان رضایت مشتریانش از نتیجه کار را در نظر داشته باشید. کاشت ایمپلنت دندانی چیزی نیست که بخواهید از آن سر سری عبور کنید و اولین دندانپزشکی که دیدید را برای این کار انتخاب کنید.

البته باید این نکته را هم بدانید که همه دندانپزشک ها در مورد ایمپلنت دندانی چیزهایی می‌دانند و می‌توانند کاشت ایمپلنت را هم انجام دهند.

ولی افرادی که آموزش‌های تخصصی و بیشتری در این زمینه داشته‌اند و مدت‌هاست که به‌طور اختصاصی به کاشت ایمپلنت مشغول‌اند، تجربه بیشتری در این زمینه دارند و احتمال موفقیت و عدم ایجاد مشکل در کار آن‌ها بالاتر است.

چرا ایمپلنت دندانی تا این حد محبوبیت دارد؟

مزایای ایمپلنت دندانیاستفاده از ایمپلنت دندانی در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری یافته است و این محبوبیت همچنان در حال افزایش است. در حقیقت در سال 2006 در حدود 3 میلیون آمریکایی از ایمپلنت دندانی استفاده کردند و 5.5 میلیون ایمپلنت در دهان‌ها کاشته شد.

تخمین زده می‌شود که صنعت ایمپلنت در هر سال حدود نیم میلیون بیمار را درمان می‌کند و در نتیجه جمعیتی که از این روش استفاده کرده‌اند و مرتباً افزایش می‌یابد. البته این پیش بینی حداقل چیزی است که می‌تواند اتفاق افتد.

  کشیدن دندان بدون درد به شیوه آتروماتیک و چه مزایایی برای ایمپلنت دندانی دارد؟

در حال حاضر 25 درصد از مردم آمریکا بالای 60 سال سن دارند. بسیاری از این افراد سالخورده از دندان‌های طبیعی خود بهره نمی‌برند. همچنین 70 درصد از کسانی که بین 35 تا 44 سال دارند نیز حداقل یکی از دندان‌هایشان را از دست داده‌اند.

با توجه به مزایای استفاده از ایمپلنت، تعجبی هم وجود ندارد که ببینیم تا چند مدت آینده ایمپلنت دندانی به روش استاندارد و اولیه برای جایگزین کردن دندان تبدیل شوند.

به خصوص این که ایمپلنت دندانی یک مزیت بسیار بزرگ دارد و آن هم نرخ موفقیت قابل توجه آن است. نرخ موفقیت کاشت ایمپلنت برای برخی از دندانپزشکان 90 درصد است.

مزایای ایمپلنت دندانی

مراحل ایمپلنت ددانیکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از ایمپلنت‌های دندانی آن است که این روش در واقع مشابهت بسیار زیادی به دندان‌های طبیعی انسان دارد.

به‌طور قطع جایگزین کردن دندانی که افتاده است با کمک گرفتن از ایمپلنت دندانی می‌تواند شرایط دندان‌ها را درست همانند حالت طبیعی و اولیه باز گرداند.

در این روش درمانی دندان طبیعی با یک قطعه فلزی جایگزین می‌شود. این قطعه فلزی پست یا رابط ایمپلنت نام دارد.

رابط ایمپلنت با استفاده از یک جراحی کوچک در داخل فک قرار داده می‌شود. رابط ایمپلنت در حقیقت نقش ریشه دندان را برای دندان جایگزین شده بازی خواهد کرد.

ایمپلنت دندانی هنگامی که در جای خود قرار می‌گیرد استحکام و مقاومت زیادی خواهد داشت. ایمپلنت قادر است که دندان جایگزین شده حمایت کند.
همچنین از چندین ایمپلنت می‌توان به گونه‌ای استفاده کرد که در نهایت بتوان یک ردیف دندان مصنوعی کامل را روی آن قرار داد.

روش 4 ایمپلنت دندان مصنوعیبه هر حال زمانی که دندان جایگزین بر روی ایمپلنت قرار بگیرد، درست مانند دندان‌های طبیعی به نظر خواهد رسید و عملکردی کاملاً طبیعی و خوب خواهد داشت. دندان جایگزین با استفاده از ایمپلنت مانند دندان‌های مصنوعی جا به جا نمی‌شود و هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن باعث ایجاد مشکل نمی‌شود.

یکی دیگر از مزایای مهم ایمپلنت دندانی آن است که کاشت ایمپلنت به حفظ بافت‌های استخوانی فک کمک می‌کند. به همین دلیل است که ایمپلنت کاشته شده بعداً دوباره نیاز به تنظیم و یا طراحی مجدد نخواهد داشت.

انتخاب متخصص ایمپلنت خوب برای کسب موفقیت در کاشت ایمپلنت

جراحی ایمپلنت دندانی متخصص ایمپلنتهمان طور که گفتیم استفاده از ایمپلنت دندانی مزایای زیادی دارد و در حال حاضر از محبوب‌ترین و رایج‌ترین روش‌های ترمیمی دندان به‌حساب می‌آید. ولی مسئله هزینه آن را هم نمی‌توان فراموش کرد. ایمپلنت دندانی از جمله روش‌های درمانی دندانی است که آن را نمی‌توان چندان ارزان به‌حساب آورد.

  کاهش درد ایمپلنت به چه صورت امکان پذیر است و چه روش هایی می تواند آن را میسر کند؟

به همین دلیل بیمار باید پیش از مراجعه و انجام ایمپلنت دندانی از متخصص ایمپلنت خود اطمینان حاصل کند. یعنی باید مطمئن شوید که فردی مناسب را برای این کار انتخاب کرده است.

متخصص ایمپلنت می‌تواند تفاوت میان موفقیت یا شکست را در کاشت ایمپلنت دندانی را رقم بزند.

یک متخصص ایمپلنت دندانی خوب قادر است کاشت ایمپلنت را طوری انجام دهد که در نهایت ظاهر دندان کاشته شده دقیقاً همانند دندان‌های طبیعی باشد و از نظر استحکام و کارایی هم چیزی کمتر از یک دندان طبیعی نداشته باشد.

متخصص ایمپلنت در حالت ایده آل باید فردی باشد که به صورت مکرر با کاشت ایمپلنت سر و کار داشته باشد
. در واقع دندانپزشک های بسیاری هستند که فقط چند مرتبه در سال کار کاشت ایمپلنت را انجام می‌دهند.

ایمپلنت دندانی طراحی لبخنداگر چه همه دندانپزشک ها در هنگام کاشت ایمپلنت حداکثر توجه و مراقبت را به کار می‌گیرند ولی باز هم تجربه عاملی است که می‌تواند تأثیر به سزایی در موفقیت کاشت ایمپلنت ایفا کند.

این در حالی است که دندانپزشکان متخصص ایمپلنت تجربه زیادی در این زمینه دارند و با تمام پیچ و خم آن آشنا هستند.

یک متخصص ایمپلنت به احتمال زیاد تحت آموزش‌های ویژه قرار گرفته است و در نتیجه اطلاعات بیشتری در مورد این روش درمانی دارد. او تلاش می‌کند که پیوند استخوان فک پیش از ایمپلنتاز بهترین راه ممکن برای کاشت ایمپلنت استفاده کند و همچنین آخرین فناوری موجود را برای این منظور به کار گیرد.

به علاوه متخصص کاشت ایمپلنت معمولاً از پیوند بافت استخوانی نیز اطلاع دارد و در صورت نیاز می‌تواند این تکنیک را هم برای آماده سازی بیمار برای دریافت ایمپلنت بر روی او اجرا کند.

ایمپلنت دندانی دوام زیادی خواهد داشت و به احتمال زیاد سال‌ها با سلامت کامل بر سر جای خود باقی می‌ماند. بنابراین انتخاب متخصص ایمپلنت ماهر برای کاشت ایمپلنت یک ضرورت است.

کاشت دندانی ویکی پدیا فارسی

مطالب مشابه این صفحه:

  عفونت دندان ایمپلنت شده را چطور می‌توان تشخیص داد و درمان کرد؟

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن