متخصص ایمپلنت خوب چه تأثیری در موفقیت کاشت دندان می‌تواند داشته باشد؟

در واقع دندانپزشک های بسیاری هستند که فقط چند مرتبه در سال کار کاشت ایمپلنت را انجام می‌دهند. اگر چه همه دندانپزشک ها در هنگام کاشت ایمپلنت حداکثر توجه و مراقبت را به کار می‌گیرند ولی باز هم تجربه عاملی است که می‌تواند تأثیر به سزایی در موفقیت کاشت ایمپلنت ایفا کند. این در حالی است که دندانپزشکان متخصص ایمپلنت تجربه زیادی در این زمینه دارند و با تمام پیچ و خم آن آشنا هستند.

لیست محتوای صفحه-انتخاب سریع

امتیازها-0+0

افراد زیادی هستند که به دلایل مختلف نیاز به استفاده از ایمپلنت دارند تا بتوانند دوباره لبخند زیبای خود را باز پس گیرند و از خوردن غذا لذت ببرند. در این میان انتخاب یک متخصص ایمپلنت خوب می‌تواند تأثیر چشم گیری در روند موفقیت کاشت ایمپلنت داشته باشد.

افراد زیادی هستند که به دلایل مختلف یکی از دندان‌هایشان را از دست داده‌اند. بهترین گزینه درمانی و ترمیمی برای این افراد این است که به سراغ استفاده از ایمپلنت دندانی بروند.

البته استفاده از دندان مصنوعی جزئی، دندان مصنوعی کامل و بریج دندانی هم دیگر گزینه‌هایی است که ممکن است بسته به شرایط کارایی داشته باشد.

انتخاب متخصص ایمپلنت خوب برای کاشت دندان

در مورد ایمپلنت دندانی باید دقت زیادی به خرج داد.

از جمله مواردی که تأثیر جراحی هدایت شده با تصویر برای ایمپلنتمستقیم در نتیجه و موفقیت کاشت ایمپلنت دارد، انتخاب متخصص ایمپلنت و دندانپزشکی ایمپلنت باتجربه است.

در حقیقت در مورد انتخاب دندانپزشکی ایمپلنت بهتر است کمی سخت گیر باشید و تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید.

قطعاً در هنگام انتخاب دندانپزشک متخصص ایمپلنت خوب باید سوابق، عملکرد، دوره‌های آموزشی و میزان رضایت مشتریانش از نتیجه کار را در نظر داشته باشید.

کاشت ایمپلنت دندانی چیزی نیست که بخواهید از آن سَرسَری عبور کنید و اولین دندانپزشکی ایمپلنت که دیدید را برای این کار انتخاب کنید.

البته باید این نکته را هم بدانید که همه دندانپزشک ها در مورد ایمپلنت دندانی چیزهایی می‌دانند و می‌توانند کاشت ایمپلنت را هم انجام دهند.

ولی افرادی که آموزش‌های تخصصی و بیشتری در این زمینه داشته‌اند

و مدت‌هاست که به‌طور اختصاصی به کاشت ایمپلنت مشغول‌اند، تجربه بیشتری در این زمینه دارند و احتمال موفقیت و عدم ایجاد مشکل در کار آن‌ها بالاتر است.

چرا ایمپلنت دندانی تا این حد محبوبیت دارد؟

مزایای ایمپلنت دندانیاستفاده از ایمپلنت دندانی در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری یافته است و این محبوبیت همچنان در حال افزایش است.

در حقیقت در سال 2006 در حدود 3 میلیون آمریکایی از ایمپلنت دندانی استفاده کردند و 5.5 میلیون ایمپلنت در دهان‌ها کاشته شد.

تخمین زده می‌شود که صنعت ایمپلنت در هر سال حدود نیم میلیون بیمار را درمان می‌کند و در نتیجه جمعیتی که از این روش استفاده کرده‌اند و مرتباً افزایش می‌یابد.

البته این پیش بینی حداقل چیزی است که می‌تواند اتفاق افتد.

بخوانید:  رشد مجدد دندان و کاشت ایمپلنت بوسیله تکنیک‌های خاص و روش‌های جدید

در حال حاضر 25 درصد از مردم آمریکا بالای 60 سال سن دارند.

بسیاری از این افراد سالخورده از دندان‌های طبیعی خود بهره نمی‌برند. همچنین 70 درصد از کسانی که بین 35 تا 44 سال دارند نیز حداقل یکی از دندان‌هایشان را از دست داده‌اند.

با توجه به مزایای استفاده از ایمپلنت، تعجبی هم وجود ندارد که ببینیم تا چند مدت آینده ایمپلنت دندانی به روش استاندارد و اولیه برای جایگزین کردن دندان تبدیل شوند.

به خصوص این که ایمپلنت دندانی یک مزیت بسیار بزرگ دارد و آن هم نرخ موفقیت قابل توجه آن است. نرخ موفقیت کاشت ایمپلنت برای برخی از دندانپزشکان 90 درصد است.

مزایای ایمپلنت دندانی

مراحل ایمپلنت ددانیکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از ایمپلنت‌های دندانی آن است که این روش در واقع مشابهت بسیار زیادی به دندان‌های طبیعی انسان دارد.

به‌طور قطع جایگزین کردن دندانی که افتاده است با کمک گرفتن از ایمپلنت دندانی می‌تواند شرایط دندان‌ها را درست همانند حالت طبیعی و اولیه باز گرداند.

در این روش درمانی دندان طبیعی با یک قطعه فلزی جایگزین می‌شود. این قطعه فلزی پست یا رابط ایمپلنت نام دارد.

رابط ایمپلنت با استفاده از یک جراحی کوچک در داخل فک قرار داده می‌شود. رابط ایمپلنت در حقیقت نقش ریشه دندان را برای دندان جایگزین شده بازی خواهد کرد.

ایمپلنت دندانی هنگامی که در جای خود قرار می‌گیرد استحکام و مقاومت زیادی خواهد داشت. ایمپلنت قادر است که دندان جایگزین شده حمایت کند.

همچنین از چندین ایمپلنت می‌توان به گونه‌ای استفاده کرد که در نهایت بتوان یک ردیف دندان مصنوعی کامل را روی آن قرار داد.

روش 4 ایمپلنت دندان مصنوعیبه هر حال زمانی که دندان جایگزین بر روی ایمپلنت قرار بگیرد، درست مانند دندان‌های طبیعی به نظر خواهد رسید و عملکردی کاملاً طبیعی و خوب خواهد داشت.

دندان جایگزین با استفاده از ایمپلنت مانند دندان‌های مصنوعی جا به جا نمی‌شود و هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن باعث ایجاد مشکل نمی‌شود.

یکی دیگر از مزایای مهم ایمپلنت دندانی آن است که کاشت ایمپلنت به حفظ بافت‌های استخوانی فک کمک می‌کند. به همین دلیل است که ایمپلنت کاشته شده بعداً دوباره نیاز به تنظیم و یا طراحی مجدد نخواهد داشت.

انتخاب متخصص ایمپلنت خوب برای کسب موفقیت در کاشت ایمپلنت

جراحی ایمپلنت دندانی متخصص ایمپلنتهمان طور که گفتیم استفاده از ایمپلنت دندانی مزایای زیادی دارد و در حال حاضر از محبوب‌ترین و رایج‌ترین روش‌های ترمیمی دندان به‌حساب می‌آید.

ولی مسئله هزینه آن را هم نمی‌توان فراموش کرد. ایمپلنت دندانی از جمله روش‌های درمانی دندانی است که آن را نمی‌توان چندان ارزان به‌حساب آورد.

به همین دلیل بیمار باید پیش از مراجعه و انجام ایمپلنت دندانی از متخصص ایمپلنت خود اطمینان حاصل کند. یعنی باید مطمئن شوید که فردی مناسب را برای این کار انتخاب کرده است.

متخصص ایمپلنت خوب می‌تواند تفاوت میان موفقیت یا شکست را در کاشت ایمپلنت دندانی را رقم بزند.

یک متخصص ایمپلنت خوب قادر است کاشت ایمپلنت را طوری انجام دهد که در نهایت ظاهر دندان کاشته شده دقیقاً همانند دندان‌های طبیعی باشد و از نظر استحکام و کارایی هم چیزی کمتر از یک دندان طبیعی نداشته باشد.

متخصص ایمپلنت خوب در حالت ایده آل باید فردی باشد که به صورت مکرر با کاشت ایمپلنت سر و کار داشته باشد
.

در واقع دندانپزشک های بسیاری هستند که فقط چند مرتبه در سال کار کاشت ایمپلنت را انجام می‌دهند.

ایمپلنت دندانی طراحی لبخنداگر چه همه دندانپزشک ها در هنگام کاشت ایمپلنت حداکثر توجه و مراقبت را به کار می‌گیرند ولی باز هم تجربه عاملی است که می‌تواند تأثیر به سزایی در موفقیت کاشت ایمپلنت ایفا کند.

بخوانید:  انواع ایمپلنت دندان، چرا انواع مختلفی وجود دارد و تفاوت هر یک از آن‌ها با دیگری چیست؟

این در حالی است که دندانپزشکان متخصص ایمپلنت تجربه زیادی در این زمینه دارند و با تمام پیچ و خم آن آشنا هستند.

یک متخصص ایمپلنت به احتمال زیاد تحت آموزش‌های ویژه قرار گرفته است و در نتیجه اطلاعات بیشتری در مورد این روش درمانی دارد.

او تلاش می‌کند که پیوند استخوان فک پیش از ایمپلنتاز بهترین راه ممکن برای کاشت ایمپلنت استفاده کند و همچنین آخرین فناوری موجود را برای این منظور به کار گیرد.

به علاوه متخصص ایمپلنت خوب معمولاً از پیوند بافت استخوانی نیز اطلاع دارد و در صورت نیاز می‌تواند این تکنیک را هم برای آماده سازی بیمار برای دریافت ایمپلنت بر روی او اجرا کند.

ایمپلنت دندانی دوام زیادی خواهد داشت و به احتمال زیاد سال‌ها با سلامت کامل بر سر جای خود باقی می‌ماند. بنابراین انتخاب متخصص ایمپلنت خوب و ماهر برای کاشت ایمپلنت یک ضرورت است.

ممکن است شما هم به مشکلی که در حال حاضر میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا دارند دچار شده باشید.

یعنی ممکن است به دلیل آسیب‌های فیزیکی و … دندانتان افتاده باشد. اگر این طور است حتماً دنبال این هستید که بتوانید یک متخصص ایمپلنت باتجربه پیدا کنید که بتواند مشکل شما را حل کند.

کاشت ایمپلنت دندان یکی از بهترین راه‌ها برای جایگزین کردن دندانی که افتاده است محسوب می‌شود.

این روش هم از نظر زیبایی و هم از نظر کارایی یک سر و گردن نسبت به روش‌های دیگر مثل استفاده از دندان مصنوعی و یا بریج دندانی، برتری دارد.

نگرانی در مورد ایمپلنت دندانی

با آن که کاشت ایمپلنت در حال حاضر طرفداران بسیار زیادی دارد و یکی از بهترین روش‌های ترمیمی دندان‌ها محسوب می‌شود، ولی باز هم افراد زیادی هستند که نگرانی‌هایی در رابطه با این روش درمانی در ذهن دارند.

علت این نگرانی هم بیشتر به خاطر این است که کاشت ایمپلنت لزوماً شامل یک عمل جراحی هم می‌شود.

در واقع برای آن که ایمپلنت در داخل فک و دهان قرار بگیرد، دندانپزشک مجبور است برش‌هایی کوچک در بافت‌ها ایجاد کند.

البته ذکر این نکته هم ضروری است که در واقع خطرات احتمالی و عوارض جانبی این جراحی بسیار کم است

یعنی احتمال آن که پس از عمل جراحی مشکلی به وجود آید چندان زیاد نیست. در مقابل نتایج استفاده از ایمپلنت دندانی می‌تواند بسیار عالی و چشم گیر باشد.

با کمک ایمپلنت دندانی فرد می‌تواند برای همیشه برای دندانی که از دست داده است جایگزین پیدا کند و مشکل غذا خوردنش را هم به‌طور کامل حل کند.

ولی آیا همه می‌توانند از ایمپلنت دندانی استفاده کنند؟

رفع عفونت لثه خون ریزی شده با متخصص کاشت ایمپلنت

افراد مناسب برای کاشت دندان از نظر متخصص ایمپلنت

بیشتر افرادی که از سلامت کامل برخوردار هستند برای انجام ایمپلنت دندانی شرایط لازم را دارند. با این حال هر فرد قبل از آن که اقدام به کاشت ایمپلنت دندانی کند، باید به دقت مورد معاینه و بررسی قرار گیرد.

در صورتی که فرد مراجعه کننده دچار بیماری‌های دهانی و دندانی باشد یا لثه‌هایش دچار مشکل شده باشند، ممکن است لازم باشد متخصص ایمپلنت پیش از هر چیز، این مشکلات را برطرف کند.

در واقع هر بیماری و مشکلی در دهان ممکن است کاشت ایمپلنت دندانی را تحت تأثیر قرار دهد.

یزرگ‌ترین تأثیر این بیماری‌ها بر کاشت ایمپلنت آن است که در فرآیند ترمیم و بهبود ایمپلنت و بافت‌های آسیب دیده اخلال به وجود می‌آورند.

بنابراین همان طور که گفته شد معمولاً متخصص ایمپلنت پیش از اقدام به کاشت ایمپلنت دندانی، برای از بین بردن مشکلات و بیماری‌های دهان و دندان دست به کار می‌شود.

بخوانید:  کاربرد های دندانپزشکی زیبایی

سیگار کشیدنهمچنین مشکلات دیگر مانند دیابت یا سیگار کشیدن هم از دیگر مواردی هستند که می‌توانند در کاشت ایمپلنت در دهان مشکل ایجاد کنند.

در این مورد احتمالاً به‌طور کلی استفاده از ایمپلنت دندانی توصیه نمی‌شود. البته افرادی که مشکل سیگار کشیدن دارند می‌توانند با ترک سیگار مشکلشان را بر طرف کنند.

در واقع هر مسئله و هر چیزی که فرآیند بهبود و ترمیم بافت‌ها را آهسته کند می‌تواند باعث شود که کاشت ایمپلنت با شکست رو به رو گردد.

بنابراین در برخی شرایط بهتر است از راه حل‌های دیگر، به جز کاشت ایمپلنت برای کمک به ترمیم دندان از دست رفته استفاده کرد.

نظر متخصص ایمپلنت خوب در مورد استفاده از این روش برای افراد سالخورده

کسانی که کمی سنشان بالاتر رفته است می‌توانند از این روش درمانی بیش‌ترین استفاده را ببرند.

استفاده از ایمپلنت دندانی می‌تواند حتی به دندان مصنوعی بالاافزایش سطح سلامت هم کمک کند و این دقیقاً چیزی است که افراد سالخورده به آن نیاز دارند.

افراد سالخورده‌ای که در حال حاضر از دندان مصنوعی کامل استفاده می‌کنند می‌توانند با ایمپلنت مشکل خود را حل کنند.

متخصص ایمپلنت از این روش برای ثابت کردن دندان‌های مصنوعی شل شده استفاده کند.

این روش به خصوص برای تثبیت کردن دندان‌های پایینی که معمولاً زودتر هم شل می‌شوند، بسیار مناسب است.

همچنین متخصص ایمپلنت می‌تواند از کاشت ایمپلنت برای تثبیت کردن دندان مصنوعی بالا هم استفاده کند.

البته این کار معمولاً به تعداد ایمپلنت‌های بیشتری نیاز دارد. بنابراین کسانی که در حال حاضر از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند می‌توانند به‌طور کامل مشکل خودشان را با استفاده از ایمپلنت دندانی حل کنند.

متخصص ایمپلنت خوب همچنین می‌تواند با این روش دندان‌های مصنوعی جزئی را هم در جای خود ثابت کند.

جراحی هدایت شده با تصویر

پیدا کردن متخصص ایمپلنت خوب برای مشاوره

متخصص ایمپلنت در مورد این روش درمانی اطلاعات و تجربه بسیار زیادی دارد. همان طور که گفته شد بیشتر افراد می‌توانند بدون هیچ مشکلی از ایمپلنت دندانی برای ترمیم و جایگزین کردن دندان‌های خود استفاده کنند.

با این حال بهترین حالت این است که پیش از اقدام به کاشت ایمپلنت، ابتدا پیش یک متخصص ایمپلنت خوب دندان رفته و در مورد این کار با او مشورت کنید.

بهتر است از یک متخصص ایمپلنت پر تجربه در این مورد مشورت بگیرید. کسی که در یک سال ایمپلنت‌های بسیاری را در دهان بکارد.

اگر چه کاشت ایمپلنت دندانی درصد موفقیت بسیار بالایی دارد ولی باید توجه داشته باشید که این روش نیازمند دقت، برنامه ریزی و مهارت زیادی است.
متخصص ایمپلنت باید همه چیز را در نظر بگیرد و بهترین محل را برای کاشت ایمپلنت انتخاب کند.

کاربرد ایمپلنت دندانی برای جایگزین کردن دندان افتادهمحلی که برای کاشت ایمپلنت انتخاب می‌شود باید به‌گونه‌ای باشد که آسیبی به بافت‌ها و ساختارهای مهم وارد نشود.

مثلاً رگ‌های خونی، عصب‌ها، سینوس‌ها و … از جمله مواردی هستند که ممکن است در طی کاشت ایمپلنت آسیب ببینند.

به علاوه متخصص ایمپلنت باید کارش را به‌گونه‌ای انجام دهد که نتیجه کار علاوه بر زیبایی، کارایی، استحکام و دوام هم داشته باشد.

یعنی به‌طور کلی ایمپلنت باید طوری کاشته شود که همانند دندان طبیعی در داخل دهان به‌حساب آید.

انتخاب متخصص ایمپلنت می‌تواند تضمین کند که تمام این مسائل رعایت می‌شوند. بنابراین وقت گذاشتن برای پیدا کردن یک متخصص ایمپلنت خوب و مجرب بسیار مهم است و ارزشش را دارد.

با آن که دندانپزشک های عمومی هم معمولاً سالی چند بار کاشت ایمپلنت را بر عهده می‌گیرند ولی باز هم تجربه و مهارت آن‌ها به یک متخصص ایمپلنت نمی‌رسد.

تعریف کشیدن دندان در ویکی پدیا

وب سایت کلینیک ها

رفع مسولیت: این محتوا برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و به دلیلی جایگزین مشاوره های پزشکی، تشخیص یا ارائه درمان توسط متخصصین مراقبت بهداشتی واجد صلاحیت نیست/ اعتماد شما بر تمامی اطلاعات یا محتوای ارائه شده در این راهنما منحصرا برعهده خودتان است/ شما همواره باید با پزشک خود یا یک متخصص مراقبت بهداشتی مشاوره نمایید تا پرسش های خود را در زمینه شرایط جسمی خود مطرح نمایید./ وب سایت کلینیک ها هیچ گونه پشتیبانی در مورد محتوای پزشکی، روش، محصول، عقیده، متخصص یا پزشک خاص یا هر گونه مواد یا اطلاعاتی در این راهنما یا هر جای دیگری در این وبسایت ارائه نمی دهد.

مطالب مرتبط

لطفا نظر خود را در مورد این محتوا و ارتقای آن /تجربه شخصی و دیدنی خود بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن