درمان کچلی و طاسی با استفاده از طب سوزنی و رفع کامل کم‌پشتی مو

همچنین ترکیب طب سوزنی با روش Mei Hua در مقایسه با روش minioxidil که در ترکیب با مولتی‌ویتامین‌های خوراکی استفاده می‌شود، نیز اثربخشی بیشتری در درمان کچلی و طاسی از خود نشان داده است.

یکی از راه‌های مهم برای درمان کچلی و طاسی ، استفاده از طب سوزنی برای کاهش کم‌پشتی مو است. امروزه بسیاری از مردم و به‌خصوص مردان دچار طاسی و کچلی می‌شوند. مطمئناً هیچ‌کسی این وضعیت را دوست ندارد و همه تلاش می‌کنند تا به هر نحوی شده این مشکل و عیب ظاهری خود را برطرف کنند.

طب سوزنی اثر چشم‌گیری بر کاهش طاسی دارد و حتی می‌توان گفت که نتیجه آن بهتر از استفاده از دارودرمانی خواهد بود.

سوزن‌های مخصوص طب سوزنی که برای ای منظور مورداستفاده قرار می‌گیرند باعث می‌شوند بیمار بهبود بیشتری نسبت به طب سوزنی معمولی را تجربه کند. البته طب سوزنی در بسیاری از مواقع در کنار طب گیاهی استفاده می‌شود که اثر پخشی آن را می‌افزاید.

افزودن طب سوزنی Qi Xing به روش طب گیاهی می‌تواند تا حد زیادی به رشد مجدد و افزایش موهای سر کمک کند.

همچنین ترکیب طب سوزنی با روش طب سوزنی Mei Hua در مقایسه با روش minioxidil که در ترکیب با مولتی‌ویتامین‌های خوراکی استفاده می‌شود، نیز اثربخشی بیشتری از خود نشان داده است.

اثر گذارترین راه درمان کچلی و طاسی

در ادامه سعی می‌کنیم با بررسی دو مطالعه‌ای که در این زمینه انجام‌شده است، میزان اثرگذاری طب سوزنی بر کچلی و کم‌پشتی مو را مشخص کنیم.

مطالعه اول بر روی طاسی کلی و عمومی انجام‌شده است درحالی‌که مطالعه دوم به بررسی تأثیر طب سوزنی بر طاسی منطقه‌ای یا آلوپسی آره آتا پرداخته است.

درمان کچلی و طاسیدرمان کچلی و طاسی از طریق به‌کارگیری طب سنتی چینی

طب سوزنی کم‌پشتی و کم مویی را کاهش می‌دهد و درواقع می‌تواند به رشد مجدد مو در افرادی که دچار آلوپسی یا طاسی هستند کمک کند.

در تحقیقاتی که توسط lin و همکارانش از دانشگاه پزشکی طب سنتی چینی شانگهای انجام شد، مشخص گشت که استفاده از طب سوزنی در کنار سوزن‌های Qi Xing می‌تواند باعث افزایش اثرگذاری و بهبود وضعیت بیمار شود.

بیمارانی که فقط طب سوزنی استاندارد و طب گیاهی چینی معمولی دریافت می‌کنند در حدود 84.4 درصد بهبود در وضعیت موهای خود را مشاهده می‌کنند.

این را بخوانید:
بررسی اثر طب سوزنی بر درمان موهای زائد یا رشد بی‌رویه موها در قسمتی از بدن خانم‌ها

این در حالی است که اگر استفاده از سوزن‌های Qi Xing نیز به آن اضافه گردد، اثرگذاری کلی به حدود 90 درصد می‌رسد که بسیار خارق‌العاده است.

مهم‌تر از همه این‌که بیمارانی که طب سوزنی Qi Xing دریافت می‌کنند در حدود 2.62 درجه سانتی‌گراد افزایش دما را در قسمت جمجمه خود تجربه می‌کنند.

عملکرد روش‌های مختلف درمانی و نتایج این شیوه درمان کچلی و طاسی نشان می‌دهد که استفاده از طب سوزنی و گیاهان مختلف می‌تواند به‌طور مؤثر ریزش مو و کم‌پشتی آن را تحت کنترل بگیرد و حتی رشد مجدد مو را هم تحریک کند.

درمان کچلی و طاسیروش طب سنتی چینی در درمان کچلی و طاسی بر چه اساسی است ؟

معیارهای اساسی که در این مطالعه در نظر گرفته‌شده بود شامل الگوهای مختلف بیماری از نگاه طب سنتی چینی بود. این الگوها مربوط به سیستم رطوبت و گرمای طحال و معده می‌شدند.

در طب سنتی چینی اعتقاد بر این است که گرما و رطوبت عواملی هستند که باعث مسدود شدن مریدین ها می‌گردند.

به همین دلیل است که بیمارانی که دچار آلوپسی هستند، درواقع به‌نوعی در ناحیه طحال و معده خود دچار گرما و رطوبت می‌شوند؛

یعنی افرادی که دچار مشکلات ریزش مو و کم‌پشتی مو هستند در مریدین های معده و طحال خود دچار مشکل هستند.

انسداد مریدین ها نهایتاً منجر به کاهش جریان چی و خون در اندام‌ها می‌گردد. زمانی که مسیر حرکتی انرژی مسدود باشد، گردش جریان انرژی چی و خون در سر کاهش پیدا می‌کند یا به‌طورکلی متوقف می‌شود که همین مسئله می‌تواند نهایتاً منجر به تغذیه نامناسب پیازچه‌ها و فولیکول‌های مو شود.

تغذیه نامناسب به‌این‌علت رخ می‌دهد که انرژی و مواد غذایی لازم که به‌واسطه خون و انرژی چی به اندام‌ها می‌رسند، در اطراف ناحیه سر حضور پیدا نمی‌کند.

به همین علت است که در طب سوزنی چینی تمرکز اصلی بر رفع انسداد مریدین ها و بهبود گردش خون و انرژی چی در بدن است.

نگاه علمی به درمان کچلی و طاسی از طریق طب سوزنی

محققان در مورداستفاده از طب سوزنی گفته‌اند که استفاده از طب سوزنی سر و جمجمه و به‌کارگیری طب سوزنی Qi Xing می‌تواند به تحریک هورمون‌های عصبی، واکنش سیستم غدد درون‌ریز و درنتیجه آغاز بازسازی و راه‌اندازی مجدد کارکرد غدد چربی شود که در رشد و سلامت مو نقش مهمی ایفا می‌کنند.

این را بخوانید:
ریزش مو و کچلی موضعی سر را با طب سوزنی و سنتی چین درمان کنید

علاوه بر این‌ها، تحقیقات نشان می‌دهند که دمای سطح پوست رابطه مستقیم و نزدیکی با جریان خون محلی دارد.

بر اساس داده‌های به‌دست‌آمده، دمای پوست می‌تواند نشان‌گر میزان گردش خونی باشد که در سرانجام می‌گیرد. طب سوزنی Qi Xing باعث افزایش دمای 2.62 درجه سانتی‌گرادی در ناحیه سر می‌شود.

ریزش مو ویکی پدیا

وب‌سایت کلینیک‌ها

رفع مسئولیت: این محتوا برای آگاهی بیشتر شما است که از منابع کلینیکی و پزشکان معتبری تهیه شذه است ولی جایگزین مشاوره‌ و تشخیص پزشکی، دندانپزشکی یا کلینیکی نیست/ اعتماد شما بر تمامی اطلاعات یا محتوای ارائه شده در این راهنما منحصرا برعهده خودتان است/ و هیچ‌گونه پشتیبانی در مورد خدمات پزشکی، روش، محصول، عقیده، متخصص یا پزشک در این وب‌سایت ارائه نمی‌شود.

یک دیدگاه

 1. سلام
  وقت بخیر
  من تمام این علائم رو دارم
  میشه لطفا راهنمایی کنید
  و بگید پیش کدوم دکتر در این رابطه برم
  واقعا به این درمان نیاز دارم
  دقیقا تمام رگهای بدنم تغذیه مناسب برای فولیکولهای مو رو ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.