طب سوزنی برای تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس‌ها

نوروپاتی دیابتی (آسیب اعصاب در اثر دیابت) را با طب سوزنی بسیار کاهش می دهد

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که طب سوزنی به‌طور چشمگیری تأثیر داروهای دیابتی مربوط به درمان نوروپاتی دیابتی (آسیب دیدن اعصاب در اثر بالا بودن قند خون) را افزایش می‌دهد. علائم و نشانه‌های این وضعیت شامل بی‌حسی، سوزن سوزن شدن، سوزش و یا احساس برق‌گرفتگی هست.

بیمارانی که فقط دارو مصرف کردند حدود 8% افزایش موفقیت در علائم نوروپاتی از خود نشان دادند این در حالی است که نرخ تأثیر موفقیت زمانی که طب سوزنی به رژیم‌درمانی اضافه شد به بیش از 90% رسیده است.

اهمیت رژیم درمان طب سوزنی در ناتوانی نوروپاتی دیابتی

ناتوانی نوروپاتی زمانی که طب سوزنی به رژیم‌درمانی اضافه شد بهبود قابل‌توجهی از خود نشان داده است.

میزان موفقیت در استفاده از دارو به‌تنهایی فقط 37.45% بوده است. وقتی‌که طب سوزنی به رژیم‌درمانی اضافه شد میزان موفقیت در ناتوانی نوروپاتی به بیش از 90% افزایش پیداکرده است.

درمان و کاهش نوروپاتی دیابتی با طب سوزنی

یک معاینه نورولوژیکی ترکیبی با مطالعات انتقال عصب از سیستم امتیازدهی نوروپاتی دیابتی میشیگان (MDNS) برای تعیین کمیت استفاده نمود.

بر اساس این اندازه‌گیری گروهی که تنها از دارو استفاده کردند هیچ بهبودی در نوروپاتی دیابتی آن‌ها دیده نشد و درصد موفقیت آن نزدیک به صفر بود. گروهی که از هر دو روش یعنی هم طب سوزنی و هم دارو استفاده کردند بیش از 95% تأثیر از خود نشان داده‌اند.

اهمیت طب سوزنی در درمان نوروپاتی دیابتی زمانی افزایش یافت که اپیدمی چاقی در ایالات‌متحده آمریکا شیوع یافت. حدود 30% از کودکان آمریکایی، اضافه‌وزن دارند و حدود یک‌سوم از جوانان نیز در معرض ابتلا به دیابت هستند. در آمریکا بیش از 26 میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند.

دیابت نوع 2 درنتیجه مقاومت به انسولین همراه با کمبود انسولین شکل می‌گیرد.

این‌یک اختلال متابولیکی (سوخت‌وساز بدن) است که شامل قند خون بالا می‌شود، قند خون بالا منتج به تغییرات بسیاری در پاتولوژی (آسیب‌شناسی) بدن می‌شود.

تقریباً 90% از موارد دیابت‌ها، نوع 2 هستند. شیوه زندگی و عوامل ژنتیکی نیز به شکل‌گیری این بیماری کمک می‌کنند. استرس، رژیم نامناسب غذایی و عدم تحرک تا حدود زیادی در رشد و گسترش دیابت نوع 2 مؤثر هستند.

بعضی از داروها نظیر گلوکوکورتیکوئیدها، مسدودکننده‌های بتا، استاتین، تیازیدها و چند داروی آنتی سایکوتیک این بیماری را تسریع می‌کنند. پژوهشی با حضور بیماران مبتلابه دیابت نوع 2 صورت گرفت.

در این پژوهش از مصرف دارو آمی تریپتیلین هیدرو کلراید با دوز 10 میلی‌گرم در روز همراه با یک ویتامین B12 استفاده‌شده است.نتایج، حاکی از اثربخشی این رویکرد به درمانی بود که خود ترکیبی از درمان دارویی همراه با طب سوزنی است و نتیجه آن‌هم افزایی به سود بیمار هست.

دیابت ویکی پدیا فارسی

بقیه محتوا را نشان بده
ایمپلنت دندان برای کاشت دائم بی دندانی لمینت دندان مدرن و بسیار نازک با طراحی دیجیتال مراحل تزریق چربی صورت

وب‌سایت کلینیک‌ها

رفع مسئولیت: این محتوا برای آگاهی بیشتر شما است و جایگزین مشاوره‌ پزشکی، دندانپزشکی یا ارائه درمان نیست/ اعتماد شما بر تمامی اطلاعات یا محتوای ارائه شده در این راهنما منحصرا برعهده خودتان است/ و هیچ‌گونه پشتیبانی در مورد محتوای پزشکی، روش، محصول، عقیده، متخصص یا پزشک یا هر‌ گونه اطلاعات در این وب‌سایت ارائه نمی شود.

بخشی از مطالب مرتبط و تکمیلی

لطفا نظری از تجربه شخصی یا شنیدنی برای این محتوا بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن