رفع لبخند لثه‌ای با استفاده از لیزر درمانی بر روی لثه‌ها و درمان مشکلات لثه

لبخند لثه ای یعنی موقع خندیدن علاوه بر دندان ها، لثه دندان بالایی از زیر لب بیرون می آید و رنگ سرخ و سفید با هم خنده جالبی ایجاد نمی کنند

برخی افراد در موقع خندیدن لثه‌هایشان بیش از حد از زیر لب بالا مشخص و پیدا می‌شود. به این حالت لبخند لثه‌ای گفته می‌شود. وقتی بافت‌های لثه بیش از حد عادی روی دندان‌ها را پوشانده باشد، هنگام حرف زدن یا موقع خندیدن این لثه‌ها به راحتی به چشم می‌آیند. رفع لبخند لثه‌ای تا حد بالایی با کمک لیزر دندانپزشکی بافت نرم برطرف می شود و در صورتی که این مقدار از حدی بیشتر باشد نیاز به جراحی لثه نیز می باشد.

کسانی که لبخند لثه‌ای دارند، در واقع طول دندانشان کمتر از افراد دیگر است. داشتن دندان‌های لثه‌ای می‌تواند اثرات بسیار منفی بر روی ظاهر و زیبایی دندان‌ها داشته باشد.

افرادی که دچار چنین مشکلی هستند معمولاً اعتماد به نفس کمتری هم دارند. ولی این مشکل چندان بزرگ نیست و به راحتی قابل حل است.

یکی از راه‌هایی که می‌توان با استفاده از آن مشکل لبخند لثه‌ای را از بین برد، استفاده از لیزر درمانی است. ولی چه چیزی باعث ایجاد لبخند لثه‌ای می‌شود؟

رفع لبخند لثه ای

عامل ایجاد شدن و رفع لبخند لثه‌ای

عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند در ایجاد و تشکیل مشکل لبخند لثه‌ای دخالت داشته باشد. این عوامل به‌طور کلی شامل 3 مورد هستند.

اول از همه ممکن است دندان هنگام در آمدن و رشد کردن، به‌طور ناگهانی از لثه بیرون زده باشد. این مسئله باعث می‌شود که در ظاهر دندان کوتاه‌تر برسد. هر چند که در واقع طول کاملاً طبیعی است.

مشکل اصلی در واقع این است که بافت لثه بیشتر دندان را پوشانده است و به نظر می‌رسد که دندان مورد نظر از بقیه دندان‌ها کوتاه‌تر است.

گاهی اوقات نیز فک بالایی به شکل نامناسبی در جای خود قرار می‌گیرد یا اینکه فرم و شکل آن نادرست است
.

این مشکل می‌تواند باعث شود. که دندان بیش از حد برآمده باشد. شکل نادرست فک بالا باعث ایجاد حالت غیرطبیعی و در نتیجه ایجاد لبخند لثه‌ای می‌شود.

به غیر از این دو مورد، یک مورد دیگر هم وجود دارد که می‌تواند در ایجاد لبخند لثه‌ای نقش داشته باشد. در این حالت عضلاتی که مسئولیت حرکت دادن لب بالایی را دارند بیش از حد فعالیت می‌کنند.

در این حالت در واقع این عضلات صورت هستند که باعث می‌شود فرد لبخند لثه‌ای را تجربه کند. البته این مورد خود تحت تأثیر چندین عامل دیگر به وجود می‌آید.

  لیزر دندانپزشکی چه مزایایی دارد و چطور در مشکلات دهان و دندان استفاده می شود؟

رفع لبخند لثه‌ایشکل کلی و اندازه لب‌ها در افراد مختلف متفاوت است. همچنین اندازه دندان‌ها و در نتیجه بافت‌های لثه که روی آن قرار گرفته‌اند نیز می‌توانند نقش بسیار مؤثری در ایجاد لبخند لثه‌ای داشته باشند.

به‌طور کلی می‌توان گفت که بهترین نوع لبخند این است که بافت‌های لثه به میزان حداقل ممکن دیده شوند. بافت‌های لثه اطراف دندان‌ها در بهترین حالت باید مساوی باشند و خطوط لب باید متناسب با شکل و حالت دندان‌ها باشند.

رفع لبخند لثه‌ای و روش‌های درمان آن

ممکن است شما هم جزو آن افرادی باشید که احساس می‌کنید لبخندتان چندان جذاب نیست و تا حدی به لبخند لثه‌ای دچار هستید. یعنی احساس می‌کنید هنگام خندیدن یا صحبت کردن بافت‌های لثه نمایان هستند و این چیزی است که شما را آزار می‌دهد.

class-2-gummy-smileاگر این طور است، لازم نیست نگران باشید. این مشکل به راحتی قابل برطرف شدن است.

دندانپزشکی که در این زمینه تجربه داشته باشد اول از همه یک عکس برداری اشعه ایکس از وضعیت دندان‌ها، لثه، استخوان فک و ریشه دندان‌ها انجام می‌دهد. در بیشتر اوقات رفع لبخند لثه‌ای با استفاده از لیزر دندانپزشکی انجام می‌شود.

گاهی هم ممکن است برای رفع لبخند لثه‌ای، مقداری از بافت‌های لثه برداشته شود. به هر حال چیزی که مهم است این است که مشکل لبخند لثه‌ای به راحتی قابل درمان است و فرد می‌تواند با رفع لبخند لثه‌ای خود برای همیشه لبخندی جذاب‌تر و زیباتر داشته باشد.

چرا برای رفع لبخند لثه‌ای از لیزر دندانپزشکی استفاده می‌شود؟

لیزر دندانی می‌تواند به رفع لبخند لثه‌ای کمک کند. برای این کار این لیزر بافت‌های اطراف دندان را به دقت برش داده و حذف می‌کند. این روش درمانی بسیار دقیق است و در عین حال درد و ناراحتی بسیار کمی هم به همراه دارد.

دندانپزشکانی که در کار با لیزر تبحر و مهارت کافی را داشته باشند قادر خواهند بود به صورت بسیار دقیق بافت‌های لثه را برداشته، به آن‌ها شکل دهند و حتی در صورت امکان بافت‌های استخوانی زیر آن را هم تصحیح کنند.

لیزر دندانی به این صورت کار می‌کند که یک اشعه انرژی متمرکز شده از خود ساطع می‌کند که باعث می‌شود بافت‌های اضافی بریده شده و جدا شوند.

  رفع خونریزی لثه به علت بیماری و درمان قطعی آن با لیزر بافت نرم دندانپزشکی

استفاده از اسپری آب در کنار استفاده از لیزر برای برش دادن بافت‌ها باعث می‌شود انرژی اضافی لیزر به راحتی گرفته شود و در نتیجه گرمای اضافی و یا لرزش و … در هنگام درمان ایجاد نشود که به راحت‌تر بودن بیمار کمک می‌کند.

رفع لبخند لثه‌ای به صورت ساده و آسان با استفاده از لیزر درمانی

در استفاده از لیزر درمانی، ناراحتی و درد بسیار کمتری احساس می‌شود.این مسئله به این دلیل است که انرژی که در لیزر درمانی ایجاد می‌شود به‌طور خودکار باعث بسته شدن رگ‌های خونی اطراف شده و در نتیجه ایجاد تورم در بافت‌ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

به علاوه به دلیل اینکه رگ‌های خونی از قبل در هنگام درمان بسته شده‌اند، دندانپزشک دیگر نیازی ندارد از بخیه زدن استفاده کند.

این درمان برای کسانی که به هر دلیل از روش‌های درمانی دندانپزشکی ترس دارند بسیار مناسب است.

بنابراین افرادی که دوست ندارند مشکلات و درد ناشی از درمان‌های دندانپزشکی را تحمل کنند ولی در عین حال می‌خواهند مشکل لبخند لثه‌ای خود را درست کنند می‌توانند از لیزر درمانی بهره گیرند.

تعریف لثه ویکی پدیا

مطالب مشابه این صفحه:

تیتر موضوعات مطلب: کلیک کنید تا سریع ببیند.

  درمان بیماری لثه بدون درد و سریع و راحت با استفاده از لیزر درمانی پیشرفته
برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن