لیزر مو های زائد بدن و صورت چطور انجام می گیرد و چه مراحلی دارد؟

اگر که می‌خواهید موهای زائد رشد شده در زیر بغل، صورت یا خط بیکینی اتان را رفع نمایید لیزر مو های زائد بدن به کمک شما خواهد آمد. در حقیقت، کارشناسان می‌گویند که لیزرها کاری بیشتر از این می‌توانند انجام دهند،

لیزر ان دی یاگ برای حذف مو های زائدزیرا می‌تواند بیماران دارای مشکلات رشد موی هورمونی را درمان نمایند. بی‌شک، لیزرها یک روش درمانی برای حفظ مو هستند. فولیکول‌های مو به خاطر لیزرها قادر به تولید موی جدید نیستند.

درمانگری صریحاً عنوان کرد که ممکن است رشد موها در چند مرحله طی شود. مرحله اول که مرحله استراحت نام دارد لیزر مو های زائد بدن نخستین بر مو اثری نخواهد کرد. در این مرحله مو نسبت به لیزر پذیراتر خواهد شد قبل از اینکه وارد مرحله رشد گردد.

در هر جلسه لیزر، 20 درصد نرخ تقریبی‌ مو که در مرحله رشد تحت تأثیر قرار می‌گیرد است. اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین لیزر مو های زائد بدن و وکس کردن داشته باشیم در وکس کردن رشد موی جدید بین 3 الی 4 هفته زمان می‌برد،

اما در لیزر مو ها زائد بدن پس از گذشت 6 تا 8 هفته این اتفاق خواهد افتاد. بر مبنای آنچه این درمانگر گفت هر بار که لیزر درمانی انجام می‌شود ضخامت موهای زائد کاهش می‌یابد.

تنها زمانی که جلسات رفع موی زائد کمتر خواهد شد زمانی است که موها نازک‌تر رشد می‌کنند که احتمالاً در دومین سال جلسات لیزر درمانی رخ خواهد داد.

آیا رفع دائم موی زائد با لیزر مو امکان دارد

لیزر مو های زائد بدنآیا می‌دانید بزرگ‌ترین مشکل در خصوص موهای زائد این است که همواره این موها درجاهایی از بدن رشد می‌کنند که شما نمی‌خواهید. هرکسی یک نقطه خاصی در بدن دارد که دوست دارد آن نقطه از بدنش بی‌مو باشد.

زن‌ها عموماً به دنبال رفع موی زائد در قسمت صورت، بازوها و پاها هستند. مردها به طرز فزاینده‌ای فهمیده‌اند که رفع موی زائد دائم با استفاده از لیزر برای موهای اضافی رشد کرده در قسمت سینه، سرشانه‌ها و کمر مؤثر است.

روش‌های رفع موی زائد زیادی چون مواد موبر، الکترولیز، اصلاح کردن، موم انداختن، بند انداختن، وکس کردن و با موچین کندن وجود دارند.

کدام یک از این روش‌ها برای شما بهتر است؟

اکثریت افراد خواهان رفع موی زائد دائم هستند اما تنها رفع موی زائد لیزری بهترین روش برای کاهش موی زائد به‌طور دائم است. چرا از عبارت کاهش استفاده کرده‌ام.

برای اینکه سازمان غذا و داروی آمریکا می‌گوید می‌بایست مدارک مستدل کافی برای حمایت از ادعاهای آن‌ها وجود داشته باشد. در حقیقت، رفع موی زائد لیزری همواره دائمی نیست.

در بعضی از افراد مویی که مجدداً رشد می‌کند رنگ روشن‌تری دارد. بااین‌وجود لیزر یکی از ماندگارترین روش‌های رفع موی زائد به شما می‌رود.

شاید الکترولیز یکی از روش‌های کاهش موی زائد باشد اما این روش دردناک است و می‌تواند اسکارهایی بر جای بگذارد. این روش تنها برای بعضی نواحی بدن مناسب است و گاهی اوقات نیازمند آن است که در طول سال‌ها در فواصل زمانی منظم انجام شود.

شرایط پوست و مو برای لیزر مو های زائداگرچه، دائمی بودن این روش تضمین نمی‌شود اما رفع موی زائد لیزری بر روی افراد باپوست روشن و موی تیره بهتر جواب می‌دهد. افرادی که پوست روشنی دارند درمانشان آسان‌تر است و به تعداد جلسات لیزر مو های زائد بدن کمتری نیاز دارند،

اما نتیجه گرفتن افراد باپوست تیره یا پوست آفتاب‌سوخته طولانی‌تر است زیرا که ملانین( ماده رنگی تیره در مو) هنوز در پوست وجود دارد.هم‌چنین به‌منظور جذب نور لیزر از لوسیانی بر پایه کربن بر روی پوست استفاده می‌شود.

دلیل اینکه جراحان با این پروسه لیزر درمانی موافق‌اند آن است که انرژی لیزر استفاده‌شده برای رفع موی زائد پایین است و دوم اینکه لیزر مو های زائد بدن توسط سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) تأییدشده است.

لیزر موهای زائد چگونه عمل می‌کند؟

فرآیند حذف مو های زائد با لیزراین روزها هرکسی درباره کاهش موی زائد از طریق لیزر درمانی مطالبی را شنیده است. لیزر فولیکول‌های ناخواسته مو را از بین می‌برد و سپس موها دیگر رشد نمی‌کنند.

لیزرترمانی به‌طور سریع، دائم و نسبتاً بدون درد از شر موهای ناخواسته‌تان خلاص می‌کند. خوب است، نه؟

اما لیزر درمانی چقدر دقیق عمل می‌کند؟زمانی که لیزر به فولیکول‌های موی در زیرپوستتان تابیده می‌شود فولیکول‌های مو انرژی را از لیزر جذب می‌کنند و این انرژی به‌عنوان گرما منتشر می‌شود.

گرمای منتشرشده فولیکول‌های مو را از بین می‌برد درنتیجه موها دیگر رشد نمی‌کنند و شما به‌طور دائم از شر موهای زائدتان خلاص خواهید شد.

رفع موهای زائد از طریق لیزر در حدود 2 دهه قبل کشف شد. در اواسط دهه 1990 این روش درمانی توسعه‌یافته است و به‌طور تجاری منتشرشده است.

از آن زمان تا حالا این روش درمانی راه‌ها طولانی را پیموده است. تکنولوژی و نتایج بهبودیافته‌اند و قیمت‌ها کاهش‌یافته‌اند. با کاهش قیمت‌ها، بی‌شک این روش درمانی در حال ایجاد راهش به جریان اصلی است.

لیزر موهای زائد برای حذف فولیکول مو

لیزر دیودی برای حذف مو های زائدلیزر بر روی فولیکول‌هایی از مو تمرکز می‌کند که در زیر سطح پوست قرار دارند. باید دقت داشت که تنها این فولیکول‌های مو حرارت ببینند نه بافت‌های اطراف آن‌ها. با این کار مانع از بروز همه نوع اثر جانبی، زخم، التهاب، تاول و اسکار می‌گردید.

فولیکول‌های مو دارای کروم وفورهایی هستند که مولکول‌های ارگانیکی هستند که به موها رنگ می‌دهد. ازآنجایی‌که چیزهای رنگی به‌طور طبیعی نور چرخه رشد مورا جذب می‌کنند این قسمت جایی است که لیزر به آن اشاره می‌شود.

دکتر از یک وسیله دستی برای تاباندن لیزر بر روی موی شما استفاده می‌کند. بعضی از موها به پالس‌های چندتایی لیزر نیاز دارند. علی‌الخصوص موهای ضخیم‌تر.

زمانی که موها اشعه لیزر را جذب می‌کنند آن را به گرما تبدیل می‌کنند و این گرما موجب از بین رفتن فولیکول‌های مو می‌گردد.این کار تنها برای فولیکول‌هایی می‌تواند انجام شود که در حال حاضر در سیکل رشدشان قرار دارند.

فولیکول‌هایی که در فاز استراحت قرار دارند از نیروهای تخریب‌کننده لیزر فرار خواهند کرد. در مورد این فولیکول‌ها می‌بایست جلسات لیزر مو های زائد بدن را ادامه دهید.

اطلاعات بیشتر در مورد لیزر مو های زائد بدن و صورت

باثر لیزر بر مو های زائد صورترای بسیاری از افراد علی‌الخصوص خانم‌ها، رشد موهای زائد در مناطقی چون صورت و مناطقی که در معرض دید هستند بسیار خجالت‌آور است.

حتی اگر بتوانید موهای این مناطق را اصلاح نمایید و یا از مانع از دیده شدن آن‌ها شوید، اینکه صورتتان را وکس کرده باشید یا هر کار دیگری شبیه وکس کردن انجام داده باشید خیلی آسان فهمیده می‌شود.

رایج‌ترین سؤالی که اغلب مردم می‌پرسند این است که راه‌حل این نوع مسائل چیست. بهترین راه‌حل ممکن برای مشکل شما لیزر درمانی است که موهای زائد را از مناطقی که نمی‌خواهید به‌طور دائم رفع می‌کند.

خارج از آخرین تکنیک‌های رفع موی زائد دائم، لیزر درمانی ممتازترین تکنیک است که توسط اکثریت افراد استفاده می‌شود. اگرچه این روش دائمی رفع موی زائد هزینه بیشتری را برایتان در پی خواهد داشت اما یک‌راه حل دائمی است که به‌موجب اعتمادبه‌نفستان را بالا می‌برید.
لیزر مو های زائددرست شبیه هر نوع دیگر لیزر مو های زائد بدن، اشعه بر روی ناحیه‌ای که موی زائد دارد تابیده می‌شود تا مانع رشد موها شود. وقتی این کار انجام می‌شود، 2 هفته بعد همه موها در آن ناحیه خاص ضعیف شده و می‌ریزند.

این تکنیک ساده‌ترین روش ممکن برای رفع موهای زائد است و به‌خوبی می‌تواند برای هر نقطه از بدن استفاده شود. این روش وقتی با دیگر روش‌های رفع دائم موی زائد مقایسه می‌شود ساده‌ترین راه هست و عوارض جانبی خیلی جدی ندارد.

ممکن است در اطراف ناحیه‌ای که لیزر می‌شود کمی احساس خارش خواهید داشت که پس از چند روز برطرف می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رفع موی زائد با ماندگاری بالا، هم‌چنین در خصوص مکان‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند می‌توانید از همین سایت اطلاعات خوبی کسب نمایید.

موزدایی در ویکی پدیا فارسی

وب سایت کلینیک ها

رفع مسئولیت: این محتوا برای آگاهی بیشتر شما است و جایگزین مشاوره های پزشکی، ، دندانپزشکی، تشخیص یا ارائه درمان نیست/ اعتماد شما بر تمامی اطلاعات یا محتوای ارائه شده در این راهنما منحصرا برعهده خودتان است/ وب سایت کلینیک ها هیچ گونه پشتیبانی در مورد محتوای پزشکی، روش، محصول، عقیده، متخصص یا پزشک یا هر گونه اطلاعاتی در این صفحه یا هر جای دیگری در این وب سایت ارائه نمی دهد.

لطفا نظری برای این محتوا / تجربه شخصی یا شنیدنی بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن