هزینه لیزر موهای زائد به طور متوسط در هر جلسه چه مقدار است؟

اگر به دنبال روشی برای از بین بردن و کاهش تراکم دائمی موهای زائد هستید و نمی‌خواهید از روش‌های معمول مانند واکس یا تراشیدن مو استفاده کنید، به احتمال زیاد لیزر درمانی می‌تواند به شما کمک کند. ولی هزینه لیزر موهای زائد را هم باید در نظر بگیرید.

اگرچه انجام لیزر درمانی نسبت به دیگر روش‌ها و محصولات مورد استفاده برای از بین بردن مو پر هزینه‌تر است، ولی نتایج عالی و بسیار خوبی در پی دارد.

لیزر درمانی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به عنوان یک روش دائم و نیمه دائم برای از بین بردن موهای زائد مورد تأیید قرار گرفته است که می‌تواند پوستی نرم، لطیف و با حداقل وجود موهای زائد و ناخواسته به شما دهد.

لیزر درمانی حذف موهای زائد چیست؟

چطور کار می‌کند؟

این روش لیزر درمانی از نور گرمایی انتخابی (SPTL) برای هدف گیری مواد رنگ دهنده و تیره کننده در فولیکول پوست و از بین بردن آن استفاده می‌کند.

فرآیند حذف مو های زائد با لیزرهدف از انجام لیزر درمانی آن است که پالس‌های نوری تابیده شده آن‌قدر به فولیکول مو آسیب وارد کنند تا رشد مو متوقف شده و هیچ مویی در آن ناحیه رشد نکند.

این روش در بخشی از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن بخش می‌خواهید پوستی صاف و بدون مو داشته باشید.

به این طریق لیزر با روش خاص خود چندین مو که در یک ناحیه قرار دارند را به صورت هم زمان مورد حمله قرار می‌دهد تا برخی از آن‌ها از بین بروند.

همان طور که گفته شد لیزر درمانی باهدف گیری مواد رنگ دهنده مو که آن را تیره رنگ می‌کنند، کار می‌کند و در نتیجه می‌توان گفت که استفاده از این تکنیک برای موهای روشن چندان مؤثر نمی‌باشد.

سرخ شدگی پوست لیزر درمانی عوارض جانبیخطرات و درد

این روش درمانی تهاجمی نمی‌باشد ولی می‌تواند همراه باکمی درد باشد. درد ناشی از لیزر درمانی را می‌توان با درد ناشی از برخورد یک کش لاستیکی با پوست مقایسه کرد.

البته به غیر از درد، احساس گرما هم در پوست احساس می‌شود. همچنین احتمال بروز عوارض جانبی بسیار کم است، هر چند که اگر لیزر درمانی توسط یک پزشک متخصص انجام شود احتمال بروز عوارض جانبی بسیار کاهش خواهد یافت.

اثرگذاری

لیزر کمرنتایج لیزر درمانی معمولاً پس از انجام 3 تا 8 جلسه قابل مشاهده خواهد بود. انجام حداقل 7 الی 8 جلسه درمانی برای مشاهده نتایج نیمه دائم لیزر درمانی پیشنهاد می‌شود.

لیزر درمانی برای پوست‌های تیره

بهترین شرایطی که برای لیزر درمانی می‌توان تصور کرد، انجام درمان بر روی یک پوست روشن با موهای تیره می‌باشد. هر چند که لیزر درمانی بر روی پوست‌ها و موهای تیره هم جواب می‌دهد.

کسانی که پوست‌هایی با درجه تیرگی بالایی در مقیاس فیتزپاتریک دارند (یعنی بالای 4)، باید حتماً پیش از انجام لیزر درمان با یک متخصص مشورت کنند چرا که فقط برخی از دستگاه‌های لیزر قابلیت انجام لیزر درمانی بر روی پوست‌های تیره را بدون ایجاد سوختگی و آسیب رسانی به آن را دارند.

مقیاس فیتزپاتریک

در جدول زیر درجات مختلف روشنایی پوست در مقیاس فیتزپاتریک ارائه شده است:

نوع پوست رنگ پوست رنگ مو رنگ چشم توضیحات
1 سفید یا خیلی کم رنگ بلوند آبی، خاکستری، سبز همیشه می‌سوزد، هیچ وقت برنزه نمی‌شود
2 سفید متمایل به بژ کمرنگ خرمایی یا بلوند تیره آبی همیشه می‌سوزد، گاهی برنزه می‌شود
3 بژ تا قهوه‌ای روشن قهوه‌ای تیره قهوه‌ای تیره گاهی می‌سوزد، بیشتر اوقات برنزه می‌شود
4 قهوه‌ای روشن تا تیره سیاه قهوه‌ای به‌ندرت می‌سوزد، بیشتر اوقات برنزه می‌شود
5 قهوه‌ای تا قهوه‌ای تیره سیاه قهوه‌ای تیره، متمایل به سیاه به‌ندرت می‌سوزد، اغلب اوقات برنزه می‌شود
6 قهوه‌ای تیره تا سیاه سیاه سیاه هیچ گاه نمی‌سوزد

هزینه لیزر موهای زائد به طور متوسط

این مسئله بسیار مهم است که حتماً مطمئن شوید تمام جلسات لیزر درمانی توسط متخصص و کاربرد باتجربه دستگاه لیزر و در مطب پزشکی و مخصوص برای این کار انجام می‌گیرد. ممکن است انجام لیزر درمانی در سالن‌های زیبایی یا مراکز تفریحی نیز صورت گیرد یا ممکن است هزینه لیزر موهای زائد آن به میزان چشم گیری کمتر از حد معمول باشد.

در این صورت باید مراقب باشید چرا که استفاده از این نوع لیزر درمانی که توسط متخصص و در یک محیط اختصاصی برای این کار صورت نمی‌گیرد، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

دلمه و سله بستن پوست لیزر درمانیآسیب‌ها

تحقیقات و مطالعات نشان می‌دهند که بیشتر آسیب‌های وارد شده در لیزر درمانی به علت انجام درمان توسط یک فرد غیر حرفه‌ای و آموزش ندیده بوده است.

با آن که هزینه لیزر موهای زائد معیار درستی برای تشخیص سطح کیفیت درمانی که یک کلینیک ارائه می‌دهد نیست، ولی باید حداقل و حداکثر گستره تفاوت قیمت‌های معقول را در ذهن داشته باشید و اگر قیمت پیشنهادی خارج از حد متعارف بود، دقت بیشتر در انتخاب خود کنید.

هزینه لیزر موهای زائد بخش‌های مختلف بدن

هزینه لیزر موهای زائد بر اساس سطحی از پوست که مرود درمان قرار می‌گیرد تعیین می‌شود. یک سطح متوسط به‌اندازه سطح پوست صورت یا خطوط بیکینی دانسته می‌شود.

لیزر مو های بالای لببخش‌های کوچک‌تر مانند بالای لب و چانه بخش‌های کوچک‌تر محسوب شده و نواحی پشت کمر، سینه یا پاها نیز جزو سطوح بزرگ به‌حساب می‌آیند. هزینه لیزر موهای زائد هر کدام از آن‌ها برای درمان در هر جلسه با یکدیگر متفاوت است که به تناسب افزایش سطح، هزینه لیزر موهای زائد نیز بیشتر می‌شود.

باز هم تأکید می‌شود که انتخاب کلینیک خود را تنها بر اساس قیمت پیشنهادی انجام ندهید و مطمئن شوید که متخصص مورد نظر شما گواهی نامه و صلاحیت کافی برای انجام لیزر درمانی را دارد.


همچنین راحت بودن با طرف مقابل را هم باید مد نظر قرار دهید تا نیازها و مشکلات خود را برای انجام لیزر درمانی بدون هیچ مشکلی با او در میان بگذارید.

انتخاب درست پزشک

اینکه پیش از انتخاب نهایی پزشک خود با چندین پزشک مصاحبه کنید، هیچ اشکالی ندارد. برای تشخیص بهترین و مناسب‌ترین پزشک برای رسیده به مقصود خود بهتر است از او سؤالاتی که از پیش طرح کرده‌اید را بپرسید. بررسی گزینه‌ها و انتخاب‌های مختلف پیش از انجام درمان تأثیر زیادی در گرفتن نتیجه نهایی دارد.

لیزر مو های زائد بدندر جدول زیر مقیاس و گستره متوسط کلی لیزر درمانی در 7 جلسه در بخش‌های مختلف بدن آورده شده است. قیمت‌ها برای درمان کامل و بر اساس هر جلسه درمانی به صورت جداگانه مشخص شده‌اند.

ناحیه هر جلسه درمان کامل
زیر بغل 150 تا 250 دلار 1050 تا 1750 دلار
خطوط بیکینی 150 تا 450 دلار 1050 تا 3150 دلار
ساعد یا ساق پا 250 تا 650 دلار 1750 تا 4550 دلار
تمام دست یا تمام پا 600 تا 1100 دلار 4200 تا 7700 دلار
تمام کمر 300 تا 800 دلار 2100 تا 5600 دلار
تمام صورت 250 تا 650 دلار 1750 تا 4550 دلار
سینه 150 تا 450 دلار 1050 تا 3150 دلار

هزینه لیزر موهای زائد

در عکس بالا محور عمودی مشخص کننده قیمت‌ها بوده و محور افقی نشان دهنده بخش‌های مختلف بدن هستند.

نتیجه

چه مدت اثرگذاری لیزر طول می کشد؟

اگر چه هزینه لیزر موهای زائد به طور متوسط 265 دلار است، ولی باید توجه داشت که این میزان می‌تواند بسته به نوع پوست، متخصصی که درمان را انجام می‌دهد، محل زندگی و … تغییر کند

بنابراین شما باید خود دست به کار شده و قیمت رایج و هزینه‌های معمول کلینیک‌های مختلف محل زندگی خود را به دست آورید و با توجه به معیارهای مختلفی که در اختیار دارید بهترین آن‌ها را برای مراجعه انتخاب کنید.

موزدایی ویکی پدیا فارسی

 

وب سایت کلینیک ها

رفع مسولیت: این محتوا برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و به دلیلی جایگزین مشاوره های پزشکی، تشخیص یا ارائه درمان نیست/ اعتماد شما بر تمامی اطلاعات یا محتوای ارائه شده در این راهنما منحصرا برعهده خودتان است/ شما همواره باید با پزشک خود یا یک متخصص مراقبت بهداشتی مشاوره نمایید تا پرسش های خود را مطرح نمایید./ وب سایت کلینیک ها هیچ گونه پشتیبانی در مورد محتوای پزشکی، روش، محصول، عقیده، متخصص یا پزشک خاص یا هر گونه مواد یا اطلاعاتی در این راهنما یا هر جای دیگری در این وبسایت ارائه نمی دهد.

مطالب مرتبط و تکمیل کننده