کنترل و رفع اختلالات عصبی و مشکلات تنفسی با استفاده از طب سوزنی چینی

تحقیقات و مطالعات انجام شده بسیاری نشان از تأثیر گذاری بارز طب سوزنی بر فراپیام رسان‌های عصبی و عملکرد مغز و در نتیجه برطر دارند. در نتیجه این روش نقش مهمی در بر طرف کردن مشکلات مربوط به مغز و اختلالات عصبی دارد.

تاثیر طب سوزنی بر اختلالات عصبی

بیماری فلج اعصاب

فلج اعصاب می‌تواند به طرق مختلف و با استفاده از روش‌های متنوع طب سوزنی مورد درمان قرار گیرد. طب سوزنی به مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد.

گاهی انجام روزانه آن به مدت 6 ماه مورد نیاز می‌باشد و نتایج به دست آمده از تحقیقات انجام شده در چین اثر گذار بسیار زیاد آن را نشان می‌دهند.

فلج عصب صورت

درمان فلج صورت با طب سوزنیبیماری ناشی از حمله ناگهانی بوده که موجب می‌شود یک سمت صورت قدرت عضلانی خود را از دست بدهد. ریشه و علت این بیماری به‌طور دقیق مشخص نیست.

طب سوزنی و موکسی باسشن می‌توانند برای درمان این مشکل مورد
استفاده قرار گرفته و تحقیقات انجام شده 75 درصد بازیابی کامل بیماران را نشان می‌دهد.

پارکینسوندر نتیجه این بیماری با استفاده از طب سوزنی تا حد زیادی قابل درمان می‌باشد. این تحقیق که در چین انجام گرفته است

همچنین نشان می‌دهد از میان 25 درصد درمان نشده، 20 درصد از آنان با استفاده از طب سوزنی بهبود یافته ولی به‌طور کامل بازیابی نشده‌اند.

حتی در مورد فلج عصب به وجود آمده در صورت، بدون دلیل مشخص، طب سوزنی می‌تواند مزایای و فواید زیادی داشته باشد.

بیماری پارکینسون، صرع، کاهش شنوایی عصبی و … طب سوزنی مدعی است که می‌تواند در درمانی بیماری پارکینسون، فلج مغزی، صرع، کم شنوایی عصبی و بسیاری دیگر از مشکلات مؤثر باشد.

طبق برخی مطالعات انجام شده، بیماری پارکینسون می‌تواند همراه با عدم تعادل انرژی در یک یا چند مریدین باشد. سفتی عضلات، درد عضلات، عدم تعادل و …
ناشی از بیماری پارکینسون می‌تواند توسط یک سری جلسات درمانی طب سوزنی درمان گردد.

بهتر است همیشه این نکته را به یاد داشت که طب سوزنی روشی بی‌ضرر بوده و می‌تواند برای درمان بیماری‌هایی که روش‌های دیگر از درمان آن عاجز مانده‌اند، به کار گرفته شود.

اوتیسم و فلج مغزی

اوتیسم
طب سوزنی در کنار طب گیاهی می‌تواند برای درمان کودکانی که از اختلالات عملکرد مغزی رنج می‌برند استفاده شده و توانایی‌های عملکردی کلی فرد را افزایش دهد.

در بسیاری از کشورهای جهان از جلسات طب سوزنی به صورت متناوب و طب گیاهی برای درمان اوتیسم و فلج مغز استفاده می‌شود.

تحقیقات مختلف در این زمینه صورت گرفته است که تأثیر گذاری طب سوزنی و طب گیاهی در درمان این بیماری‌ها را نشان می‌دهند.

طب گیاهی چینی
همچنین در درمان‌ها و مطالعات بالینی نیز نتایج بسیار رضایت بخش و مؤثر در رابطه با استفاده از طب سوزنی و طب گیاهی ثبت شده است.

مشاهده شده است که استفاده از طب سوزنی در کنار طب گیاهی نتایج بهتری نسبت به استفاده از طب سوزنی یا طب گیاهی به‌تنهایی دارد.

همانند دیگر بیماری‌ها، این روش‌ها بر روی بیماران مختلف امتحان شده است و برخی از آنان تنها چند روز پس از درمان بهبود چشم گیر را تجربه کردند.

اختلال کمبود توجه

اثر طب سوزنی در اختلال کمبود توجه (ADD) یا بیش فعالی ناشی از کمبود توجه (ADHD)

طب سوزنی می‌تواند به بیمار کمک کند تا اختلال کمبود توجه یا بیش فعالی ناشی از کمبود توجه را مدیریت کرده و موجب می‌شود بیماری بهبود یابد.

همچنین طب سوزنی شرایطی را به وجود می‌آورد که بیمار بتواند از دیگر روش‌های درمانی موجود بهره برد و عوارض جانبی ناشی از آن‌ها را به حداقل برساند.

بهره بری از هر گونه دانش پزشکی موجود در هر دو نیم کره زمین می‌تواند دریافت بیش‌ترین تأثیر گذاری از انجام درمان برای بهبود بیماری و از بین بردن درد و محدودیت‌های آن را تضمین کند.

طب سوزنی می‌تواند یک روش درمانی مکمل برای درمان اختلال کمبود توجه و بیش فعالی ناشی از کمبود توجه محسوب شود.

حتی در برخی موارد طب سوزنی می‌تواند همانند یک درمان معجزه آسا موجب بهبود چشم گیری این اختلالات گردد.

یکی از تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که طب سوزنی تأثیری شگفت انگیز بر اختلال بیش فعالی ناشی از کمبود توجه داشته و اثر آن نسبت به روش‌های دیگر درمانی بیشتر است.

همچنین میزان تغییرات غیرعادی در نوار مغز کاهش یافته و به‌طور کلی اثر درمانی بهتری داشته است.

تأثیر عملکرد طب سوزنی در بیماری‌های دستگاه گوارش و هضم غذا

یبوست

دستگاه گوارش
تعداد زیادی از مطالعات انجام شده برای درمان یبوست، بهبود و درمان قطعی بیماری را نشان می‌دهند. این مطالعات مشخص کرده‌اند که طب چینی می‌تواند به‌طور مؤثر و بدون استفاده از دارو، یبوست را درمان کند.

سوء هاضمه

آمار و ارقام دقیق در مورد میزان موفقیت طب سوزنی در این زمینه در دست نمی‌باشد ولی مطالعات کلینیکی انجام شده توسط تعدادی از پزشکان متخصص طب سوزنی نشان می‌دهد

حدود 60 درصد از بیماران با استفاده از این شیوه درمانی علائم مربوط به سوء هاضمه را به‌طور طولانی مدت را تجربه نکرده‌اند.

بیماری‌های دستگاه تنفس و کنترل و درمان با طب سوزنی چین

بیماری آسم

آسمطب سوزنی می‌تواند دیواره‌های عضلانی را گشاد کند. طریقه انجام این کار هنوز به‌طور کامل مشخص نشده است ولی داده‌های مطالعات غربی انجام شده از این ادعا حمایت می‌کنند.

آزمون اخیر انجام شده در یک کلینیک چینی بر روی آسم نشان می‌دهد حدود 70 درصد از بیماران بهبود قابل ملاحظه در بیماری‌شان را پس از انجام طب سوزنی و موکسی باسشن تجربه کرده‌اند.

مشاهده شد طب سوزنی قادر به کاهش تکرر و شدت حملات آسم در یک دوره یک ساله یا بیشتر است.

این نتایج بسیار رضایت بخش بوده و نشان می‌دهد طب سوزنی و موکسی باسشن می‌توانند بر پاسخ بدن به محرک‌های محیطی که موجب حملات آسم می‌شوند، تأثیر بگذارد. تجارب بالینی نیز از اثر گذاری طب سوزنی و موکسی باسشن حمایت می‌کنند.

برونشیت

برونشیتطب سوزنی نمی‌تواند بافت‌های ریه را بازسازی کند ولی باز کردن لوله‌های تنفسی می‌تواند به حفظ کارکرد مؤثر بافت‌های ریه کمک کند.

به احتمال زیاد ساز و کار تأثیر گذاری طب سوزنی در بهبود بیماری برونشیت مشابه عملکرد آن در آسم است و به بدن اجازه می‌دهد هوای بیشتری در ریه‌ها وارد شود.

تحقیقات اخیر طب چینی مشخص کرده‌اند که 50 درصد از مبتلایان به برونشیت تحت آزمون، از مزایای طب سوزنی بهره برده‌اند.

این روش درمانی باید به صورت مکرر و مرتب انجام شده تا تأثیر آن برای طولانی مدت باقی بماند. از طرف دیگر، طب سوزنی می‌تواند به‌طور مؤثر عفونت و آلودگی ناشی از این بیماری در بدن را کنترل کند.

بیماری‌های قلبی و عروقی

در چین استفاده از طب سوزنی برای درمان چنین بیماری‌هایی بسیار رایج می‌باشد. آزمایش‌های بسیاری در کشورهای غربی انجام شده است که از تأثیر گذاری طب سوزنی بر دستگاه گردش خون حمایت می‌کنند.

آنژین قلبی و کاربرد روش طب سوزنی

آنژینبا استفاده از تجهیزات اندازه گیری بسیار حساس محققان چینی آزمایش‌ها و مطالعات بسیاری در مورد تأثیر گذاری طب سوزنی بر قلب انجام شده

که افزایش چشم گیر قابلیت‌های عملکردی و کارایی عضلات قلب پس از انجام طب سوزنی را نشان می‌دهند.

همچنین مطالعات بالینی نیز نشان می‌دهند 80 درصد از بیماران مبتلا به آنژین با انجام طب سوزنی بهبود یافته‌اند.

برای درمان آنژین به یک دوره جلسات طب سوزنی نیاز است که پس از آن از روش‌های درمانی دیگر جهت افزایش تأثیر گذاری استفاده می‌شود.

ضربان قلب

تصحیح ضربان غیرطبیعی قلب

بیماری‌های قلبی می‌تواند موجب ضربان غیرطبیعی قلب شود. این مشکلات ممکن است خود را به شکل ضربان غیرطبیعی قلب یا جا افتادگی ضربان قلب (dropped beat) نشان دهند.

طب سوزنی می‌تواند برخی از انواع ضربان غیرطبیعی قلب را تصحیح کند. در فیبریلاسیون دهلیزی طب سوزنی در تعداد کمی از موارد، در حدود 1.5 درصد، تأثیر گذاری داشته ولی در آریتیمی های (اختلال ضربان قلب) ارثی می‌تواند در حدود 70 درصد تأثیر گذار باشد.

وب سایت کلینیک ها

رفع مسئولیت: این محتوا برای آگاهی بیشتر شما است و جایگزین مشاوره های پزشکی، ، دندانپزشکی، تشخیص یا ارائه درمان نیست/ اعتماد شما بر تمامی اطلاعات یا محتوای ارائه شده در این راهنما منحصرا برعهده خودتان است/ وب سایت کلینیک ها هیچ گونه پشتیبانی در مورد محتوای پزشکی، روش، محصول، عقیده، متخصص یا پزشک یا هر گونه اطلاعاتی در این صفحه یا هر جای دیگری در این وب سایت ارائه نمی دهد.

بخشی از مطالب مرتبط و تکمیلی

لطفا نظری برای این محتوا / تجربه شخصی یا شنیدنی بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن