موضوعات داغ

درمان جوش صورت به کمک بهترین روش درمان طبیعی یعنی طب سوزنی

طب سوزنی يک روش درماني جايگزين است که بسياري معتقد هستند مي تواند برای بسیاری از مشکلات سلامتي و بيماري هاي مختلف از جمله درمان جوش یا آکنه موثر باشد.

اين روش درماني علت اصلي جوش بدن يا صورت را که به علت هاي هورموني يا غذايي و انواع کيست هاي بدن به خصوص خانم ها و مشکلات معده و گوارش ايجاد مي شود را بر طرف مي کند.

براي درمان اين بيماري مردم معمولا از کرم ها و شوينده ها، روش هاي درماني رايج و حتي گاهي از درمان جراحي و ليزر استفاده مي کنند.

طب سوزنی برای درمان آکنهبيشتر مردم از قابليت ترکيب طب شرقي با ديگر روش هاي درماني براي درمان موفقيت آميز اين بيماري پوستي بدون عوارض جانبي، با خبر نيستند.

در واقع بسياري از مردم از طب سوزنی به عنوان يک روش درماني انتخابي انتقاد مي کنند.

بيشتر متخصصين علم پزشکي امروزي و مدرن طب غربي، طب سوزنی را به عنوان روشي براي درمان جوش قبول ندارند.

در حال حاضر هيچ مطالعه و تحقيقي که از اعمال دارو براي آکنه حمايت کند، وجود ندارد.

همچنين شوخي ها و جک هايي در مورد طب سوزنی وجود دارد که مي گويند طب سوزنی براي بيماراني که نمي خواهند هيچ دارويي مصرف کنند، بسيار موثر است.

طب سوزنی چین عامل و علت بوجود آمدن جوش در بدن صورت شخص را انجام حجامت چینی برای درمان اثر آکنه و جای جوشدرمان مي کند.

به طول معمول گاهي طب گياهي در کنار درمان طب سوزنی براي بيمار تجويز مي شود.

ترکيب طب سوزنی و حجامت چيني نيز درصد موفقيت بسياري را در افراد نشان داده است. بيشتر پزشکان طب سوزنی فهرستي از غذاها که بيمار بايد از آن ها خودداري کند

و همچنين تعدادي از غذاها که بايد در رژيم غذايي بيمار جهت درمان مشکل اضافه شود، را به بيمار توصيه مي کنند.

طب سوزنی گزينه اي مناسب براي درمان جوش صورت و بدن بدون عوارض جانبي

بهبود جای جوش با درماپناگر به درمان واقعي جوش علاقه دارد،اين روش درماني مناسب است. فرد بيمار بايد پيش از انجام درمان ابتدا با يک دکتر طب سوزنی در مورد علت ايجاد جوش

به هر دليل هورموني، کيست يا مشکلات گوارشي يک معاينه به سبک طب چيني انجام دهد و با بررسي خاص، وضعيت جسماني و روحي فرد مشخص شود.

در دهه 1990 دو مطالعه در خصوص اينکه آيا طب سوزنی مي تواند آکنه را درمان کند يا نه انجام شد. اين مطالعه در چين و روسيه بر روي افرادي انجام شد

که از ديگر روش هاي درمان بيماري جوش موفقيتي کسب نکرده بودند. با انجام چند جلسه طب سوزنی بيماران همگي ميزاني از بهبودي را تجربه کردند.

طب سوزنی روشي است که براي تحريک چي در مريدين ( نقاط خاصي در بدن که جريان انرژي در سرتاسر بدن را متعادل و حفظ مي کند ) از سوزن هاي بسيار کوچک استفاده مي کند.

انرژی چی و مریدین های بدنبا برقراري ارتباط با مريدين هاي خاص در پوست، طب سوزنی مي تواند گرفتگي ها در کانال انرژي و جوش در قسمت هايي از صورت يا بدن که موجب اين بيماري مي شود را درمان نمايد.

نظريه ديگر درباره اينکه چرا طب سوزنی مي تواند باعث درمان جوش شود اين است که آن در درمان افسرگي موثر است . خلق و خو و منفي بافي افکار يکي از دلايل ايجاد اين بيماري است.

بنابراين اگر شما افسرده و يا مضطرب و استرسي باشيد پوست شما خراب خواهد شد. اگر طب سوزنی براي تغيير خلق موثر است به احتمال بسيار آکنه هم برطرف خواهد شد.

هم چنين طب سوزنی يک درمان مثبت براي جوش است زيرا نشان داده شده است که اين روش درماني موثر و مفيد است .

طب سوزنی مي تواند مقرون به صرفه و آسان تر براي افرادي باشد که نمي خواهند از درمان هاي دارويي شيميايي يا حداقل ليزر استفاده کنند.

کرمهاي موضعي به همراه دارو مي توانند اثرات جانبي مضري داشته باشند. که طب سوزنی اين اثرات جانبي را نخواهد داشت . طب سوزنی که براي آکنه استفاده مي شود هيچ دردي ندارد يا حداقل درد را خواهد داشت.

تحقيقات متعدد در خصوص طب سوزنی ادامه دارد اما با مطالعاتي هم که قبلا انجام شده است مشخص شده که روش هاي طب چيني و طب سوزنی و امبدينگ به عنوان يک روش برای درمان جوش بسيار مثبت و موثر است .

براي آکنه چند نوع روش درمان طب چيني وجود دارد

طب سوزني الکتريکي براي درمان عدم تعادل‌هاي هورموني و درمان جوش صورتطب سوزنی الکتريکی، طب سوزنی سنتی و گوش و امبدينگ نخ کت گوت.

يکي از مزاياي امتحان کردن طب سوزنی براي درمان جوش و آکنه آن است که در مقايسه با درمانهاي معمولي که مي تواند براي پوست بيمار خشن باشد اثرات جانبي مضر ندارد.

قبل از آنکه پزشک طب سوزنی دوره درمان را شروع کند سوالاتي در خصوص شرايط تان مي پرسد تا درباره سطح و شدت جوش ايجاد شده در بدن يا صورت اطلاعاتي کسب نمايد.

سپس با مشاهده زبان شما مشاهدات اوليه خود را انجام خواهند داد چرا که زبان شما پنجره نمايش شيمي دروني بدن شما مي باشد.

هم چنين پزشک طب سوزنی نبض شما را هم خواهد گرفت.اين همان معاينه طب چيني و تشخيص کامل از علت ايجاد جوش مي باشد.

سوزنی های طب سوزنی با سوزن های تزریق متفاوت هستندپس از انجام ارزيابي هاي اوليه، پزشک طب سوزنی با وارد کردن سوزن به پوست کار خود را شروع خواهد کرد البته شايد کار با طب سوزنی سنتی و الکتريکي در نقاط طب سوزنی شروع شود.

سوزنهاي طب سوزنی با سوزن مخصوص تزريق فرق دارند چرا که اين سوزن ها شيب داده مي شوند تا پوست را سوراخ کنند. اگر چه اين سوزنها براي سوراخ کردن پوست طراحي نشده اند.

موقع وارد کردن سوزنها باعث مي شود پوست شما به جاي فکر کردن به اينکه يک سوزن کوچک وارد پوست مي شود اين گونه باور کند که تنها در حال تجربه فشار خیلی مختصري است.

تعریف آکنه در ویکی پدیا

برچسب ها
طب سوزنی صورت جایگزین تزریق ژل و بوتاکس

وب‌سایت کلینیک‌ها

رفع مسئولیت: این محتوا برای آگاهی بیشتر شما است و جایگزین مشاوره‌ پزشکی، دندانپزشکی یا ارائه درمان نیست/ اعتماد شما بر تمامی اطلاعات یا محتوای ارائه شده در این راهنما منحصرا برعهده خودتان است/ و هیچ‌گونه پشتیبانی در مورد محتوای پزشکی، روش، محصول، عقیده، متخصص یا پزشک یا هر‌ گونه اطلاعات در این وب‌سایت ارائه نمی شود.

بخشی از مطالب مرتبط و تکمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن