طب سوزنی برای درمان کهیر یا بیماری اورتیکاریای آلرژیک

طب سوزنی برای درمان کهیر مفید است.اورتیکاریا که در اصطلاح عمومی به آن کهیر می‌گویند معمولاً قسمت‌های قرمزرنگ و برجسته و خارش‌دار روی پوست است.

شایع‌ترین دلیل بروز آن حساسیت به یک نوع آلرژی بوده و ظرف مدت 6 هفته به‌خودی‌خود برطرف می‌شود. کهیرهایی که پس‌ازاین مدت برطرف نشوند به اورتیکاریای مزمن معروف‌اند.

برخی داروهای شیمیایی نیز مثل آسپیرین و پنی‌سیلین ممکن است باعث بروز کهیر شوند. تماس با برخی گیاهان مثل پیچک سمی می‌تواند باعث بروز اورتیکاریای آلرژیک شدید روی پوست شود.

حتی دیده‌شده که برخی افراد که تمرین‌های ورزشی انجام می‌دهند نیز به کهیر دچار می‌شوند. حتی برخی افراد ممکن است در اثر استفاده از آب گرم در حمام نیز کهیر بزنند.

طب سوزنی برای درمان کهیرانواع کهیر و روش طب سوزنی برای درمان کهیر

نوع دیگری از کهیر در افرادی که به غذاهای دریایی صدفی حساسیت دارند بروز می‌کند اگر صدف تمیز و تازه نباشد ممکن است با مصرف آن فرد دچار کهیر شود.

داروهای مورداستفاده برای درمان کهیر عبارت‌اند از آنتی‌هیستامین‌ها و کورتیکواستروئیدها که موفقیت چندانی در درمان کهیر نداشته و عوارض جانبی نیز دارند.

طبق نظریه طب سنتی چین در اثر حمله باد به بدن بروز کهیر معمول است و از نقاط طب سوزنی که در حذف باد از پوست بدن نقش دارند استفاده می‌کند

حتی در طب غربی نیز نوعی از کهیر به نام اورتیکاریای ناشی از باد وجود دارد که در اثر قرار گرفتن پوست در معرض بادهای سرد به وجود می‌آید.

نوع دیگری از کهیر وجود دارد که طب نظریه طب سنتی چینی به نام «خون داغ» معروف است.

تحقیقات علمی امروزی جهت اثبات بالا رفتن درجه حرارت خون وجود ندارد اما پزشکان طب چینی برای قرن‌های از نقاط طب سوزنی برای درمان کهیر، که عملکرد آن‌ها «خنک کردن خون» است استفاده می‌کرده‌اند.

تحقیقاتی که در مجله اینترنتی پوست در سال 2006 منتشرشده بود تأثیر طب سوزنی را در برطرف کردن علائم اورتیکاریا و بهبود چشمگیر پوست را بعد از سه هفته درمان اثبات کرده است.

نقاط مورداستفاده در طب سوزنی برای درمان کهیر همان نقاطی است که هزاران سال از تأثیر آن‌ها برای خنک کردن خون و حل مشکل باد استفاده می‌شده است.

  از بين بردن جای جوش يا آکنه با روش درماپن طب چينی مدرن

طب سوزنی برای درمان کهیرنتایج بررسی اثرات طب سوزنی روی بیماری کهیر

همچنین اثر طب سوزنی و گیاهان چینی در درمان پسوریازیس و سایر مشکلات پوستی مثل آکنه و اگزما طی تحقیقاتی به اثبات رسیده است.

یک متخصص طب سوزنی مشهور به نام آقای مارک کرین که به مدت 25 سال در بریزبن مشغول طب سوزنی بوده است می‌گوید :

که کهیر در دو موج فصلی روی می‌دهد یک شروع بهار و دیگری نزدیک به انتهای تابستان. گروه اول که در بهار دچار کهیر می‌شوند بیشتر به دلیل استرس و عوامل روحی و روانی به آن دچار می‌شوند.

این به دلیل این است که در بهار کبد فعالیت بیشتری داشته و اندامی است که با عصبانیت، کم‌تحملی و تحریک‌پذیری سروکار داشته که این خلقیات امروزه در اکثر مردم به فراوانی دیده می‌شود.او می‌گوید موج دوم بیماران مبتلابه کهیر درست بعد از کریسمس مراجعه کرده و از خارش‌های پوستی شکایت می‌کنند.

مارک عقیده دارد که علت آن رژیم غذایی نامنظم شامل غذاهای خیلی چرب و خیلی شیرین که در هنگام کریسمس زیاد مصرف می‌شوند و همچنین در معرض هوای طوفانی قرار گرفتن هنگام سال نو است.

در ناپیر (یکی از شهرهای نیوزلند) مواردی از کهیر به‌واسطه مصرف غذاهای صدفی که از بندر هوکس وارد می‌شوند وجود دارد. صدف طعم خوبی دارد اما در بسیاری از مناطق ساحلی که به نظر تمیز می‌آیند ضایعات خطوط کشتیرانی باعث آلودگی صدف‌ها می‌شوند.

اورتیکاریا ویکی پدیا

مطالب مشابه این صفحه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
درمان انواع جوش، رفع جای زخم آن/ اگزما و خارش پوست/با تجهیزات طب چینی و طب سوزنی  تماس و مشاوره