دکتر طب سوزنی زیبایی برای جوانی پوست
موضوعات داغ

شرایط لیزر موهای زائد چیست و چه کسانی بهترین شرایط را برای این روش درمانی دارند؟

به‌طور کل می‌توان گفت که لیزر درمانی برای افرادی که پوست‌های روشن و موهای تیره رنگ دارند ایده آل است. البته مطالعات نشان داده‌اند که در برخی از موارد که تعداد آن‌ها بسیار کم است، حتی کسانی که شرایط لیزر موهای زائد ایده دارند نیز نتایج خوبی از لیزر درمانی حذف و های زائد دریافت نمی‌کنند.

لیزر درمانی یکی از محبوب‌ترین روش‌های حذف موهای زائد است، هر چند که انجام آن برای همه افراد توصیه نمی‌شود و در حقیقت شرایط لیزر موهای زائد برای همه صدق نمی کند.

در ادامه فهرستی از مواردی که پیش از انجام لیزر درمانی باید در نظر گرفته شود آورده شده. با توجه به این موارد می‌توان شرایط لیزر موهای زائد برای نتیجه ایده آل را تشخیص داد.

شرایط لیزر موهای زائد

آگاهی از متغیر بودن نتیجه حاصل شده برای هر فرد

شرایط پوست و مو برای لیزر مو های زائدبه‌طور کل می‌توان گفت که لیزر درمانی برای افرادی که پوست‌های روشن و موهای تیره رنگ دارند ایده آل است. البته مطالعات نشان داده‌اند که در برخی از موارد که تعداد آن‌ها بسیار کم است،

حتی کسانی که شرایط لیزر موهای زائد ایده دارند نیز نتایج خوبی از لیزر درمانی حذف و های زائد دریافت نمی‌کنند.

علی رغم جست و جویی‌هایی که در این زمینه انجام شده است، هنوز علت این مغایرت و عدم اثر گذاری لیزر درمانی مشخص نشده است. مشکل دیگری که وجود دارد آن است که مطالعات انجام شده در مورد لیزر درمانی به‌اندازه کافی گسترده نیستند و آن‌ها را نمی‌توان جامع در نظر گرفت.

برخی از این مطالعات گزارش کرده‌اند که 15 درصد از افرادی که در ظاهر شرایط خوبی برای لیزر درمانی داشته‌اند، نتوانسته‌اند نتایج دلخواه خود را دریافت کنند.

باید تحقیقات و جست و جوی لازم برای انتخاب لیزر درمانی مناسب انجام شود

در برخی از کشورها و برخی از نقاط استفاده از لیزر درمانی برای حذف موهای زائد یک درمان رسمی و درست به‌حساب نمی‌آید. این عدم اطمینان به لیزر درمانی معمولاً به واسطه چندین مورد نتایج ناموفق از به کار گیری لیزر درمانی برای پوست‌ها نامناسب بوده است.

لازم به تأکید است که شما به عنوان یک مشتری حتماً پیش از مراجعه به کلینیک و انجام لیزر درمانی باید اطلاعات کافی در مورد روشی که قرار است برای از بین بردن موهای زائد شما استفاده شود، داشته باشید.

داشتن پوستی روشن و موهایی تیره رنگ از شرایط لیزر موهای زائد

درجه روشنایی پوست و مو ایده آل برای لیزر مو های زائدلیزر درمانی از طریق هدف گیری ماده‌ای به نام ملانین که هم در پوست‌ها و هم در موهای تیره رنگ موجود است، اقدام به از بین بردن موهای زائد می‌کند.

بنابراین کسانی بهترین شرایط برای حذف موهای زائد از طریق لیزر درمانی را دارند که پوستی روشن و موهایی تیره رنگ داشته باشند.

البته این بدان معنی نیست که اگر چنین شرایطی داشته باشید، لیزر درمانی حتماً برای شما مؤثر خواهد بود.

در حقیقت داشتن بهترین و ایده آل ترین شرایط به این معناست که لیزر درمانی حذف موهای زائد شانس بیشتری برای ایجاد نتایج دلخواه دارد.

اگر شما پوستی تیره رنگ دارید، یعنی درجه روشنایی پوست شما بیشتر از درجه 4 در مقیاس فیتزپاتریک است، احتمالاً فقط از برخی از انواع لیزر درمانی قادر خواهید بود استفاده کنید.

شرایط لیزر موهای زائد

لیزر الکساندریت و لیزر ان دی یاگ، هر دو نتایج خوب و مؤثری را بر روی پوست‌های تیره رنگ از خود نشان داده‌اند.

جدول درجات مختلف روشنایی مو در مقیاس فیتزپاتریک را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

نوع پوست رنگ پوست رنگ مو رنگ چشم توضیحات
1 سفید یا خیلی کم رنگ بلوند آبی، خاکستری، سبز همیشه می‌سوزد، هیچ وقت برنزه نمی‌شود
2 سفید متمایل به بژ کمرنگ خرمایی یا بلوند تیره آبی همیشه می‌سوزد، گاهی برنزه می‌شود
3 بژ تا قهوه‌ای روشن قهوه‌ای تیره قهوه‌ای تیره گاهی می‌سوزد، بیشتر اوقات برنزه می‌شود
4 قهوه‌ای روشن تا تیره سیاه قهوه‌ای به‌ندرت می‌سوزد، بیشتر اوقات برنزه می‌شود
5 قهوه‌ای تا قهوه‌ای تیره سیاه قهوه‌ای تیره، متمایل به سیاه به‌ندرت می‌سوزد، اغلب اوقات برنزه می‌شود
6 قهوه‌ای تیره تا سیاه سیاه سیاه هیچ گاه نمی‌سوزد

حذف مو های زائد با ماندگاری طولانی مدت

الکترولیز کردن موهای زائدلیزر درمان حذف موهای زائد روشی ایده آل برای کسانی است که دیگر نمی‌خواهند از روش‌های موقت کاهش و حذف موهای زائد مانند استفاده از موم مو بر و تراشیدن مو استفاده کنند

بلکه قصد دارند کاهش تراکم موهای زائد را به صورت دراز مدت تجربه کنند. اگر چه لیزر درمانی باعث حذف دائم موهای زائد نمی‌شود ولی می‌تواند به‌طور چشم گیری کاهش تراکم موهای زائد را به دنبال داشته باشد

که میزان ان بستگی به عوامل مختلف دارد. این روش برای کسانی که نمی‌خواهند از چند مدت یک بار زمان خود را صرف از بین بردن موهای زائد کنند، بسیار مناسب است.

برای حذف دائم موهای زائد ولی همان طور که گفته شد لیزر درمانی پاسخ گوی نیاز فرد نمی‌باشد و باید برای این منظور از الکترولیز استفاده نمود.

لیزر کمراز آن جا که انجام لیزر درمانی خیلی سریع است و زمان کمی می‌برد، لیزر درمانی می‌تواند به راحتی بخش‌های وسیعی از بدن را تحت درمان قرار دهد.

این در حالی است که انجام الکترولیز به هیچ وجه به این سرعت نمی‌تواند باشد. در الکترولیز هر تار مو باید به صورت جداگانه درمان شود

و در نتیجه فرآیند درمان بسیار آرام و کند می‌شود و بخش‌های بزرگ بدن به این طریق قابل درمان نمی‌باشند.

در واقع در بسیاری از موارد پیش از انجام الکترولیز، فرد تحت درمان لیزر درمانی قرار می‌گیرد تا تراکم موهای آن بخش از بدن که قرار است درمان شود، تا حدی کاهش یابد. این کار باعث می‌شود فرآیند درمان به کمک الکترولیز بسیار ساده‌تر و کوتاه‌تر گردد.

البته باید توجه داشته که لیزر درمانی یک روش درمانی خیلی دقیق نیست. یعنی آن که در نظر گرفتن لیزر درمانی حذف موهای الکترولیز موهای زائد زیر ابروزائد برای بخشی مانند ابروها به هیچ وجه مناسب نمی‌باشد.

این بخش‌ها اصولاً به جای لیزر درمانی، با روش‌هایی مانند موم مو بر، نخ اندازی یا الکترولیز مورد درمان قرار می‌گیرند.

هزینه انجام درمان لیزر موهای زائد

لیزر درمانی نیازمند انجام چندین جلسه درمانی در یک مدت و دوره زمانی مشخص می‌باشد که گاهی ممکن است این مدت زمان 12 ماه یا حتی بیشتر هم شود

کاملاً مشخص است که این روش درمانی نسبتاً پر هزینه می‌باشد و نباید بدون در نظر گرفتن این مسئله انجام شود.

برای انجام دوره کامل لیزر درمانی باید آمادگی پرداخت چندین هزار دلار را داشته باشید. همچنین باید آمادگی آن را داشته باشید که در موارد نادر هیچ نتیجه‌ای از این درمان دریافت نکنید. یعنی هزینه لیزر درمانی برای شما نباید چنان باشد که از نظر اقتصادی به شما فشار وارد کند.

برخی از مراکز درمانی قسط بند هزینه درمانی را پیشنهاد می‌دهند. این در حالی است که در این قسط بندی‌ها معمولاً مقداری هم سود در نظر گرفته می‌شود

و هزینه نهایی پرداخت شده بیشتر از مقداری خواهد بود که شما قرار است به صورت یک جا بدهید. بنابراین از نظر اقتصادی بهتر است که هزینه درمان را یک جا بپردازید. باز هم تأکید می‌شود که بهتر است خودتان را در فشار مالی قرار ندهید.

باید بتوانید کمی ناراحتی و درد را تحمل کنید

فرایند انجام لیزر درمانی بدون درد نیست. ا

البته بیشتر کلینیک‌ها برای کاهش درد معمولاً از یک نوع مسکن یا بی‌حس کننده موضعی استفاده می‌کنند تا بیمارانشان درد زیادی در طی درمان احساس نکنند.

مشاوره با پزشکبیشتر نکاتی که در این مقاله ذکر شد با مشورت و صحبت با یک مشاوره لیزر درمانی حذف موهای زائد برطرف خواهند شد

بنابراین اگر در مورد برخی از نکات ذکر شده تردید دارید و بخشی از آن برای شما مبهم باقی مانده است، نگران نباشید.

هدف کلی در این جا آن است که شما با کلیات لیزر درمانی و مسائلی که باید پیش از مراجعه به کلینیک در نظر داشته باشید، آشنا شوید.

همان طور که گفته شد، در صورت نیاز برای دانستن شرایط لیزر موهای زائد برای خودتان با یک مشاور یا پزشک لیزر درمانی در این باره صحبت کنید و از او مشورت بگیرید.

تعریف موزدایی ویکی پدیا

وب سایت کلینیک ها

رفع مسولیت: این محتوا برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و به دلیلی جایگزین مشاوره های پزشکی، تشخیص یا ارائه درمان نیست/ اعتماد شما بر تمامی اطلاعات یا محتوای ارائه شده در این راهنما منحصرا برعهده خودتان است/ شما همواره باید با پزشک خود یا یک متخصص مراقبت بهداشتی مشاوره نمایید تا پرسش های خود را مطرح نمایید./ وب سایت کلینیک ها هیچ گونه پشتیبانی در مورد محتوای پزشکی، روش، محصول، عقیده، متخصص یا پزشک خاص یا هر گونه مواد یا اطلاعاتی در این راهنما یا هر جای دیگری در این وبسایت ارائه نمی دهد.

لطفا نظری برای این محتوا / تجربه شخصی یا شنیدنی بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن