دکتر طب سوزنی زیبایی برای جوانی پوست
موضوعات داغ

بلیچینگ و سفید کردن دندان‌ها با لیزر دندان‌پزشکی در کوتاه ترین زمان

اگرچه بلیچینگ یاسفید کردن دندان‌ها با لیزر دندان‌پزشکی هزینه بیشتری از روش‌های خانگی یا دستگاه لایت به نظر می‌رسد اما نتایج آن‌قدر خوب هستند که ارزش آن را دارد.

یکی از این روش‌ها سفید کردن دندان ها، بلیچینگ دندان با لیزر است. سفید کردن دندان با لیزر یک کار زیبایی دندانپزشکی است که در مطب دندان‌پزشکان با مهارت لیزر بافت نرم انجام می‌شود. این روش سفید کردن برقی هم نامیده می‌شود.

این روش دندان‌پزشکی زیبایی است که می‌تواند دندان‌های شما را چند درجه روشن و سفیدتر نماید و مؤثرترین روش برای رفع بد رنگی دندان و لثه ها است.

بلیچینگ دندان با لیزر

بسیار شبیه دیگر حوزه‌های تکنولوژی پزشکی با لیزر، بلیچینگ دندان با لیزر در جهت کمک به رفع بد رنگی، تیرگی و سفید کردن دندان کمک مؤثر، سریع و درمانی است.

بلیچینگ دندان با لیزر کاملاً ایمن و روشی ماندگار برای سفید کردن دندان‌ها است که با عملکرد دستگاه لایت یا نور در مطب یا دستگاه خانگی کاملاً متفاوت است و نیاز به زمان خیلی کمتر دارد و بدون عارضه است،

ازجمله یکی از عوارض جانبی شایع در روش مرسوم بلیچینگ دندان ، ایجاد حساسیت لثه و دندان است که به دلیل زمان طولانی جلسه درمانی و استفاده از پر اکسید اوره بروز می‌کند اما در روش سفید کردن دندان با لیزر این مشکل حل شده است.

همچنین بر خلاف روش‌های خانگی برای سفید کردن دندان‌ها، شما نیاز به تکرار چند باره بلیچینگ دندان با لیزر ندارید و به‌طور معمول در یک یا دو جلسه ویزیت دندان‌پزشکی انجام می‌شود.

اگرچه روش سفید کردن دندان با لیزر دندان‌پزشکی، هزینه بیشتری نسبت به روش های خانگی یا دستگاه لایت دارد اما اکثریت افراد احساس می‌کنند که نتایج آن‌قدر خوب هستند که ارزش آن را دارد.

البته باید زمان و سرعت روش بلیچینگ با لیزر، ماندگاری بالا و تکرار نشدن مکرر برای هزینه این روش زیبایی دندان را هم در نظر بگیرید.

فیلم کاربرد و مزایای بلیچینگ دندان با لیزر برای سفید شدن دندان ها

آیا روش سفید کردن دندان‌ها برای شما ضروری است؟

بلیچینگ و سفید کردن دندانعلیرغم وجود این حقیقت که بلیچینگ دندان همچون دیگر روش‌های زیبایی کاملاً سلیقه‌ای است اما با افزایش اهمیت ظاهر بصری بسیاری از ما برای رسیدن به رنگ سفید و مروارید شکل در دندان‌های خود تلاش می کنیم،

بسیاری از ما به آن لبخند سفیدی تمرکز می‌کنیم که منجر به افزایش نارضایتی از رنگ دندان‌ها می‌شود.

یکی از روزمره‌ترین مشکلات دندانی تیرگی دندان‌ها به دلیل توارث یا استفاده عوامل محیطی مثل مصرف مایعات تیره رنگ، سیگار،… است، خودداری از مصرف بسیاری از نوشیدنی‌ها کاری سخت و دشوار است.

در عوض بسیاری از مردم انتخابشان انجام بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها با روش‌های مختلف است و ترجیح می‌دهند که معمولاً هم نوشیدنی‌ها را استفاده کنند و هم از دندان‌پزشکی زیبایی و لیزر برای روشن شدن و رفع زردی رنگ دندان بهره ببرند.

اگر به شما به دنبال یک روش سریع با حداکثر نتایج برای بلیچینگ دندان هستید می‌بایست سفید کردن دندان با لیزر را بررسی نمایید.

اهمیت روش سفید کردن دندان با لیزر دندان‌پزشکی

مراحل بلیچینگ و سفید کاری دندانلیزر در بسیاری از حوزه‌های پزشکی و دندان‌پزشکی مدرن در بافت سخت (تراش دندان) و نرم (جراحی و ترمیم لثه و زیبایی) استفاده می‌شود.

  رفع لبخند لثه‌ای و اصلاح خطوط خنده و روکش دندان با دندانپزشکی زیبایی

مثالی ازاین‌دست لیزر دایود برای بلیچینگ دندان است که جهت سفید شدن و رفع بد رنگی دندان ها در مطب تحت نظر دندان‌پزشک دارای مسترشیب لیزر استفاده می‌شود.

روش بلیچینگ با لیزر به سرعت یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای سفید شدن دندان ها به دلیل سادگی فرآیند این روش که اصلی‌ترین جذابیتش لیزر است می‌شود.

علیرغم وجود این حقیقت که سفید کردن و بلیچینگ دندان با لیزر، یکی از کاربردی و درمانی‌ترین روش های سفید شدن رنگ دندان و حتی رفع بد رنگی لثه برای بسیاری از افراد است.

فرآیند انجام سفید کردن دندان با لیزر در حدود چند دقیقه یا 80 ثانیه، با مزایای اضافه که به‌طورکلی گزینه قابلیت ایمن بودن برای افراد با دندان‌های حساس،

باعث می‌شود که مقاومت کردن در برابر سفید کردن دندان با لیزر و انجام ندادن آن سخت باشد.

مراحل انجام سفید کردن دندان‌ها با لیزر دندان‌پزشکی

%d9%81%d8%b1%d8%a2%db%8c%d9%86%d8%af-%d8%a7%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%84%db%8c%da%86%db%8c%d9%86%da%af

قبل از استفاده از لیزر برای بلیچینگ دندان، آن‌ها کاملاً از پلاک و جرم‌های معمول با دستگاه اولتراسونیک پاک می‌شوند تا موفقیت‌آمیزترین نتایج تضمین شوند،

سپس همه بافت‌های طرف دندان‌ها از جمله لب‌ها، لثه‌ها و زبان با ژل محافظ پوشیده می‌شوند و با دستگاه نور ژل‌های محافظ سفت می‌شوند.

همین طور در مواردی دندان‌پزشک از ژل مخصوص بر روی دندان برای بلیچینگ قبل از لیزر استفاده می‌کند، سپس طول موج مناسب لیزر دایود انتخاب می‌شود و فرآیند بلیچینگ با لیزر تنها در حدود 2 دقیقه طول می‌کشد.

توجه کنید که لیزر دارای نور قرمز برای روش بلیچینگ دندان است اما در دستگاه‌های هالوژنیک نور سفید و لایت نور آبی است، از همین لیزر برای مشکلات لثه‌ای و زیبایی دندان‌پزشکی هم استفاده می‌شود.

زمان انجام و تعداد جلسات لازم برای روش سفید کردن دندان با لیزر

پس از انجام روش سفید کردن دندان با لیزر در یک جلسه که چندین ثانیه به طول می‌انجامد قادر خواهید بود با دندان‌هایی که ممکن است 9 الی 10 سایه روشن‌تر شده باشند به راه افتاده و به منزل و محل کار خود برسید.

البته این تغییر رنگ برای افرادی دیگر ممکن است در 2 تا 3 جلسه اتفاق می‌افتد که یکی از علت‌های آن تشخیص پزشک بر حسب جنس و وضعیت رنگ دندان و شرایط فرد برای انجام سفید کردن دندان با لیزر دایود است.

به استثنای بد رنگی شدید دندان، معمولاً فقط یک جلسه درمان سفید شدن دندان با لیزر نیاز هست. اگرچه برای افرادی که لکه‌های واقعاً تیره و تغییر رنگ‌های شدید دارند (در اثر مصرف سالیان قهوه و سیگار کشیدن‌های طولانی)

تاثیر بلیچینگمی‌تواند تعداد جلسات بلیچینگ دندان با لیزر برای روشن‌تر کردن دندان‌ها را افزایش یابد.اگرچه در مورد تغییر رنگ ملایم دندان یک جلسه لیزر درمانی برایتان کافی است تا از لبخندتان لذت ببرید.

اما دندان‌ها با این روش رنگ طبیعی خود یعنی قبل از زرد یا قهوه‌ای شدن را به دست می‌آورند و برای نگهداری و دوام بیشتر توصیه‌هایی توسط دندان‌پزشک به شما داده می‌شود.

  رفع لبخند لثه‌ای و اصلاح خطوط خنده و روکش دندان با دندانپزشکی زیبایی

ماندگاری اثر روش بلیچینگ با لیزر

نکته قابل‌توجه آن است که به‌طور حفظ لبخند روشن خود، خوشبختانه دندان‌هایی که با روش امروز لیزر سفید می‌شوند معمولاً به رنگ اولیه و تیره خود باز نخواهند گشت.

گرچه دندان‌پزشک روش‌های حفظ رنگ سفیدی دندان را به شما خواهد آموخت، اما این زمان از 3 تا 10 سال بر اساس عادات غذایی یا استعمال دخانیات متفاوت خواهد بود.

اگر در حال بررسی هر شکل دیگری از کارهای دندان‌پزشکی زیبایی هستید برای اطمینان از این موضوع نیاز دارید که ابتدا شما روش سفید کردن دندان لیزری را انجام دهید.

دندان‌های مناسب برای بلیچینگ با لیزر

%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86%db%8cبرای سفید شدن رنگ دندان های پوشش دار مثل روکش‌ها، بریج و ایمپلنت نمی‌توان از هیچ روش سفید کردن دندانی استفاده کرد.

پس قبل از انجام این روش‌های زیبایی دندان‌پزشکی می‌بایست ابتدا رنگ دندان‌های خود را روشن کرده باشید.

افرادی که دندان‌های حساسی دارند، محصولات سفیدکننده دندان که دارای یک روکش پلاستیکی برای دندان‌های بالا و پایین هستند به دلیل استفاده مکرر از محصولات بلیچینگ الزاماً ایده خوبی نیست؛

برای افرادی که به دلیل پوسیدگی، پریدگی لبه‌ها، ترک‌های دندانی و دندان‌های حساسی دارند استفاده از لیزر کم توان دندان‌پزشکی زیبایی توصیه می‌شود.

روش بلیچینگ با لیزر بهترین انتخاب برای خانم‌ها و آقایانی است که به دنبال روشی کاربردی هستند که نتایج فوری را نشان بدهد.

انتخاب مناسب یک روش برای سفید کردن و تغییر رنگ مناسب دندان ها

اگرچه این روش هزینه بیشتری نسبت به دستگاه‌های خانگی لایت و سفید کننده با فرچه و مواد بلیچینگ برایتان خواهد داشت اما خودتان را برای دیدن دندان‌ها با رنگ سفید طبیعی آماده نمایید.

روش بلیچینگ با لیزر دایود می‌تواند نتایج فوق‌العاده‌ای نسبت به محصولات خریداری‌شده از داروخانه‌ها ایجاد کند.

نقطه منفی این نمایش زیبا هزینه این روش بلیچینگ با لیزر نسبت به روش‌های خانگی است اما معمولاً در مراحل مختلف بلیچینگمدت زمان دو دقیقه بلیچینگ دندان با لیزر به رنگ مناسب دندان خود می‌رسید.

اگر شما هم تصمیم دارید این مسیر را بروید، این خواستن به شما کمک می‌کند تا از نظر مالی برنامه‌ریزی کنید تا تطبیق شدن با بودجه خود آن را آسان‌تر سازد. البته بیشتر به فکر جلسه مشاوره باشید.

توصیه می‌شود تا در جلسات مشاوره حضوری قبل از تصمیم به سفید شدن دندان‌ها اقدام کنید.

در واقع دندان‌پزشک باید تشخیص دهد که آیا شما کاندیدای مناسبی برای سفید کردن دندان با لیزر هستید یا خیر.

حواستان باشد که قیمت سفید کردن دندان با لیزر نسبت به روش‌های بلیچینگ دندان با دستگاه نور یا لایت و غیره متفاوت است و لیزر اثر کاملی در رفع بدرنگی دندان دارد.

درحالی‌که سیستم بلیچینگ با لیزر دندان‌پزشکی ممکن است کمی وقت شما را برای مراجعه به یک مطب دندان پزشک لیزر تراپیست بگیرید

اما نتایج بالاتر از متوسطی ارائه می‌کند که بهره‌وری فراتر از آن چیزی است که از دیگر روش‌های بلیچینگ دندان کسب خواهید کرد.

  رفع لبخند لثه‌ای و اصلاح خطوط خنده و روکش دندان با دندانپزشکی زیبایی

سفید کردن دندان‌ با لیزر دندانپزشکی بافت نرم

سفید کردن دندان برای بعضی افراد، راهکار خوبی است و می‌تواند نتایج خوبی برای آن‌ها داشته باشد.

ولی اگر تغییر رنگ به دلیل از بین رفتن مینا باشد یا دندان از داخل سیاه شده باشد، روکش پورسلین راه‌حل مؤثرتری است و بهتر از دندان محافظت می‌کند.

در اغلب بدرنگی‌های دندانی، بهترین توصیه بلیچینگ دندان است. یکی از پر تقاضاترین خدمات زیبایی دندان‌پزشکی روشن کردن رنگ دندان‌های تیره، زرد یا قهوه‌ای می‌باشد.

خوشبختانه با تکنولوژی‌های امروزی داشتن لبخندی درخشان آرزویی دست یافتنی است.

دلایل زیادی وجود دارند که سبب می‌شوند افراد از رنگ دندان خود راضی نباشند و به دنبال روشی مطمئن و سریع برای دستیابی به دندان‌هایی روشن‌تر باشند.

تفاوت زمانی انجام بلیچینگ با لیزر در دندانپزشکی زیبایی

در واقع از سال‌ها پیش امکان داشتن لبخندی درخشان فراهم شده بود اما روش‌های گذشته به دلیل زمان طولانی جلسه درمان (حداقل 45 دقیقه) و عدم امکان حفاظت لثه‌ای و بافت‌های داخل دهان معمولاً آسیب‌هایی به همراه داشت

که البته اگر چه دائمی نبودند ولی برای مدتی بیمار را در شرایط استرس و ناراحتی قرار می‌دادند.

اما خوشبختانه تکنیک‌های جدید بلیچینگ با لیزر در دندانپزشکی زیبایی با کاهش چشمگیر زمان جلسه درمان (80 ثانیه تابش) و حفاظت کامل بافت‌های دهان (زبان، گونه و لثه‌ها) امکان درمان خوشایندی با نتیجه خارق‌العاده را فراهم آورده است.

گاهی بدرنگی‌ها دندانی ناشی از نقصان در ساختار دندانی می‌باشد. نقطه مینایی ناقص یا هیپو کلسیفیه، ضعیف‌تر از سایر بخش‌های دندانی است.

این نقاط اغلب به خطراتی تبدیل می‌شوند که علاوه بر استعداد پوسیده شدن دندان، دچار تغییر رنگی می‌شود

که با روش سفید کردن خوب پاسخ نمی‌دهند، درمان قطعی استفاده از پوشش‌های زیبایی است تا سلامت و زیبایی دندان‌ها همزمان حفظ گردند.

دندان پزشکی زیبایی ویکی پدیا

مطالب مشابه این صفحه:

برچسب ها

‫2 نظرها

  1. سلام به کلینیک ها
    خیلی ممنون از معرفی سفید کردن دندان با لیزر
    من با روش های خونگی اصلا زردی دندونام نمی رفت و تازه به لثه هام آیسی رسیده بود از بس از این مواد و دستگاه خونگی زدم
    الان دو هفته ای میشه رفتم بلیچینگ با لیزری که اینجا گفتی و انجام دادم و خیلی سفید شدن

  2. من تو دوجلسه بلیچینگ با لیزر‌ دندانپزشکی رفتم مطب و ۶ ماهی میشه که با رعایت سفیدی دندونام باقی مونده و حساسیت دندونی هم داشتم که رفع شد
    ممنون از اینکنه این مطلبو برا راهنمایی گذاشتید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن