موضوعات داغ

رژیم لاغری سریع با طب سوزنی به همراه روش های غذایی، درمانی و سبک زندگی چطور است؟

اجرای برنامه رژیم لاغری طب چینی به همراه طب سوزنی یک روش کامل و درمانی و ماندگار برای کنترل وزن و سایز مناسب بدن شما است

راه های مختلفی در درمان چاقی و لاغری برای رسیدن به وزن و سایز بدن وجود دارد اما به طور کلی رژیم لاغری سریع طب سوزنی شامل 7 روش غذایی درمانی و تغییرات در رژیم زندگی جهت سلامتی بدن در نظر گرفته شده است که شما می توانید آنها را همزمان انجام دهید.

گاهی انجام یک روش از برنامه رژیم لاغری سریع طب سوزنی می تواند باعث کم شدن اضافه وزن یا تثبیت آن شود و گاهی شخص لازم است تا چندین روش و دستور را در رژیم لاغری سریع طب سوزنی انتخاب کند تا بتواند به وزن مورد نظر برسد و این وزن و سایز هم ماندگار باشد.

رژیم لاغری سریع با طب سوزنی کار سختی نیست در حقیقت بخشی از آن واقعیت سبک زندگی است که شما اجرا نمی کنید و دچار افزایش وزن می شوید و لازم است برای اجرای رژیم کاهش وزن هم به خود کمی سختی دهید و سبک زندگی شامل خوردن و خوابیدن را تغییر دهید.

از روش های رژیم لاغری طب چینی فقط رژیم غذایی همراه با طب سوزنی و استفاده از مواد غذایی سالم برای شما هزینه بر است اما طب سوزنی یک روش درمانی کامل برای کنترل و کاهش اضافه وزن بدن محسوب می شود.

میز محتوای صفحه: روی تیترها کلیک کنید تا سریع ببینید.

توصیه های رژیم لاغری سریع طب سوزنی را جدی بگیرید تا وزن شما نرمال شود

انرژی چی بدن در برنامه کاهش وزن طب چینی از طریق مواد غذایی و طب سوزنیغذایی میل کنید که سرشار از نیروی چی یا انرژی طبیعی زندگی باشد

در رژیم غذایی طب سوزنی، مواد غذایی شامل میوه ها و سبزی‌های تازه، غلات کامل و گوشت‌های ارگانیک و یا سالم از نظر ارزش غذایی هستند.

همچنین از مصرف غذاهای بسته‌بندی‌شده، غذاهای تصفیه‌شده و غذاهایی که حاوی مقادیر بالایی از ترکیباتی شیمیایی مصنوعی هستند،

به‌خصوص شیرین‌کننده‌های مصنوعی و غذاهای رژیمی تقلبی، خودداری کنید. این غذاها نه‌تنها مواد مغذی کمی دارند،

بلکه کالری و انرژی مفید کمی هم در اختیار بدن قرار می‌دهند. پس بهتر است بر روی کیفیت تمرکز کنید و به مقدار آن زیاد توجه نکنید.

رژیم‌ها و عادات غذایی خود را پشت سر هم و سریع تغییر ندهید به‌خصوص اگر دستگاه گوارش شما چندان قوی نیست

(پس از خوردن وعده غذایی احساس خواب‌آلودگی، سنگینی یا نفخ می‌کنید) بهتر است این مورد را بیشتر رعایت کنید.

به احساسی که پس از خوردن غذاهای مختلف دارید توجه کنید تا بفهمید کدام غذاها برای سلامتتان بهتر هستند و از آن حمایت می‌کنند.

آداب خوردن رژیم غذایی با طب سوزنی، آرام و با دقت غذا را میل کنید

آرام غذا خوردن و توجه به مواد غذایی مصرفی در برنامه کاهش وزن بدن طب سنتی چیندر اجرای رژیم غذایی طب سوزنی در طب سنتی چین، زمان کافی به خوردن غذا اختصاص دهید و مراقب باشید که هنگام خوردن غذا حواستان به چیزهای دیگر، مانند تلویزیون، کامپیوتر یا موبایل پرت نشود.

دقت کردن و لذت بردن از طعم‌ها و تمرکز بر روی احساسات مختلف هنگام خوردن غذا به ایجاد احساس رضایت از غذا کمک کرده و جلوی پرخوری شما را می‌گیرد. به‌علاوه این کار می‌تواند موجب سلامت هضم غذا هم شود.

مطابق با ریتم و آهنگ طبیعی بدن خود زندگی کنید

در رژیم غذایی طب سوزنی در طب چینی، ساعت 7 تا 9 شب، بهترین زمان برای هضم غذا به شمار می‌رود.

در این سیستم پیشنهاد می‌شود که یک ناهار غنی از مواد مغذی میل کرده و برای وعده شام، غذایی سبک و کم میل کنید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید چینی‌ها خود در ساعت 5 بعدازظهر شام میل می‌کنند.بهترین زمان برای وعده های غذایی

ساعت 10:30 شب بخوابید

در اجرای رژیم لاغری سریع طب سوزنی شما باید ساعت 22:30 شب بخوابید تا به کبد و دیگر اندام‌های بدن اجازه دهید بدنتان را به‌طور کامل زهر زدایی کنند.

کبد در حدود ساعت 1 تا 3 نیمه‌شب شروع به پالایش و تصفیه کردن خون می‌کند و شما باید پیش از آن زمان، یعنی پیش از ساعت 1 بامداد در خواب عمیق قرارگرفته باشید تا از مزایای کامل یک خواب خوب و مناسب بهره‌مند شوید.

همچنین برای رسیدن به بهترین عملکرد، داشتن خواب کافی و اندازه هم از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است.

در رژیم غذایی طب سوزنی فعالیت‌های ملایم برای افزایش و بهبود انرژی چی انجام دهید

چی گونگ به افزایش انرژی کمک می کندازجمله این فعالیت‌ها می‌توان به چی کونگ (chi gong)، تائی چی (tai chi)، یوگا، راه رفتن و باغداری کردن، اشاره کرد.

بخوانید:  6 چربی سوز طبیعی و ایمن، به‌علاوه خطر مکمل‌های غذایی کاهش وزن

این قبیل فعالیت‌ها به‌خصوص برای کسانی که دائماً تحت‌فشار روانی قرار دارند بسیار مفید است و به آن‌ها کمک می‌کند که انرژی‌شان را دوباره متعادل کنند.

کاهش اشتها و تغییر زمان گرسنگی با رژیم لاغری سریع طب سوزنی

بسیاری از کسانی که این روش را امتحان کرده‌اند، متوجه شده‌اند که طب سوزنی گوش و الکتریکی  خیلی سریع توانسته به آن‌ها در کاهش میل شدید به غذا و خوردن بی‌اختیار غذا کمک کند.

پس از اجرای رژیم لاغری سریع طب سوزنی، بیماران متوجه شدند که آن‌ها به‌طور طبیعی در زمان‌های مناسبی در روز احساس گرسنگی می‌کنند،

طب سوزنی برای لاغری و کاهش وزنولی درعین‌حال این گرسنگی به میزان مناسب بوده و بیش از معمول هم نیست.

طب سوزنی همچنین باعث کاهش استرس و فشار و درنتیجه کاهش احتمال درگیر شدن با پرخوری احساسی می‌شود.

دستیابی به کنترل و تثبیت وزن درازمدت مسئله‌ای است که تحقق آن برای بسیاری از مردم غیرممکن به نظر می‌رسد.

بسیاری از مردم رژیم‌های مختلفی را تجربه و امتحان کرده‌اند که احتمالاً کمی از وزنشان را کاهش داده ولی پس از مدتی تمام وزن ازدست‌رفته دوباره بازگشته است.

معمولاً این بازگشت وزن کاهش‌یافته به شکلی است که درنهایت وزن فرد حتی از قبل هم بیشتر می‌شود.

به همین دلیل است که هرروزه افراد بیشتری به برنامه و رژیم لاغری سریع طب سوزنی روی می‌آورند تا به این صورت بتوانند مشکل اضافه‌وزن خود را برای همیشه حل کنند.

رژیم لاغری سریع طب سوزنی چطور کار می کند؟

طب سوزنی برای کاهش وزنطب سوزنی روشی است که بیش از 3000 سال قدمت دارد و به میزان قابل‌توجهی نسبت به روش‌های درمانی غربی از قدمت بیشتری بر خوردار است.

زمانی که نام طب سوزنی به میان می‌آید، بیشتر مردم به یاد طب سوزنی کاهش وزن می افتند، یعنی همان فروکردن سوزن‌های بسیار نازک در نقاط مختلف بدن بر روی پوست برای کمک به عملکرد بهتر و متعادل‌تر بدن بیمار.

طب سوزنی به بدن کمک می‌کند تا اندورفین بیشتری ترشح کند. اندورفین ماده شیمیایی و طبیعی خود بدن است که به آن احساس خوبی القا کرده و به‌نوعی نقش مسکن را بازی می‌کند.

بنابراین این شاید بتوان گفت یکی از روش‌هایی که طب سوزنی از طریق آن به بهبود و درمان بدن می‌پردازد، تحریک بدن برای ترشح اندورفین و درنتیجه کنترل اشتها هست.

در صورتی که بیمار با مشکل افزایش وزن مواجه شده باشد و علت مراجعه آن‌ها برای انجام طب سوزنی برطرف کردن این مشکل باشد، معمولاً پزشک ابتدا از آن‌ها سؤالاتی پرسیده و آزمایش‌هایی بر روی او انجام می‌دهد.

هدف تمام این کارها فهمیدن و پی بردن به علت اصلی به وجود آمدن مشکل اضافه‌وزن در بدن او هست.

این اضافه‌وزن ممکن است به دلیل سبک زندگی غیرفعال و کم‌تحرک، کمبود خواب یا بدخوابی، مشکلات و استرس‌های روانی و احساسی، افسردگی یا خشم و خستگی مشکلات فیزیولوژیکی مانند کم‌کاری تیروئید و سندرم تخمدان پلی کیستیک باشد.

سبک زندگی کم تحرکزمانی که ریشه اصلی مشکل شناخته شود، پزشک طب سوزنی سوزن‌های نازکی را در نقاط مختلف بدن فرومی‌کند تا به این طریق عملکرد بدن را بهبود داده و کاهش وزن را موجب شود.

بسیاری از پزشکان و درمانگران طب سوزنی برای درمان بیمار خود از روشی استفاده می‌کنند که چند هدف و مقصود را به‌صورت هم‌زمان دنبال می‌کند.

این روش ممکن است از طریق افزایش ترشحات غده هیپوفیز، کاهش میل به غذاهای به‌خصوص یا کاهش میل طبیعی کلی به غذا، جهت کاهش وزن فرد بیمار اقدام کند.

طب سوزنی و رژیم کاهش وزن طب چینی

این روش‌ها معمولاً به کنترل بهتر سطح قند و لیپید خون کمک می‌کنند

روش‌های مورد استفاده می‌تواند شامل ترکیبی از طب سوزنی (برای سرکوب اشتها، بهبود گرد خون و آرامش بخشیدن به بدن) با طب گیاهی (برای کاهش احتباس آب و افزایش متابولیسم بدن)،

رژیم‌های درمانی (غذاهایی که نقش خاصی را در جهت کاهش وزن و افزایش انرژی بر عهده‌دارند) و همچنین ورزش‌ها و فعالیت‌ها مخصوص (مانند تائی چی، چی کونگ و … برای کمک به گردش خون و انعطاف‌پذیری عضلات و افزایش تحرک بدن) باشد.

مهم‌ترین مزیت رژیم لاغری سریع با طب سوزنی آن است که این روش بر خلاف دیگر روش‌های رایج، هیچ‌گونه آسیب و عوارض جانبی در پی نداشته و احتمال اعتیاد به آن وجود ندارد.

طب سوزنی روشی طبیعی در رژیم کاهش وزن سنتی چین برای افزایش و بهبود اثرگذاری تلاش‌های بیمار برای لاغری است. طب سوزنی باید به‌صورت مرتب و منظم تکرار شود تا اثر درمانی خود را بر روی بدن حفظ کند.

داشتن تحرک بدنی و ورزش برای کاهش وزنهمچنین برای کاهش وزن، در کنار استفاده از طب سوزنی باید از رژیم غذایی مناسب و ورزش و تحرک کافی هم کمک گرفت.

وظیفه پزشک طب سوزنی آن است که بایدها و نبایدهای خوراک او را مشخص کرده تا جریان مناسب انرژی در بدنش را دوباره برقرار کند.

اگر شما هم با مشکل اضافه‌وزن و تلاش‌های مکرر برای کاهش وزن مواجه شده‌اید، می‌توانید از طب سوزنی استفاده کنید که یکی از بهترین راه‌ها برای خاتمه دادن به این مشکل است.

رژیم غذایی طب سوزنی با برنامه غذایی به سبک چینی

چای سبز سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها هستچای سبز سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها هست و به علت آن که یک محرک فعال روانی، یک مدر خفیف و حاوی کافئین است، می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

البته چای سبز ممکن است باعث بی‌خوابی شود. به‌طورکلی بهتر است نوشیدنی‌های کافئین دار (مانند چای، قهوه و شکلات) را پس از ساعت 4 بعدازظهر میل نکنید تا خواب شبانه بهتری داشته باشید.

جنسینگ آمریکایی این گیاه ریشه ای با داشتن تأثیر ملایم، کمی دارای انرژی سرد است. این گیاه انرژی چی را در بدن تقویت می‌کند. همچنین جنسینگ آمریکایی افزایش‌دهنده انرژی است و خاصیت ضد پیری دارد.

از دیگر ویژگی‌های این گیاه افزایش فشارخون و احتمال ابتلا به اسهال است که می‌توان آن‌ها را از نکات منفی این گیاه دانست.

جنسینگ کره‌ای قدرتمند بوده تأثیر شدیدی دارد و طبیعت آن گرم استجنسینگ کره‌ای قدرتمند بوده تأثیر شدیدی دارد و طبیعت آن گرم است. انرژی چی را در بدن پخش کرده و نقش افزایش‌دهنده انرژی در بدن را ایفا می‌کند.

این گیاه باعث افزایش فشارخون شده و اگر بدن فرد از پیش گرم بوده باشد، ممکن است خون‌ریزی از بینی را تجربه کند.

بخوانید:  لاغری با روش طبیعی طب سوزنی امکان پذیر است و تحقیقات و نتایج هم ثابت کرده اند

این گیاه در چین در اتاق اورژانس مورد استفاده قرار می‌گیرد و به بازگشت هوشیاری مریض کمک می‌کند.

این گیاه در میان تمام گیاه‌های دارویی چینی، بیشتری خاصیت تقویت انرژی چی را دارد.

البته توجه به این نکته ضروری است که بدانید همه افراد به تقویت‌کننده نیروی چی نیاز ندارند.

گل رز اثربخشی ملایم دارد و به بهبود جریان خون کمک می‌کند.گل رز همچنین می‌تواند رنگ صورت را بهبود دهد و جریان‌های قاعدگی را تنظیم کند. استفاده از گل رز، راز زیبایی ملکه‌های باستانی چین محسوب می‌شود.

گل بابونه گل بابونه خاصیت ضدالتهابی داشته و به کاهش فشارخون کمک می‌کند.

این گیاه برای درمان تب، تورم و چرک گلو و دردهایی که به علت سرماخوردگی، آنفلوانزا و حساسیت ایجاد می‌شوند، می‌تواند به کار گرفته شود.

ایژیائو این دارو از پوست الاغ به دست می‌آید. خاصیت این دارو افزایش خون است.

همچنین این دارو برای کسانی که پوست‌های خشک دارند نیز مناسب هست. خشکی پوست و یبوست معمولاً هر دو به علت کمبود خون اتفاق می افتند.

گردو و کنجد سیاه این دو دانه روغنی که به ترتیب شبیه به مغز و کلیه هستند،

موجب تقویت مغز و کلیه‌ها می‌شوند و برای خشکی پوست و موهای خشک مفیدند. همچنین جلوگیری از یبوست، ضعف حافظه و خاصیت ضد پیری نیز از دیگر ویژگی‌های آن‌هاست.

رژیم لاغری طب چینی با طب گیاهی سنتی

رژیم لاغری سریع طب سوزنی با طب گیاهی سنتی چین

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد آن است که همان‌طور که مشاهده کردید، لزوماً تمام داروهای گیاهی چینی از گیاهان به دست نمی‌آیند بلکه طب گیاهی و داروهای گیاهی یک نام کلی است.

هشت گروه غلات چینی برنج سفید (باعث تسکین و بهبود عملکرد معده می‌شود)، لوبیای قرمز (کاهش ورم یا آماس قوزک پا، احتباس آب و کاهش وزن می‌گردد)،

لوبیای مانگ (پیش‌گیری از سکته قلب، بهبود طب و چرک و تورم گلو)، دانه‌های لوتوس (کاهش اسهال، بهبود مریدین های قلب، کمک به خواب مناسب)،

خرمای قرمز (افزایش خون، آرامش روح و روان و غنی از آهن)، بادام‌زمینی (افزایش طول عمر)، لانگان (افزایش خون، بهبود عملکرد مریدین های قلب و طحال، افزایش انرژی گرم)،

گوجی بری (خاصیت ضد پیری، تقویت کلیه، ترمیم کلیه، افزایش انرژی جنسی)، ارزن (غنی از آهن، بهبود مشکل کم‌خونی، غذای مناسب برای زنان پس از زایمان در شمال چین).

اسموتی های صبحانه برای کاهش وزن مصرف 15 تا 20 گرم پروتئین (3 تا 4 اونس محصولات گوشتی، ماست و پودر پروتئین) کلید اصلی سرکوب نیاز به قند در انتهای روز است.

برنامه کاهش وزن طب چینی با رژیم غذایی مناسب روزانهمصرف 2 تا 3 میوه کامل تازه، مقادیر زیادی فیبر، ویتامین سی و دیگر آنتی‌اکسیدان‌ها، انرژی و کلسترول بدن شما را در سطح بالا و مناسبی نگاه می‌دارد.

همچنین نوشیدن یک لیوان آب نیز به دفع بهتر مواد زائد از بدن کمک می‌کند.

نکات دیگر برای کاهش وزن سوپی غلیظ که از سبزی‌های (سبزی‌هایی مانند کلم، گوجه، پیاز، فلفل سبز و هویج) و گوشت (مانند گوشت چرخ‌کرده، سوسیس یا غذاهای دریایی) تشکیل‌شده است، میل کنید.

به‌طورکلی برای کاهش وزن باید حجم زیادی از غذا با میزان کالری کم بخورید.

رژیم لاغری سریع معمولاً سخت، گیج‌کننده و خسته‌کننده هستند. باوجود انواع رژیم‌های موقت (fad diet)، قرص‌ها و برنامه‌های رژیم غذایی که به شما وعده کاهش وزن سریع را می‌دهند، تصمیم‌گیری بسیار سخت است.

کاهش وزن می‌تواند نسبتاً ساده باشد هرچند معیار اصلی سنجش موفقیت یک روش، توانایی آن در کاهش وزن و نگه‌داشتن آن در چند سال هست.

درواقع مطالعات نشان می‌دهند که 90 درصد افرادی که از رژیم‌های لاغری سریع و کوتاه‌مدت و قرص‌های محرک استفاده می‌کنند، در کمتر از یک سال وزن کاهش‌یافته آن‌ها دوباره بازمی‌گردد.

آیا رژیم لاغری سریع طب سوزنی به کاهش وزن کمک می کند و این روش مناسب است؟

بیشتر برنامه‌ها بر پایه رژیم لاغری سریع کاهش وزن تأکید دارند و به مشکل اصلی و علت یا عدم تعادل که ممکن است موجب عدم توانایی در کاهش وزن شود، توجهی نمی‌کنند.

در حقیقت رژیم لاغری سریع برای کاهش وزن غیرسالم و نادرست است و می‌تواند برای کبد و دیگر اعضای داخلی بدن خطرناک باشد.

بسیاری از مواد سمی بدن ما در سلول‌های چربی ذخیره‌شده‌اند. از دست دادن سریع سلول‌های چربی فشار زیادی به کبد که وظیفه تصفیه و دفع این سموم آزادشده را به عهده دارد، وارد می‌کند.

رژیم های لاغری سریع

راز داشتن وزن ثابت شما این است که به‌اندازه‌ نیاز بدن خود غذا بخورید. دریافت هرگونه کالری اضافی و نداشتن فعالیت بدنی مناسب روزانه باعث اضافه‌وزن می‌شود.

اگر کالری دریافتی کم باشد و در همان میزان بماند، تقریباً انجام هرگونه رژیم غذایی می‌تواند مؤثر باشد اما تا کی؟

وزن بدن شما مستقیماً به میزان کالری‌ که در روز دریافت می‌کنید بستگی دارد و اینکه می دانید که امروزه پرخوری به دلیل سبک مدرن زندگی، استرس و تنش زیاد و اختلالات غدد بوجود آمده است.

اکنون آیا انجام فقط رژیم لاغری سریع و غذایی جهت کنترل وزن بعد از چاقی یکدفعه ای و یا چند باره صحیح است؟

همه شما به دنبال یک روش لاغر شدن طبیعی و رسیدن به تناسب اندام هستید، سعی می کنید در ابتدا ورزش کنید، قرص و دمنوش بخورید و رژیم غذایی را از کتاب ها، اینترنت و با استفاده از نزم افزاهای پیشرفته کنترل وزن انجام دهید….

بعضی از شما که الان این مطلب را می خوانید فقط کافی است سبک غذا خوردن و نوع مواد غذایی مصرفی روزانه را تغییر دهید و لازم نیست که وقت و هزینه خود را برای لاغر شدن سریع صرف کنید.

اما آیا شما می توانید تشخیص دهید که نیاز به درمان کنترل وزن درونی برای داشتن وزن ثابت ندارید؟

باید بدانید که وقتی وزن شما یکباره بعد از مدتی افزایش پیدا کرد و یا دچار پر خوری می شوید، حتما یک آسب درونی به ارگان های بدن شما طبق طب چینی وارد شده است که انجام فقط یک رژیم غذایی ممکن است شما را در تله یو یو بیاندازند.ابتدا با یک پزشک طب چینی مشاوره کنید.

رژیم غذایی لاغری و رژیم لاغری سریع

نتایج مثبت رژیم لاغری سریع طب سوزنی و نتیجه منفی رژیم غذایی متناوب در روند کاهش وزن سریع

روش‌های کاهش وزن مدرن با رژیم غذایی معمول

بسیاری از مردم امروزه رژیم‌های مختلف و سنگینی برای کاهش وزن شان می‌گیرند. معمولاً افراد از رژیم‌ غذایی زودگذر و برنامه‌های بسیار سخت، محدودکننده و غیرطبیعی استفاده می‌کنند.

بخوانید:  روش مدرن طب سوزنی گوش برای چربی سوزی قوی بدن یا کاهش وزن با asp

رژیم غذایی کم‌کالری تنها برای مدت کوتاهی مؤثر است چون‌که بدن شما با هرگونه محدودیت مبارزه می‌کند و درنتیجه شما با بیش‌ازپیش به غذا میل پیدا می‌کنید.

گرفتن رژیم غذایی به‌صورت متناوب و پی‌درپی و رها کردن آن می‌تواند تأثیرات مصیبت بار و بسیار بدی در برنامه کاهش وزن شما داشته باشد.در انتهای روز بدن شما به‌شدت به دنبال بدست آوردن غذا برای پر کردن و جبران کردن کمبود مواد مغذی به وجود آمده در بدن، خواهد بود.

هرگونه رژیم غذایی نامناسب ممکن است باعث آسیب رساندن به اندام‌ها و اعضای داخلی بدن، سوءتغذیه، کاهش متابولیسم و بر هم خوردن تعادل در بدن شود.

نهایتاً تلاش همه ما باید در این جهت باشد که میزان کالری و انرژی دریافتی را کاهش داده و میزان انرژی که مصرف می‌کنیم را به طریقی افزایش دهیم. طب سوزنی که یکی از روش‌های طب سنتی و باستانی چینی است، همه این کارها را می‌تواند انجام دهد.

رژیم غذایی

تحقیقاتی که در آن از رژیم لاغری سریع طب سوزنی استفاده‌شده است

مطالعه‌ای که در آل 2003 منتشر شد نشان می‌داد که کسانی که از طب سوزنی استفاده می‌کردند نسبت به گروه کنترل

(گروه شاهد که بر روی آن‌ها آزمایش انجام نمی‌شود بلکه تنها به‌عنوان مبدأ و مبنایی برای مقایسه نتایج آزمایش در نظر گرفته می‌شوند)، 3 برابر کاهش وزن سریع‌تری داشته‌اند. این مقاله در مجله طب سوزنی منتشر شد.

مطالعه و تحقیقی دیگر نیز در این زمینه در سال 1998 در دانشگاه آدلاید در استرالیا انجام شد.

در این آزمایش 95 درصد از افرادی که تحت تحریک‌های الکتریکی در نقاط مخصوص طب سوزنی‌شان قرار گرفتند، کاهش میل به غذا را گزارش کردند. نتایج این تحقیق نشان می‌داد که این افراد نسبت به گروه کنترل، کاهش میل به غذا و کاهش وزن بسیار بیشتری را تجربه کرده بودند.

طب سوزنی برای مراحل کنترل وزن و افزایش سوخت و ساز بدن

طب سوزنی مزایای ویژه برای کسانی دارد که می‌خواهند کاهش وزن داشته باشند و این کاهش وزن را نگه‌دارند. فلسفه طب چینی، پیدا کردن منشأ و علت عملکرد بد بدن است.

کاهش متابولیسم یا سوخت‌وساز بدن، افزایش میل و اشتها همگی از نشانه‌های عدم تعادل اعضا و غدد بدن هست.

درمان با استفاده از طب سوزنی تأثیر بسیار زیادی بر تنظیم و پرورش سیستم تمام غدد درون‌ریز و به‌خصوص بر غدد تیروئید و فوق کلیوی دارد.

این اعضا با یکدیگر همکاری کرده تا علاوه بر تولید و ترشح هورمون‌ها، میزان متابولیسم و پاسخ به استرس را نیز تنظیم کنند. هنگامی‌که این اعضا به‌درستی وظایف خود را انجام نمی‌دهند، متابولیسم بدن کاهش‌یافته و سطح کلسترول بالا می‌رود و باعث می‌شود بدن چربی ذخیره کند.

تنظیم عملکرد اعضا با استفاده از طب سوزنی موجب کاهش اشتها، افزایش سطح انرژی و متابولیسم، مبارزه با استرس و اضطراب، کاهش سطح کلسترول و داشتن خواب بهتر و راحت‌تر می‌شود.

تعداد بسیاری از بیماران من گفته‌اند که پس از انجام کامل جلسات درمانی طب سوزنی دیگر میل شدیدشان به شیرینی از بین رفته و قادرند بدون تلاش زیاد کاهش وزن داشته باشند و آن را نگه‌دارند.

آن‌ها دیگر به دنبال روش‌های مدیریت وزن نیستند. درواقع این مسئله، تنها یکی از اثرات جانبی مفید ناشی از برطرف کردن مشکلات مربوط به سلامتشان بوده است.

شرایط ضروری برای موفقیت و ماندگاری طولانی وزن مناسب شما این‌ها هستند:

1-زهر زدایی کل بدن:
حذف مواد شیمیایی و سموم محیطی که در بدنتان تجمع کرده، بسیار مهم است. این کار همچنین به عملکرد بهتر دستگاه‌های بدن کمک کرده و گرفتن رژیم لاغری سریع کاهش وزن را ساده‌تر می‌کند.

رژیم های لاغری سریع2-اصلاح تغذیه و سبک زندگی:
مدیریت وزن برای طولانی‌مدت نیازمند رژیم غذایی سالم است. غذاهایی که یک فرد مصرف می‌کند ممکن است برای فرد دیگر مناسب نباشد.

من معتقدم که هر فرد نوع متابولیسم «خاص خودش را دارد و با روش تغذیه مخصوص خودش می‌تواند سلامت واقعی را تجربه کند. من مطالعه کتاب» رژیم غذایی بر اساس نوع متابولیسم (The Metabolic Typing Diet) نوشته بیل ولکات (Wolcott) را پیشنهاد می‌کنم.

در این کتاب علاوه بر ارائه فهرستی از گزینه‌های غذایی سالم، توضیحات علمی و یک آزمایش برای مشخص کردن نوع متابولیسم نیز ارائه‌شده است.

ورزش برای کنترل وزن:

تحرک بدن نه‌تنها باعث افزایش متابولیسم و درنتیجه مصرف بیشتر کالری می‌شود، بلکه همچنین خون و انرژی را در تمام بدن انتقال داده و موجب می‌شود دستگاه‌های بدن به‌صورت بهینه کار کنند.

اضافه کردن طب سوزنی به برنامه رژیم لاغری سریع کاهش وزنتان می‌تواند به ایجاد تعادل فیزیکی، هیجانی و روحی که برای داشتن موفقیت در تمام طول زندگی ضروری هستند، کمک کند.

برای دیدن تأثیر رژیم لاغری سریع طب سوزنی، باید به آن‌وقت بدهید. بسته به میزان و شدت عدم تعادل سیستم بدن،نتیجه طب سوزنی در 1 تا 3 ماه پس از شروع آن قابل‌مشاهده خواهد بود.

حتماً سلامت کلی بدن را نیز در هنگام انتخاب برنامه کاهش وزن در نظر داشته باشید. در رژیم لاغری سریع، کاهش 15 کیلوگرم در یک ماه بسیار عالی به نظر می‌رسد ولی به‌هیچ‌وجه این کار را به بهای از دست دادن سلامت کلی بدنتان انجام ندهید.

درباره طب سنتی چین ویکی پدیا

پست های مشابه صفحه:

امتیازدهی: 5.0/5. از 1 امتیاز.
لطفا صبر کنید...

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن