راز ناگفته کاهش وزن با طب سوزنی بهترین روش برای داشتن اندامی زیبا

می توانید برنامه کاهش وزن با طب سوزنی مکمل رو در کنار یک برنامه ساده غذایی سالم تحت نظر پزشک طب چینی ادامه دهید تا به وزن ایده آل برسید و ثابت بماند مگر دوباره در اثر استرس ها و مشکلات روحی دچار آسیب بدنی شوید.

کاهش وزن با طب سوزنی چین و کره (سوجوک) بسیار موثر است اما قصد دارم رازی را با شما در میان بگذارم. تمام رژیم های غذایی زمانی اثر بخش خواهند بود که کالری دریافتی شما را کاهش داده و شما همیشه آن را رعایت کنید.

این یک قانون ساده فیزیک است وزن شما رابطه ای است میان میزان انرژی که وارد بدن می کنید و میزان انرژی که صرف می کنید.

پس چگونه است که چاقی یک مسئله فراگیر است؟

مشکل اصلی اینجاست که محدود کردن کالری مصرفی بر خلاف ذات طبیعی بدن شما است. شما ممکن است به طور ذاتی بیش از میزان روزانه مورد نیاز غذا بخوریم.همچنین ما به دلیل سبک زندگی مدرن امروزی، استرس مزمن و سایر دلایل روانشناختی تمایل به خوردن غذای بیشتر داریم.

از نظر طب چینی این یک آسیب درونی است و شما سلامتی بدن و گردش منظم انرژی چی را کاملا نداریو اگر رژیم غذایی برای لاغر شدن به تنهایی انتخاب شود مطمئنا دوباره چاقی بر می گردد و حتی اضافه وزن بیشتر نصیبتان می شود

مگر اینکه مواد غذایی مغذی و یا مکمل های غذایی گیاهی را برای کمبود مواد لازم بدن مصرف کنید و در کنار آن فعالیت مناسب روزانه بدنی انجام دهید.

یا اینکه می توانید طب سوزنی لاغری مکمل رو در کنار یک برنامه ساده غذایی سالم تحت نظر پزشک طب چینی ادامه دهید تا به وزن ایده آل برسید و ثابت بماند مگر دوباره در اثر استرس ها و مشکلات روحی دچار آسیب بدنی شوید.

کاهش وزن با طب سوزنیکاهش وزن با طب سوزنی و نیاز به رژیم غذایی، کدامیک را انتخاب کنیم؟

مردم برای کاهش وزن از روشهای افراطی استفاده می کنند. رژیم های مد روز به شما توصیه می کنند مواد غیرطبیعی و ناسالم مصرف کنید مثل وعده های غذایی همچون سوپ کلم، آناناس یا برنج یا بدون کربوهیدرات.

ممکن است این روشها به دلیل کاهش مصرف انرژی کارآمد باشند اما امکان ندارد بتوانید برای مدت طولانی از آنها پیروی کنید.

جسم و ذهن شما آشفته خواهند شد و از شما به خاطر دنبال کردن چنین رژیمهای سختگیرانه ای به جای استفاده از غذای کامل و رژیم صحیح انتقام خواهد گرفت.

به طور ذاتی بدن شما غذای بیشتری می طلبد و زمانی که سیر شدید برای مواجه با گرسنگی بعدی به ذخیره چربی به عنوان منبع انرژی می پردازد.

پیروی از رژیم های غیر طبیعی یا خیلی سختگیرانه بدن را در شرایط یو یو (کاهش قابل توجه وزن و بازگشت دوباره آن )قرار می دهد. همچنین پیروی از این  رژیم های غذایی غلط می تواند باعث سوء تغذیه، آسیب به اندامها، کند کردن میزان سوخت و ساز و عدم توازن در بدن شود.

بهتر نیست که میزان غذای مصرفی را کاهش و میزان مصرف انرژی را افزایش دهید؟

همه اینها امکان پذیر است، باید از طب سنتی چینی سپاسگزار باشیم که این چنین به جنبه های فیزیکی و روانشناختی کاهش وزن به طور همزمان توجه دارد.

یک درمان جامع برای تمامی جنبه های کاهش وزن که ریشه باستانی دارد و موجب هضم بهتر غذا، آرام کردن هیجانات، کاهش اشتها و بهبود سوخت و ساز و جلئگیری از تجمع چربی بدن می شود.

کاهش وزن بر اساس اصول طب سنتی چین

برطبق نظریات این روش ، ریشه اضافه وزن در عدم توازن در بدن است که از اختلال در عملکرد کبد و طحال ناشی می شود.

در نظریه 5 عنصر، طحال مسئول عملکرد صحیح دستگاه گوارش است.اطمینان از اینکه غذای خورده شده به شکل انرژی چی (QI) ماده حیاتی زندگی تبدیل می شود.عدم توازن طحال باعث بروز علائمی مثل خستگی، کاهش متابولیسم، تجمع آب، مدفوع شل ، و احساس سنگینی می شود.

وظیفه کبد اطمینان از روانی  جریان چی (انرژی) در بدن و خون ( به علاوه احساسات شما ) است. سبک زندگی مدرن و پرسرعت امروزی و استرس مزمن اثر منفی در عملکرد صحیح و روان کبد دارد

که می تواند باعث ایجاد نقصان در عملکرد صحیح طحال و کل سیستم گوارش و کاهش متابولیسم شود. عدم توازن کبد می تواند همچنین باعث بروز محرک هایی شود که باعث افزایش میل به خوردن و خوردن احساسی می شود.

کاهش وزن با طب سوزنیپشتوانه تحقیقاتی

تحقیقات زیادی از کاربرد کاهش وزن با طب سوزنی و طب آسیایی حمایت می کنند:

یک مطالعه در سال 2003 که در مجله درمانی طب سوزنی چاپ شد گزارش کرد که افرادیکه در این مطالعه شرکت داشته وتحت درمان با طب سوزنی قرار گرفتند سه برابر بیشتر از گروه کنترل وزن کم کرده اند.

  لاغری شکم و درمان چاقی موضعی دور کمر و سوزاندن چربی اضافی با طب سوزنی

بر طبق یافته های یک تحقیق که در سال 1998 توسط دانشگاه آدلاید استرالیا انجام شد. 95 درصد افراد شرکت کننده در تحقیق که از محرکهای الکتریکی در محل های زدن سوزن طب سوزنی استفاده کرده اند کاهش اشتها را گزارش کرده اند.

نتایج این تحقیق نشان داد که گروهی که از کاهش وزن با طب سوزنی استفاده کردند باحتمال بیشتری کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن را نسبت به گروه کنترل گزارش کرده اند.

درمان کاهش وزن با طب سوزنی

از دیدگاه طب سنتی چینی، نقاط مورد استفاده در طب سوزنی، گیاهان و خوراکهایی که برای کمک به کاهش وزن انتخاب شده اند مستقیماً بر جریان چی (انرژی)سیستم طحال و کبد به منظور درمان ریشه عدم توازنهایی که باعث افزایش وزن می شوند اثر می گذارند.

از دیدگاه غربی ، تاثیر طب سوزنی و طب سنتی چینی بر عملکرد سیستم عصبی،سیستم غدد درون ریز، سیستم گوارش، میل به غذا و سوخت و ساز اثبات شده است.

همه اینها می توانند به افزایش انرژی بدن، حداکثر جذب مواد غذایی، دفع منظم، کنترل پرخوری، کاهش اشتها و کاهش اضطراب کمک کنند.

نقاط مورد نظر برای کاهش وزن با طب سوزنی

زیبایی طب سوزنی در این است که هر نوع درمان مناسب نیازهای خاص هر فرد برنامه ریزی می شود . نقاط مورد نظر در طب سوزنی به منظور سلامت عمومی بدن و با هدف افزایش گردش خون و چی (انرژی) (تحریک سوخت و ساز) و آرامش سیستم عصبی انتخاب می شوند.

علاوه بر درمان ریشه ای عدم توازن در بدن، از آنجائیکه مشکلات هر فرد با دیگری متفاوت است نقاط خاصی نیز در بدن هر بیمار برای درمان انتخاب می شوند.

به عنوان مثال اگر میل به پرخوری ماهی یک هفته در ارتباط با سندروم پیش از قاعدگی در شما وجود دارد پس آن هفته می تواند وقت ملاقات شما برای درمان باشد.

عموماً جلسه های درمانی به صورت یک تا دوبار در هفته برای مدت 8 تا 12 هفته یا تا زمانیکه شما به وزن هدف خود برسید برنامه ریزی می شوند.

جلسات درمانی شامل ترکیبی از استفاده از سوزن ها روی گوش یا بدن چسباندن تگها یا برچسب هایی که در خلال جلسات باقی خواهند ماند و گیاهان و مکملها، ماشاژهای شکمی، تمیرینهای تنفسی و توصیه های در ارتباط با سبک زندگی و غذایی خواهد بود.

کاهش وزن با طب سوزنینقاط انتخابی روش گوش

ثابت شده که وارد کردن سوزنها روی نقاطی از گوش به خصوص به منظور کاهش وزن موثر است.

گوش انسان بعنوان یک میکروسیستم از بدن انسان شناخته می شود که با حالتی شبیه به حالت جنین برعکس، دارای نقاطی است که هر کدام به یکی از ارگانهای یا بخشهای مهمی از بدن مرتبط می باشد.

در طول درمان برای کاهش وزن با طب سوزنی نقاطی از گوش بوسیله تکه های سوزن کوچکی تحریک می شوند.

این سوزن های کاشتنی عموماً به مدت 20 روز در همان نقاط باقی خواهند ماند و زمانی که فرد احساس افزایش اشتها دارد می تواند با ماساژ دادن آنها به مدت 10 ثانیه خود را کنترل کند.

متداول ترین نقاطی که در کاهش وزن با طب سوزنی گوش مورد استفاده قرار می گیرند

  • شن من: نقطه ای مهم برای آرام بخشی ذهن و کاهش استرس
  • روده کوچک: تقویت طحال ، سهولت هضم.
  • دهان: آرام بخشی نقاط درگیر در هنگام سیگار کشیدن ،پرخوری و زیاد صحبت کردن
  • نقطه گرسنگی:برای کاهش گرسنگی و کنترل پرخوری عصبی
  • غدد درون ریز: جریان بیشتر چی (انرژی) در کبد و کمک به عملکرد سوخت و ساز بدن

کاهش وزن اصولی همیشه به معنی گرفتن رژیم یا ورزش کردن نیست. برخی از ما به دلایل مختلف از جمله مشکلات و بیماری‌ها، دچار اضافه وزن هستیم که به ما اجازه نمی‌دهند رژیم غذایی یا ورزش خود را به‌طور مناسب انجام دهیم.

در این زمینه طب سوزنی برای کاهش وزن اصولی می‌تواند به افراد کمک کند. طب سوزنی روش درمانی باستانی است که ریشه آن به قرن‌ها پیش در چین بر می‌گردد.

طب سوزنی برای کاهش وزن اصولی

چاقی و بیماری های قلبیطب سوزنی با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک و با اندازه‌های مختلف انجام می‌شود. به این صورت که این سوزن‌ها بسته به نوع درمان که فرد مراجعه کننده به دنبال آن است، به جهت تحریک عصب‌های بدن برای ایجاد تأثیر مورد نظر، قرار داده می‌شوند.

در طب سوزنی کاهش وزن، سوزن‌ها برای کنترل گرسنگی و کاهش وزن اصولی به کار می‌روند. با این باید به یاد داشته باشید که طب سوزن یک شبه کار نمی‌کند،

  لاغری موضعی بدن و کوچک کردن شکم با کاشتن نخ کت گوت در چربی ها و انرژی چی

در واقع معمولاً طب سوزنی در چندین جلسه صورت می‌گیرد که نباید هیچ کدام از این جلسات را از دست دهید چرا که در این صورت ممکن است درمانتان کم اثر شود.

آیا طب سوزنی به کاهش وزن اصولی ماندگار کمک می‌کند؟

کاهش وزن اصولی طولانی مدت موفقیت آمیز می‌تواند برای برخی افراد بسیار دشوار باشد. بسیاری از مردم جهت کاهش وزن اصولی خود تلاش‌هایی کرده‌اند که احتمالاً موجب کاهش کمی از وزنشان شده باشد ولی پس از پایان رژیم تمام وزن کاهش یافته باز گشته و مقداری نیز به آن اضافه شده است!

به همین دلیل هر روز مردم بیشتری به درمان با طب سوزنی برای کاهش وزن اصولی و حفظ برنامه کاهش وزن اصولی خود برای همیشه روی می‌آورند.

تاریخچه طب سوزنی چینطب سوزنی روشی است که در واقع بیش از 5 هزار سال قدمت دارد و بسیار قدیمی‌تر و کامل‌تر از طب جدید غربی می‌باشد.

درمان طب سوزنی روشی است که شامل قرار دادن سوزن‌هایی به نازکی مو در نقاط مخصوصی در پوست است. باور بر این است که این کار به بهبود عملکرد بدن انسان کمک می‌کند.

طب سوزنی تمام بدن را برای آزاد کردن اندورفین، ماده شیمیایی بدن برای کاهش درد و ایجاد احساس خوب، هدف قرار می‌دهد. احتمالاً آزاد شدن اندورفین یکی از روش‌هایی است که طب سوزنی از طریق آن می‌تواند گرسنگی را تحت کنترل در آورد.

در صورتی که بیمار دچار چاقی باشد، متخصص طب سوزنی ابتدا سؤالاتی مختلفی از او پرسیده و آزمایشات و بررسی‌های زیادی بر روی او انجام می‌دهد. هدف از این کار فهمیدن علت و عامل اصلی اضافه وزن فرد است.

ممکن است این اضافه وزن به دلیل مشکلات رفتاری بوده یا آنکه ممکن است علتی بیولوژیکی داشته باشد.

کاهش وزن اصولیزمانی که علت اصلی این مشکلات تشخیص داده شد، متخصص طب سوزنی سوزن را در قسمت‌های مختلف بدن فرو کرده تا عملکرد بدن را بهبود بخشد و به کاهش وزن اصولی کمک کند.

به‌طور مثال دکتر شما که از روش کاهش وزن با طب سوزنی اصولی استفاده می‌کند، روشی چندمنظوره درمانی را در پیش می‌گیرد. او ممکن است با افزایش ترشحات غده هیپوفیز سعی کند وزن را کاهش دهد.

همچنین او به احتمال زیاد بر روی کاهش میل به غذاهای خاصی کار می‌کند یا تلاش می‌کند به صورت طبیعی میل به غذا را کاهش دهد.

قرار دادن سوزن‌ها در مکان خاصی از بدن نیز برای کاهش میزان انسولین یا لیپید خون به کار می‌رود.

یکی از مزایای طب سوزنی آن است که بر خلاف دیگر روش‌ها، شما هیچ گونه عوارض جانبی مضر و خطرناک در آن پیدا نمی‌کنید و احتمال اعتیاد به آن وجود ندارد. این یک روش طبیعی بهبود کاهش وزن اصولی می‌باشد.

درمان طب سوزنی باید به صورت مرتب تکرار شود و ادامه یابد تا اثر آن ماندگار باشد. البته متخصص طب سوزنی به شما خواهد گفت که انجام طب سوزنی به‌تنهایی برای گرفتن نتیجه در طولانی مدت و به صورت دائم کافی نیست.

توجه داشته باشید که دکتر طب سوزنی ممکن است به بیمار بگوید که چه چیزهایی بخورد و از چه چیزهایی دوری کند تا به این طریق جریان انرژی در بدن او را بهبود دهد.

اگر شما نیز با مشکل اضافه وزن درگیر هستید می‌توانید استفاده از طب سوزنی را برای کمک به برنامه کاهش وزن اصولی خود در نظر داشته باشید.

چه مدت زمانی می‌توان نتیجه کاهش وزن با طب سوزنی را دید؟

یوگاشما در اولین جلسه درمانی کاهش وزن با طب سوزنی ، تغییر متابولیسم، یا همان میزان سوخت و ساز در بدنتان را متوجه خواهید شد ولی با این حال برای کاهش وزن اصولی به میزان مورد نظر و مهم‌تر از آن، حفظ وزن کاهش یافته،

چندین جلسه درمانی نیاز است که بسته به وزن کنونی بیمار و میزان سلامت آن تعداد جلسات تعیین می‌شود.

طب سوزنی کاهش وزن اصولی همچنین با استفاده از بدن خود فرد، به او کمک می‌کند. فرد بیمار نیز باید به خود کمک کند. او باید رژیم غذایی مناسبی داشته و آن را رعایت کند و تا جایی که امکان دارد فعالیت فیزیکی داشته باشد.

تمرین‌ها و ورزش‌های بسیار ساده ولی مؤثری همانند یوگا و پیلاتس وجود دارد که هر کسی می‌تواند آن را در خانه و به‌سادگی انجام دهد.

نکات و راهنمایی‌ها برای کنترل وزن در کنار کاهش وزن با طب سوزنی

بهتر است که برای خود چند قانون بگذارید و آن‌ها را همیشه رعایت کنید: زمانی که متمرکز نیستید و حواستان پرت است، مثل وقتی که جلوی تلویزیون یا پشت رایانه نشسته‌اید، غذا نخورید، زیرا در این حالت به احتمال زیاد پر خوری می‌کنید.

  رژیم لاغری سریع و رژیم غذایی کوتاه مدت در مقایسه با طب سوزنی برای کنترل وزن

همیشه مقدار کمی غذا در ظرف خود بریزید و به‌آرامی بخورید چرا که تقریباً 20 دقیقه طول می‌کشد تا مغز متوجه شود معده پر است و بسیاری از ما تنها ظرف 10 دقیقه غذایمان را می‌خوریم!

تماشای تلویزیون هنگام غذا خوردنفرآیند غذا خوردن را به یک تجربه لذت بخش تبدیل کنید نه آنکه آن را باعجله انجام دهید و به چیزی که می‌خورید و مقداری که می‌خورید هیچ توجهی نداشته باشید.

هر رژیم و برنامه‌ای برای کاهش وزن اصولی تنها زمانی مؤثر خواهد بود که شما نسبت به آن تعهد داشته باشید و مسئولیت و هدایت بدن و مغزتان را به عهده بگیرید

تا با استفاده از طب سوزنی کاهش وزن اصولی اندامی متناسب و زندگی سالم داشته و فصل جدید در زندگی خود را آغاز کنید.

برنامه جامع سلامت

بیشترین بیماران با استفاده از طب سوزنی به تنهای کاهش اشتها و میل به خوردن را گزارش کرده اند اما گیاهان و خوراکهای شفابخش و ورزش نیز قطعا به افزایش تاثیر درمانها کمک می کند.

کاهش وزن با طب سوزنی

گیاهان و خوراکهای شفابخش

گیاهان و خوراکیهایی که در طول دوره کاهش وزن انتخاب می شوند به جهت هضم صحیح غذا، انرژی بخشی به بدن، افزایش چی (انرژی) و کاهش احتباس مایعات، سموم و مواد دفعی هستند. غذاهای تلخ، ترش  به ویژه برای کاهش وزن مفید هستند در حالی که مصرف خوراکی های شیرین، شور و چرب باید کاهش یابد.

تمرین ماساژ شکم:

هدف ماساژ شکم، بهبود گوارش، جذب مواد غذایی و افزایش حرکات دودی روده است.

نقاطی از شکم را می توان با تنفس شکمی یا ماساژ تحریک کرد، زمانیکه با هرنفس عمیق شکم به طور آگاهانه به بیرون و درون کشیده می شود.

تنفس عمیق همراه با تجسم موقعیت می تواند به تقویت نیروی اراده کمک کرده و بعنوان وسیله ای برای کاهش اشتها و میل به خوردن از آن استفاده کرد.

طب سوزنی و طب سنتی چینی ابزار قدرتمندی جهت کاهش وزن اصولی هستند چه اینکه به تنهای مورد استفاده قرار گیرند یا اینکه به صورت مکمل همراه با سایر روشهای مدیریت وزن از آنها استفاده شود.

در بحث کمتر خوردن و انرژی بیشتر مصرف کردن، ممکن است به این نکته پی ببرید که طب سوزنی تنها راه حل مناسب برای غلبه بر اشتها، افزایش سطح انرژی، افزایش سوخت و ساز و تقویت نیروی اراده برای دستیابی به موفقیت است.

رژیم لاغری در ویکی پدیا

مطالب مشابه این صفحه:

تیتر موضوعات مطلب: کلیک کنید تا سریع ببیند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
اگر می خواهید مثل خانم های کره ای،چینی و مدل ها خوش اندام شوید-همزمان با جوانسازی پوست و رفع سلولیت بدن   تماس و مشاوره