رژیم لاغری سریع و رژیم غذایی کوتاه مدت در مقایسه با طب سوزنی برای کنترل وزن

یاد می گیرید که هر رژیم لاغری سریع و رژیم غذایی کوتاه مدت نمی تواند سالم باشد بلکه می تواند خطرناک هم باشد. بنابراین دنبال هر روش لاغرشدن سریع رفتن راه حل شما نیست

رژیم لاغری سریع معمولاً سخت، گیج‌کننده و خسته‌کننده هستند. باوجود انواع رژیم‌های موقت (fad diet)، قرص‌ها و برنامه‌های رژیم غذایی که به شما وعده کاهش وزن سریع را می‌دهند، تصمیم‌گیری بسیار سخت است.

کاهش وزن می‌تواند نسبتاً ساده باشد هرچند معیار اصلی سنجش موفقیت یک روش، توانایی آن در کاهش وزن و نگه‌داشتن آن در چند سال هست.

درواقع مطالعات نشان می‌دهند که 90 درصد افرادی که از رژیم‌های لاغری سریع و کوتاه‌مدت و قرص‌های محرک استفاده می‌کنند، در کمتر از یک سال وزن کاهش‌یافته آن‌ها دوباره بازمی‌گردد.

آیا رژیم لاغری سریع و رژیم غذایی کوتاه مدت به کاهش وزن کمک می کند و این روش مناسب است؟

بیشتر برنامه‌ها بر پایه رژیم لاغری سریع وزن تأکیددارند و به مشکل اصلی و علت یا عدم تعادل که ممکن است موجب عدم توانایی در کاهش وزن شود، توجهی نمی‌کنند.

در حقیقت رژیم لاغری سریع برای کاهش وزن غیرسالم و نادرست است و می‌تواند برای کبد و دیگر اعضای داخلی بدن خطرناک باشد.

بسیاری از مواد سمی بدن ما در سلول‌های چربی ذخیره‌شده‌اند. از دست دادن سریع سلول‌های چربی فشار زیادی به کبد که وظیفه تصفیه و دفع این سموم آزادشده را به عهده دارد، وارد می‌کند.

رژیم های لاغری سریع

راز داشتن وزن ثابت شما این است که به‌اندازه‌ نیاز بدن خود غذا بخورید. دریافت هرگونه کالری اضافی و نداشتن فعالیت بدنی مناسب روزانه باعث اضافه‌وزن می‌شود.

اگر کالری دریافتی کم باشد و در همان میزان بماند، تقریباً انجام هرگونه رژیم غذایی می‌تواند مؤثر باشد اما تا کی؟

وزن بدن شما مستقیماً به میزان کالری‌ که در روز دریافت می‌کنید بستگی دارد و اینکه می دانید که امروزه پرخوری به دلیل سبک مدرن زندگی، استرس و تنش زیاد و اختلالات غدد بوجود آمده است.

اکنون آیا انجام فقط رژیم لاغری سریع و غذایی جهت کنترل وزن بعد از چاقی یکدفعه ای و یا چند باره صحیح است؟

همه شما به دنبال یک روش لاغر شدن طبیعی و رسیدن به تناسب اندام هستید، سعی می کنید در ابتدا ورزش کنید، قرص و دمنوش بخورید و رژیم غذایی را از کتاب ها، اینترنت و با استفاده از نزم افزاهای پیشرفته کنترل وزن انجام دهید….

بعضی از شما که الان این مطلب را می خوانید فقط کافی است سبک غذا خوردن و نوع مواد غذایی مصرفی روزانه را تغییر دهید و لازم نیست که وقت و هزینه خود را برای لاغر شدن سریع صرف کنید.

اما آیا شما می توانید تشخیص دهید که نیاز به درمان کنترل وزن درونی برای داشتن وزن ثابت ندارید؟

باید بدانید که وقتی وزن شما یکباره بعد از مدتی افزایش پیدا کرد و یا دچار پر خوری می شوید، حتما یک آسب درونی به ارگان های بدن شما طبق طب چینی وارد شده است که انجام فقط یک رژیم غذایی ممکن است شما را در تله یو یو بیاندازند.ابتدا با یک پزشک طب چینی مشاوره کنید.

  پاسخ چگونه لاغر شویم و درمان چاقی شدید با استفاده از طب سوزنی امکان پذیر است؟

رژیم غذایی لاغری و رژیم لاغری سریع

نتایج مثبت طب سوزنی و نتیجه منفی رژیم غذایی متناوب در روند کاهش وزن

روش‌های کاهش وزن مدرن با رژیم غذایی

بسیاری از مردم امروزه رژیم‌های مختلف و سنگینی برای کاهش وزن شان می‌گیرند. معمولاً افراد از رژیم‌ غذایی زودگذر و برنامه‌های بسیار سخت، محدودکننده و غیرطبیعی استفاده می‌کنند.

رژیم غذایی کم‌کالری تنها برای مدت کوتاهی مؤثر است چون‌که بدن شما با هرگونه محدودیت مبارزه می‌کند و درنتیجه شما با بیش‌ازپیش به غذا میل پیدا می‌کنید.

گرفتن رژیم غذایی به‌صورت متناوب و پی‌درپی و رها کردن آن می‌تواند تأثیرات مصیبت بار و بسیار بدی در برنامه کاهش وزن شما داشته باشد.در انتهای روز بدن شما به‌شدت به دنبال بدست آوردن غذا برای پر کردن و جبران کردن کمبود مواد مغذی به وجود آمده در بدن، خواهد بود.

هرگونه رژیم غذایی نامناسب ممکن است باعث آسیب رساندن به اندام‌ها و اعضای داخلی بدن، سوءتغذیه، کاهش متابولیسم و بر هم خوردن تعادل در بدن شود.

نهایتاً تلاش همه ما باید در این جهت باشد که میزان کالری و انرژی دریافتی را کاهش داده و میزان انرژی که مصرف می‌کنیم را به طریقی افزایش دهیم. طب سوزنی که یکی از روش‌های طب سنتی و باستانی چینی است، همه این کارها را می‌تواند انجام دهد.

رژیم غذایی

تحقیقاتی که در آن از طب سوزنی شرقی برای کاهش وزن استفاده‌شده است

مطالعه‌ای که در آل 2003 منتشر شد نشان می‌داد که کسانی که از طب سوزنی استفاده می‌کردند نسبت به گروه کنترل

(گروه شاهد که بر روی آن‌ها آزمایش انجام نمی‌شود بلکه تنها به‌عنوان مبدأ و مبنایی برای مقایسه نتایج آزمایش در نظر گرفته می‌شوند)، 3 برابر کاهش وزن سریع‌تری داشته‌اند. این مقاله در مجله طب سوزنی منتشر شد.

مطالعه و تحقیقی دیگر نیز در این زمینه در سال 1998 در دانشگاه آدلاید در استرالیا انجام شد.

در این آزمایش 95 درصد از افرادی که تحت تحریک‌های الکتریکی در نقاط مخصوص طب سوزنی‌شان قرار گرفتند، کاهش میل به غذا را گزارش کردند. نتایج این تحقیق نشان می‌داد که این افراد نسبت به گروه کنترل، کاهش میل به غذا و کاهش وزن بسیار بیشتری را تجربه کرده بودند.

طب سوزنی برای مراحل کنترل وزن و افزایش سوخت و ساز بدن

طب سوزنی مزایای ویژه برای کسانی دارد که می‌خواهند کاهش وزن داشته باشند و این کاهش وزن را نگه‌دارند. فلسفه طب چینی، پیدا کردن منشأ و علت عملکرد بد بدن است.

  لاغری موضعی بدن و کوچک کردن شکم با کاشتن نخ کت گوت در چربی ها و انرژی چی

کاهش متابولیسم یا سوخت‌وساز بدن، افزایش میل و اشتها همگی از نشانه‌های عدم تعادل اعضا و غدد بدن هست.

درمان با استفاده از طب سوزنی تأثیر بسیار زیادی بر تنظیم و پرورش سیستم تمام غدد درون‌ریز و به‌خصوص بر غدد تیروئید و فوق کلیوی دارد.

این اعضا با یکدیگر همکاری کرده تا علاوه بر تولید و ترشح هورمون‌ها، میزان متابولیسم و پاسخ به استرس را نیز تنظیم کنند. هنگامی‌که این اعضا به‌درستی وظایف خود را انجام نمی‌دهند، متابولیسم بدن کاهش‌یافته و سطح کلسترول بالا می‌رود و باعث می‌شود بدن چربی ذخیره کند.

تنظیم عملکرد اعضا با استفاده از طب سوزنی موجب کاهش اشتها، افزایش سطح انرژی و متابولیسم، مبارزه با استرس و اضطراب، کاهش سطح کلسترول و داشتن خواب بهتر و راحت‌تر می‌شود.

تعداد بسیاری از بیماران من گفته‌اند که پس از انجام کامل جلسات درمانی طب سوزنی دیگر میل شدیدشان به شیرینی از بین رفته و قادرند بدون تلاش زیاد کاهش وزن داشته باشند و آن را نگه‌دارند.

آن‌ها دیگر به دنبال روش‌های مدیریت وزن نیستند. درواقع این مسئله، تنها یکی از اثرات جانبی مفید ناشی از برطرف کردن مشکلات مربوط به سلامتشان بوده است.

شرایط ضروری برای موفقیت و ماندگاری طولانی کاهش وزن این‌ها هستند:

زهر زدایی کل بدن:
حذف مواد شیمیایی و سموم محیطی که در بدنتان تجمع کرده، بسیار مهم است. این کار همچنین به عملکرد بهتر دستگاه‌های بدن کمک کرده و گرفتن رژیم لاغری سریع کاهش وزن را ساده‌تر می‌کند.

رژیم های لاغری سریعاصلاح تغذیه و سبک زندگی:
مدیریت وزن برای طولانی‌مدت نیازمند رژیم غذایی سالم است. غذاهایی که یک فرد مصرف می‌کند ممکن است برای فرد دیگر مناسب نباشد.

من معتقدم که هر فرد نوع متابولیسم «خاص خودش را دارد و با روش تغذیه مخصوص خودش می‌تواند سلامت واقعی را تجربه کند. من مطالعه کتاب» رژیم غذایی بر اساس نوع متابولیسم (The Metabolic Typing Diet) نوشته بیل ولکات (Wolcott) را پیشنهاد می‌کنم.

در این کتاب علاوه بر ارائه فهرستی از گزینه‌های غذایی سالم، توضیحات علمی و یک آزمایش برای مشخص کردن نوع متابولیسم نیز ارائه‌شده است.

ورزش برای کنترل وزن:

تحرک بدن نه‌تنها باعث افزایش متابولیسم و درنتیجه مصرف بیشتر کالری می‌شود، بلکه همچنین خون و انرژی را در تمام بدن انتقال داده و موجب می‌شود دستگاه‌های بدن به‌صورت بهینه کار کنند.

  عملکرد طب سوجوک برای لاغری و طب خارپشتی یک روش سالم برای کنترل وزن

اضافه کردن طب سوزنی به برنامه رژیم لاغری سریع کاهش وزنتان می‌تواند به ایجاد تعادل فیزیکی، هیجانی و روحی که برای داشتن موفقیت در تمام طول زندگی ضروری هستند، کمک کند.

برای دیدن تأثیر طب سوزنی، باید به آن‌وقت بدهید. بسته به میزان و شدت عدم تعادل سیستم بدن،نتیجه طب سوزنی در 1 تا 3 ماه پس از شروع آن قابل‌مشاهده خواهد بود.

حتماً سلامت کلی بدن را نیز در هنگام انتخاب برنامه کاهش وزن در نظر داشته باشید. در رژیم لاغری سریع و رژیم غذایی کوتاه مدت، کاهش 15 کیلوگرم در یک ماه بسیار عالی به نظر می‌رسد ولی به‌هیچ‌وجه این کار را به بهای از دست دادن سلامت کلی بدنتان انجام ندهید.

سم زدایی بدن در ویکی پدیا

مطالب مشابه این صفحه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
اگر می خواهید مثل خانم های کره ای،چینی و مدل ها خوش اندام شوید-همزمان با جوانسازی پوست و رفع سلولیت بدن   تماس و مشاوره