موضوعات داغ

نحوه انجام طب سوزنی جوان سازی صورت و عملکرد و زمان لازم برای زیبایی پوست

امتیازدهی: 3.0/5. از 2 امتیاز.
لطفا صبر کنید...

طب سوزنی جوان سازی صورت برخلاف تمام راه‌ها و روش‌های مرسوم که گفته شد، یک روش سنتی و باستانی چینی است که بدون استفاده از هیچ‌گونه مواد تزریقی و جراحی، جوانسازی صورت را به خانم و آقایان پیشنهاد می‌دهد.

داشتن ظاهر خوب و جوانسازی صورت و گردن همیشه موردتوجه خانم ها و نیز آقایان بوده است ولی از زمان ورود و پیدایش جراحی‌های زیبایی و روش‌های دیگر ازجمله تزریق بوتاکس، تزریق ژل (پرکننده پوستی فیلر)، تزریق کلاژن و… اهمیتی دوچندان یافته است.

پزشکان و درمانگران طب سوزنی جوان سازی صورت ادعا می‌کنند که این روش جریان چی و گردش خون را در صورت افزایش داده که باعث بهبود شرایط و ظاهر زیبای پوست از طریق افزایش فرایند کلاژن سازی و بازسازی سلول های پوستی می‌شود.

درنتیجه سلول‌های بدشکل پوست در اثر جذب آب، مواد غذایی و اکسیژن بیشتر پرتر شده و وضعیت بهتری پیدا می‌کنند. به این شکل اثر خطوط و چین و چروک‌های پوست کم‌کم از بین رفته و کاهش می‌یابد. تأثیر کلی انجام طب سوزنی داشتن ظاهری جوان‌تر و زیباتر است.

جوانسازی صورت بوسیله طب سوزنی زیبایی پوست

پیشرفت‌های پزشکی و طب سوزنی جوان سازی صورت

طب سوزنی به مدت هزاران سال مورداستفاده قرارگرفته است. روش‌های بسیاری برای انجام طب سوزنی موجود است.

از روش‌های سنتی در آسیا گرفته تا روش‌های مدرن‌تر میکرو سیستم و تریگر پوینت (trigger point) که در اروپا و آمریکا توسعه یافتند.

این طب در دهه 1970 وارد دنیای غرب شد. پزشکان و طبیبان مدرن و امروزی می‌توانند با یادگیری هنر طب سوزنی جوانسازی صورت، انسداد جریان چی را برطرف کرده تا صورت زیبا و جوان‌تر به نظر برسد.

فراگیری طب سوزنی جوان سازی روشی برای کند کردن فرآیند پیری پوست

طب سوزنی صورت ضد پیریامروزه انتظار می‌رود مردم هنگام رسیدن به سن پیری، بدنی سالم و شاداب‌تر داشته باشند.

بخوانید:  جوان‌سازی صورت با استفاده از طب سوزنی و با تأثيرگذاری بر تمام بدن

حال با افزایش امید به زندگی و بهبود چشم‌گیری سلامت، بسیاری از زنان و مردان به داشتن ظاهری جوان‌تر، متناسب بااحساس درونی‌شان، فکر می‌کنند.

در ایالات‌متحده آمریکا هرساله میلیاردها دلار صرف استفاده از کرم‌های ضد پیری و دیگر روش‌های زیبایی پوست می‌شود.

برای افرادی که ایمنی و سلامت و استفاده از روش‌های طبیعی‌تر جایگزین اهمیت دارد، روش‌های درمانی باستانی مختلفی موجود است.

اخیراً نیز برخی از افراد مشهور پا به سن گذاشته برای داشتن ظاهری جوان‌تر و بهبود سلامت به‌طور هم‌زمان، به انجام طب سوزنی زیبایی روی آورده‌اند طب سوزنی در چین قدمتی بسیار زیاد دارد و تاریخ استفاده از آن به خاندان سانگ رسیده و توسط امپراتورها و همسران آن‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفته است.

عملکرد و نحوه انجام طب سوزنی زیبایی پوست صورت و گردن و بدن

این روش شامل فروکردن سوزن‌هایی نازک در نقاط طب سوزنی موجود در صورت و نقاط دیگر موجود در بدن می‌شود.

طب سوزنی صورت باعث افزایش گردش خون می شودبر اساس اصول باستانی طب سنتی چین، طب سوزنی زیبایی و جوانساز بر اساس افزایش گردش انرژی و خون در صورت عمل می‌کند.

چرخش صحیح خون در زیر پوست موجب افزایش انتقال مواد مغذی، کلاژن و الاستیک در سطح پوست صورت می‌شود.

اثرات و نتایج طب سوزنی آرایشی پوست

طب سوزنی زیبایی پوست همچنین برای کاهش استرس و بهبود سلامت مورداستفاده قرارگرفته که ازاین‌جهت نیز می‌تواند بر زیبایی و ظاهر صورت تأثیر داشته باشد.

تأثیرات طب سوزنی جوان سازی صورت می‌تواند بسیار متفاوت باشد ولی در اغلب موارد طب سوزنی می‌تواند موجب رنگ یکنواخت‌تر و روشن‌تر پوست

و کاهش خطوط ریز و چروک‌های نرم، کاهش پف اطراف چشم و کشیدگی کلی پوست صورت ازجمله در قسمت فک‌ها شود.

درواقع در مطالعه‌ای که در سال 1996 در مجله International Journal of Clinical Acupuncture به چاپ رسید،

گزارش شد 90 درصد از 300 بیماری تحت درمان طب سوزنی جوان سازی صورت، بهبود رنگ، کاهش خطوط و چروک و احساس جوانی و طراوت کلی را تجربه کرده‌اند.

تقریباً تمام افراد می‌توانند از طب سوزنی زیبایی بهره برند ولی به‌طورکلی افرادی که سلامت درونی و تغذیه بهتری دارند بهبود بیشتر شرایط پوست را خواهند داشت.

مدت زمان مشاهده نتایج و تعداد جلسات لازم برای زیبایی پوست

اثرات و تعداد جلسات و عملکرد طب سوزنی جوان سازی صورت تنها نقطه‌ضعف آن است که برخلاف انجام عمل جراحی یا تزریق بوتاکس و ژل به‌سرعت عمل‌نکرده و درمان آنی نیست.

3 هفته تا 8 هفته زمان برای بهترین حالت جوانی پوست نیاز است. معمولاً انجام 10 تا 12 جلسه طب سوزنی جوان سازی صورت برای مشاهده نتایج قابل‌توجه موردنیاز بوده و همچنین میزان اثرگذاری و بهبودی که حاصل می‌شود غیرقابل‌پیش‌بینی است اما بسیار موثر و جوان کننده است.

بخوانید:  چگونه ماسک نوردرمانی، باعث جوانسازی سریع صورت و رفع آکنه می شود؟

طب سوزنی روشی بسیار آرامش بخش استغلبه بر ترس بی مورد از سوزن پنبه ای یا زیبایی بسیار خوب صورت

بسیاری از کسانی که هیچ‌گاه تحت درمان طب سوزنی زیبایی و جوان ساز قرار نگرفته‌اند تصور می‌کنند این روش پردرد و ترسناک است.

ولی واقعیت آن است که بیشتر افرادی که تجربه انجام آن را دارند به‌هیچ‌وجه دردناک توصیف نمی‌کنند.

ممکن است کمی ناراحتی و احساس سوزش در هنگام فروکردن سوزن در پوست بدن وجود داشته باشد، چراکه برخی قسمت‌های پوست بدن و نواحی صورت و گردن نسبت به بقیه قسمت‌ها کمی حساس‌تر هستند.

بااین‌حال دکتر و درمانگر طب سوزنی می‌تواند از روش‌ها و تکنیک‌های مختلف قراردهی سوزن در نقاط طب سوزنی برای کاهش و به حداقل رساندن میزان درد، استفاده کند.

بسیاری از بیماران‌ که تجربه طب سوزنی زیبایی پوست را دارند، آن را بسیار آرامش‌بخش می‌دانند و حتی برخی از آنان در جلسه درمانی کاملاً به خواب فرو می‌روند، پس درد و ترس از سوزن خیال است.

اساس کار طب سوزنی جوان سازی صورت

اساس کار طب سوزنی جوان سازی صورت

روش طب سوزنی جوان سازی صورت و بدن کاملاً ایمن و بی‌خطر است. هیچ‌گونه خطر بدشکلی صورت وجود ندارد و همچنین نیازی به بازیابی پس‌از انجام درمان نیست.

بیشتر مراجعه‌کنندگان و مشتریان پس‌ازانجام این روش سنتی چین، احساس آرامش و تازگی می‌کنند و درست پساز آن به سرکار بازمی‌گردند.

به دلیل آن‌که طب سوزنی برای سلامت مفید بوده و موجب کاهش استرس می‌شود، می‌تواند ظاهر و چهره را بهبود داده و به بیانی دیگر آن را یکی از روش‌های جوان‌سازی پوست و صورت در نظر گرفت.

اعتقاد بر این است که نیروی چی به‌طور مرتب از دوازده مسیر و کانال موجود در بدن که به آن‌ها مریدین می‌گویند عبور می‌کند.

همچنین 8 کانال به‌خصوص دیگر نیز به‌عنوان انبار و ذخیره‌گاه نیروی چی برای 12 کانال دیگر، در بدن وجود دارد. اگر انرژی چی در این 12 کانال، شرایط مناسبی داشته باشد، فرد سلامت کامل خواهد داشت.

اگر انرژی چی در این 12 کانال، شرایط مناسبی داشته باشد، فرد سلامت کامل خواهد داشت.نشانه‌های چگونگی و شرایط نیروی چی، در بیرون و از بدن و در ظاهر پوستی، مو و جوانسازی زن و مرد بروز خواهد کرد.

ازجمله تأثیرات نیروی چی در بدن می‌توان به درخشش پوست، درخشش چشم‌ها و موها اشاره کرد؛

بنابراین بهبود شرایط انرژی چی در بدن منجر به ایجاد شرایط و تأثیرات مثبت در لایه خارجی و ظاهر بدن می‌شود.

به این دلیل که تعدادی از این مجراها از صورت عبور می‌کنند، انجام طب سوزنی جوانسازی پوست صورت و بدن برای تمام اعضای داخلی بدن که سلامتشان وابسته به این مجراهای انرژی چی هست، مفید است.

بخوانید:  طب سوزنی آرایشی پوست چیست ؟ روشی مدرن اما سنتی برای تغییر چهره و جوانسازی صورت

همه پزشکان عمومی و درمانگران زیبایی می‌توانند بر روی صورت طب سوزنی انجام دهند ولی روش‌های زیبایی این طب سنتی با سبک درمانی متفاوت است.البته در موارد زیبایی پوست ممکن است درمان درونی هم لازم باشد.

تعریف جراحی زیبایی در ویکی پدیا

پست های مشابه صفحه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن