افشای حقیقت در مورد کلاژن به عنوان یک ترکیب برای مراقبت پوست و ترمیم آن

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

در این مقاله ما به کلاژن برای مراقبت پوست به عنوان یک ماده مورد استفاده در صنعت زیبایی نگاهی دقیق تر خواهیم داشت.همچنین واقعیت این امر یعنی از بین بردن چروک هایی که در صورت بوجود آمده اند یا به تاخیر انداختن زمان شروع فرآیند پیری پوست با به کار بردن کلاژن به عنوان یکی از ترکیبات محصولات زیبایی را روشن می کنیم.

پاسخ به چنین سوالاتی مهم است و ما را در خرید محصولاتی که در تبلیغات خود ادعا می کنند ظاهر و احساس شما را جوان تر کرده و علائم پیری را صرفا به علت حضور کلاژن در محصول آنها از بین می رود، راهنمایی می کند.

کلاژن برای مراقبت پوست

اشتباه در مورد کلاژن برای مراقبت پوست

کلاژن یک ماده مغذی و پروتئین در بدن است. زمانی که کلاژن برای مراقبت پوست به شکل سطحی مصرف شود تماما هدر خواهد رفت.

بدانید که کلاژن دارای نوعی ساختاری میکروسکپی است که بدن به هیچ وجه قادر به دریافت آن از طریق پوست و استفاده از آن نیست.

در نتیجه می توان گفت بیشتر محصولات کرم محافظت از پوست موجود در بازار عملا تاثیری بر روی پوست نخواهند داشت.

کلاژن برای مراقبت پوست وقتی می تواند مفید واقع شود که توسط بدن مورد استفاده قرار گیرد و باید توسط خود بدن انسان تولید گردد.

اشتباه نکنید. کلاژن یک ماده ضروری برای بدن بوده که برای جوان، منعطف، نرم، زیبا و حتی بدون چروک نگه داشتن پوست بسیار ضروری است.

نمونه ای از کلاژن خاکی برای پوست

برای این منظور باید از ترکیباتی که بدن انسان آن ها را اجزای سازنده سلول های می شناسد، استفاده کنید.یکی از نمونه های آن رسوبات و گل و لایی است که از کف دریا گرفته می شود.

بخوانید:  علائم سیاه‌سرفه چیست و معرفی 12 روش درمان طبیعی

این خاک حاوی تمام ترکیبات طبیعی و نمک های لازم برای بدن جهت تولید کلاژن می باشد.برخی تولید کنندگان امروزه اعلام کرده اند که از این خاک در کرم های ویژه محافظت از پوست خود بهره برده اند.

زیبایی پوست صورت و بدن از کجا شروع می شود

پیش از بررسی باید بدانید که زیبایی ظاهر پوستی در واقع از درون بدن نشات می گیرد.آنچه می خوریم و می نوشیم و به طور کلی هر چه به بدن اضافه می کنیم در پوست صورت ما تاثیر زیادی دارد.

botoxاین تاثیر هم می تواند مثبت و همچنین منفی باشد. به طور مثال کسانی که زیاد سیگار می کشند در مقایسه با گروه هم سن های خود پوستی پیر دارند. این پیری پوست هیچ ارتباطی با استفاده از کرم های پوست بر روی صورت ندارد.

کرم پوستی که مردم بر روی صورت خود می زنند تاثیر بسیار کمی بر روی پوست داشته و بیشتر به آن را می توان به عنوان یک تقویت کننده و حمایت کننده از پوست در نظر گرفت.

در واقع دو راه حل وجود دارد که از طریق آن می توان ظاهر پوست را تغییر داده و احساس جوانی کرد

  • اضافه کردن ترکیبات مختلف در درون بدن با استفاده از تزریق
  • اضافه کردن ترکیباتی خاص و قرار دادن آن بر روی پوست

تزریق ترکیبات ژل برای زیبایی پوست صورت

با تزریق مستقیم مواد شیمیایی در بدن، پروفایل مولکولی ماده در محصول مانع بزرگی از پیش رو بر می دارد و به آن اجازه می دهد به طور کامل در بدن جذب شود.

کلاژن برای مراقبت پوست

ویژگی منفی این روش هزینه بسیار بالای آن است و تزریق بوتاکس مثال بسیار خوبی از این روش است. این روش ها معمولا تاثیری موضعی و موقتی دارند. به همین دلیل این درمان باید در طول زمان به طور مرتب تکرار شود.

مصرف محصول پوستی به شکل کرم یا لوسیون

با مالش و قرار دادن مواد شیمیایی بر روی سطح پوست مسیری بسیار ساده تر نسبت به تزریق برای استفاده از آنها وجود خواهد داشت. این روش همچنین هزینه بسیار کمتری داشته و درد آن نیز به مراتب کمتر است.

بیشتر کسانی که از این روش استفاده کرده اند آن را بدون درد می نامند. اگر از ناراحتی احساسی آن نیز صرف نظر کنیم، می توان گفت این روش برای بسیاری از افراد برای شروع مناسب بوده که باید به طور مرتب بر روی بدن انجام گیرد.

بخوانید:  علائم و مشکلات غده تیروئید و درمان‌های طبیعی که به بهبود آن‌ کمک می‌کنند

facts-about-collagen1یکی از ویژگی های منفی قرار دادن کرم بر روی پوست

ترکیباتی می توانند در صورت جذب در بدن به زیبایی چهره کمک کنند، به دلیل ساختار مولکولی، قادر به جذب از طریق پوست نیستند و باید از  طریق سرم و … به بدن تزریق شده تا جذب شوند.

یعنی آن که در واقع با آن که ترکیبات به کار رفته در محصولات و کرم ها ترکیبات موثر و مفیدی هستند ولی مساله مهم تر آن است که این ترکیبات باید به شیوه ای برای بدن فرآهم شوند که بدن بتواند از آنها استفاده کند.

راه دیگر نیز آن است که این مواد توسط خود بدن تولید شده و موجب بهبود شرایط آن شوند.

می توان گفت تقریبا تمام درمان های ترمیم پوست صورت مفید نیستند؟

خیر، در واقع مساله در مورد آن چیزی است که باید انتظار داشت و دنبال آن بود. اگر می خواهید تولید معمول کلاژن برای مراقبت پوست بدن را افزایش دهید باید از ماده و ترکیبی استفاده کنید که بدن را جهت تولید کلاژن پیشتر تحریک کند.

با این حال باید تاکید داشت که زیبایی حقیقی از درون ایجاد می شود و انسان می تواند با داشتن سبک زندگی مناسب و رژیم غذای صحیح ظاهری زیبا تر داشته و سلامت خود را بهبود دهد.

باید بدانید مصرف کلاژن خوراکی حیوانی(ماهی مارین و تیلاپیا، گاو و پوست جوجه) نیز به خوبی در کنار وعده غذایی روزانه می تواند برای جوانسازی پوست و داشتن ظاهری زیبا و ترمیم بافت های بدن و مفاصل استخوانی مفید باشد.

کلاژن ویکی پدیا فارسی

وب سایت کلینیک ها

مطالب بخش پزشکی درمانی و زیبایی وب سایت کلینیک ها تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

مطالب مرتبط

یک نظر

  1. سلام جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون 1 ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم ممنون

لطفا نظر خود را در مورد این محتوا و ارتقای آن /تجربه شخصی و دیدنی خود بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.