تزریق چربی به صورت برای بهبود دادن پوست صورت و جوان سازی و فرم دهی

تزریق فیلر چربی در بخش هایی از بدن که حرکت و تحرک کمتری وجود دارد (مانند پشت دست و گونه ها) ماندگاری بیشتری دارد و در بخش هایی که به طور دائم حرکت می کنند (مانند دهان و اطراف دهان) ماندگاری کمتری دارد.

اگر چه امروزه پر کننده‌های قابل تزریق مصنوعی مختلفی برای درمان‌ها و عمل‌های زیبایی صورت در بازار موجود هستند و جهت از بین بردن خطوط و چین و چروک مورد استفاده قرار می‌گیرند، ولی هیچ کدام مانند تزریق چربی به صورت دوام طولانی مدت ندارند و دائمی نیستند.

تزریق چربی به صورت برای بهبود پوست

ژل تزریقی به چند عامل برای نتیجه مطلوب جوانسازی و حجم دادن صورت نیاز دارداز آن جا که همه این مواد مصنوعی و ساخته دست بشر هستند، بدن آن‌ها را به عنوان مواد خارجی در نظر گرفته و با گذشت زمان نهایتاً یا آن‌ها را جذب کرده یا به هر طریق ممکن ساختار آن را شکسته و از بدن دفع می‌کند.

نتیجه چنین واکنشی از سوی بدن نسبت به این مواد مصنوعی، چیزی جز کاهش اثر و از بین رفتن حجم افزوده شده به بخش‌های درمان شده نیست.

در میان این محصولات و مواد تزریقی مصنوعی مختلف، یک ماده طبیعی نیز وجود دارد که می‌تواند برای این مقصود مورد استفاده قرار گیرد.

این ماده در واقع چربی خود بدن است که به عنوان پر کننده زیر پوست تزریق می‌شود.

این شیوه درمانی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد که به آن خواهیم پرداخت.

مهم‌ترین مزیت تزریق چربی به صورت آن است که این ماده در واقع جزوی از بدن خود شماست و به همین دلیل بدن آن را به عنوان یک ماده خارجی شناسایی نکرده و هیچ گونه واکنش تدافعی یا آلرژیک در برابر آن از خود بروز نمی‌دهد.

در واقع چربی که زیر پوست تزریق می‌شود بخشی از بافت‌های بدن خود شماست که پس از برداشته شدن از محلی از بدن، به کمک سوزن‌های مخصوص به محلی دیگر از بدن تزریق می‌شود.

البته در این فرآیند ممکن است سلول‌های چربی از بین بروند و نتوانند شرایط خارج از بدن را تحمل کنند. یعنی تضمین زنده ماندن سلول‌های چربی در این روش چندان ساده نیست.

ولی با این حال می‌دانیم که بافت‌های صورت نسبت به بافت‌های بخش‌های دیگر بدن، تطابق پذیری بهتری با چربی‌های پیوندی خود بدن دارند.

تزریق چربی به صورت

علت این امر نیز ساده است. در واقع افزایش حجم صورت نیازمند تزریق مقادیر کمی چربی می‌باشد.

حجم افزوده شده کمتر به بافت‌ها به معنی نیاز به تغذیه حجم کمتری از بافت‌ها و در نتیجه نیاز به خون رسانی کمتر در صورت می‌باشد.

  نحوه تهیه چربی برای تزریق و فرم دهی به صورت چطور انجام می شود؟

بنابراین نیاز به افزایش حجم کم در صورت باعث می‌شود که شانس زنده ماندن سلول‌های چربی پیوند زده شده بسیار بالاتر رود.

مسئله دیگری که بر زنده ماندن سلول‌های چربی در صورت تأثیر می‌گذارد و این بخش از بدن را به مکانی ایده آل برای پیوند چربی تبدیل می‌کند،

این حقیقت است که صورت یکی از بهترین دستگاه‌های خون رسانی ها را در کل بدن دارد و خون رسانی در آن حتی از گردن هم بهتر انجام می‌شود.

یعنی در تمام بخش‌های صورت رگ‌های خونی وجود دارد که باعث می‌شود سلول‌های چربی پیوند زده شده و گرسنه، به سرعت غذا و اکسیژن مورد نیاز خود را تأمین کرده و شانس بهترین برای زنده ماندن داشته باشند.

مطالعه در مورد تزریق چربی به صورت

ایدزدر همین زمینه مطالعه‌ای بسیار جالب در مورد پیوند سلول‌های چربی در صورت و چگونگی زنده ماندن آن‌ها در ژوئیه سال 2008 در مجله Aesthetic Surgery Journal در اسپانیا به چاپ رسید.

در این مطالعه 26 بیمار که مبتلا به بیماری ایدز بودند از طریق تزریق چربی به صورت تحت درمان قرار گرفتند.

علت انتخاب بیماران مبتلا به ایدز برای انجام این آزمایش آن بود که این بیماران معمولاً چربی‌های ناحیه صورت خود را نمی‌توانند نگاه دارند و دچار مشکل از دست دادن چربی در بافت‌های خود هستند

به همین دلیل چگونگی زنده مانده سلول‌های چربی پیوند زده شده در کنار سلول‌های چربی معدود باقی مانده در آن ناحیه، ساده‌تر خواهد بود.

در این آزمایش از طریق سی‌تی‌اسکن و اندازه گیری‌های کامپیوتری، دانشمندان توانستند تغییر قابل ملاحظه در میزان سلول‌های چربی باقی مانده تزریق شده در پوست در دراز مدت را ثابت کنند.

این نتایج از این جهت بسیار حائز اهمیت بود که نشان می‌داد بیمارانی که تا پیش از این به علت مصرف داروهای مختلف و مبارزه با بیماری خود قادر به نگاه داشتن سلول‌های چربی خود نبودند، توانستند سلول‌های چربی پیوند زده شده را تا زمان مقرر حفظ کنند.

محدودیت های تزریق چربی به صورت

با وجود تمام نکات مثبت و مزایایی که تزریق چربی به صورت دارد، باید گفت که این روش در برخی از زمینه‌ها معایب و نقص‌هایی هم دارد.

سلول‌های چربی پیوندی، غلیظ و چسبناک هستند و تزریق آن‌ها از طریق سوزن‌هایی با قطر بالا انجام می‌شود.

به همین دلیل بر خلاف بیشتر مواد تزریقی مصنوعی که روان و آبکی هستند و با کمک یک سوزن نازک قابل تزریق می‌باشند، سلول‌های چربی قابلیت تزریق شدن در چین و چروک‌ها را ندارند.

به جای آن سلول‌های چربی را می‌توان در زیر پوست و برای افزایش حجم در ناحیه صورت مورد استفاده قرار داد. سلول‌های چربی را همچنین می‌توان همانند مواد تزریقی مصنوعی به لب و گونه تزریق کرد تا حجم آن بخش‌ها را افزایش دهد.

با این حال همان طور که گفته شد نباید سلول‌های چربی را به عنوان ماده‌ای برای برطرف کردن مستقیم چین و چروک‌ها و خطوط پوست، در نظر گرفت.

تزریق چربی در زیر پوست صورت

مشکل دیگر تزریق سلول‌های چربی در زیر پوست آن است که این روش کمی زمان بر و پر درد سر است و فرآیندهای مخصوصی دارد که باید طی شود.

نحوه تهیه چربی بدن برای تزریق به صورت

این چربی معمولاً از بخش چربی های باسن یا اطراف شکم با استفاده از لیپوساکشن جدا شده، تمیز می گردد و دوباره به خود بدن ولی این بار در چین و چروک ها و خطوط پوست، تزریق می شود.

البته قابل ذکر است که خود لیپوساکشن نیز خطرات مخصوص به خود را دارد. مدت ماندگاری اثر این روش بستگی به روش برداشت سلول های چربی دارد.

هر چه در این برداشت شوک کمتری به سلول ها وارد شده و سلول های زنده چربی آسیب کمتری ببینند، تاثیر و ماندگاری این روش هم بیشتر می شود. از عوامل مهم دیگر که پایداری و ماندگاری این روش را مشخص می کند، محل تزریق چربی می باشد.

تزریق فیلر چربی در بخش هایی از بدن که حرکت و تحرک کمتری وجود دارد (مانند پشت دست و گونه ها) ماندگاری بیشتری دارد و در بخش هایی که به طور دائم حرکت می کنند (مانند دهان و اطراف دهان) ماندگاری کمتری دارد.

ولی به طور کلی می توان گفت که اثر این فیلر ها در حدود 3 سال است.

جراحی زیبایی ویکی پدیا

مطالب مشابه این صفحه:

  تزريق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک ها در پیشانی و دور چشم و جوان سازی

برچسب ها
Buy Jannah Theme

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
روش طب چینی و کره ای برای جوانی و زیبایی عمیق پوست جایگزین تزریق بوتاکس و ژل و چربی صورت  اطلاعات بیشتر و تماس