تزریق بوتاکس در صورت به منظور از بین بردن شل شدگی پوست و چین و چروک ها

تزريق بوتاکس پيشانی، دور چشم يا خطوط پنجه کلاغی و بوتاکس ابرو قادر است ظاهر پوست را صاف و کشيده يعنی ليفت کند و چروک را خيلی کاهش دهد ، ولی اثر زيبایی تزريق بوتاکس در صورت، موقت بوده و البته ممکنه همراه با عوارض جانبی خاص خودش نيز باشد.

از جمله کاربردهای تزریق بوتاکس در صورت تزریق در عضلات برای کاهش خطوط عمیق خط اخم یا ابرو و اطراف چشم و بوتاکس پیشانی می باشد. تزریق بوتاکس آن چنان که برخی از مردم فکر می کنند، باعث فلج شدن عضلات صورت نمی شود،

بلکه تنها موجب آزاد و شل شدن آن عضلات و جلوگیری از فعالیت آنها برای اخم یا تغییر حالات چهره به صورت نا خودآگاه شده و در نتیجه از بوجود آمدن خطوط عمیق و چین و چروک جلوگیری به عمل می آورد.

آیا تزریق بوتاکس برای زیبایی پوست واقعاً مؤثر است؟

از بین بردن خطوط پنجه کلاغیتزریق بوتاکس پیشانی، دور چشم یا خطوط پنجه کلاغی و بوتاکس ابرو در عضلات و زیر پوست این موضع از صورت قادر است ظاهر پوست را صاف و کشیده یعنی لیفت، چروک را خیلی کاهش دهد و وضعیت آن را بهبود بخشد،

ولی باید توجه داشت که اثر زیبایی تزریق بوتاکس در صورت، موقت بوده و البته همراه با عوارض جانبی خاص خودش نیز می باشد.

هر چند که اگر تزریق بوتاکس توسط یک پزشک مجرب انجام گیرد، احتمال بروز عوارض بوتاکس بسیار کم و قابل حل خواهد بود.

آیا تزریق بوتاکس روش جوانسازی پوست هست یا صرفاً سمی است که در صورت تزریق می شود؟

مانند خیلی از سؤالات دیگر در زندگی پاسخ به این سؤال نیز به طور کامل سفید یا سیاه نیست. با آن که پاسخ به این سؤال ممکن است بسیاری از خوانندگان را قانع نکند،

ولی به هر حال پاسخ این است که هر دو یعنی سرچشمه جوانی یا سم تا حدی درست هستند.

تزریق بوتاکس به طور کلی به عنوان روشی بسیار سریع و آسان برای رفع خطوط و چین و چروک های پوستی در قسمت بالای صورت یعنی بوتاکس پیشانی و خط اخم یا غم و چروک دور چشم یا پنجه کلاغی انجام می شود.

تزریق بوتاکس در صورت و عوارض آن

عوارض جانبی بوتاکسبوتاکس در واقع از سم بوتولینوم نوع آ شده به دست آمده است. بوتاکس نام تجاری یک سم به شدت خالص شده و ضعیف شده است که کاربردهای زیبایی و پزشکی بسیاری دارد.

این ماده همچنین تحت نام های تجاری مختلف آمریکا، انگلیس، کره و چین در مطب و کلینیک ها به کار برده می شود.

تزریق بوتاکس بیشتر با خاصیت رفع چین و چروک پوست صورت به خصوص پیشانی و دور چشم و میان ابروها شناخته می شود.

تزریق بوتاکس صورت و زیباییدر حالی که خود سم بوتولینوم به شدت کشنده و سمی است، نوع ضعیف شده آن می تواند برای درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات به کار رود.

اگر چه همان طور که گفته شد، تزریق بوتاکس بیشتر به دلیل کاربرد آن در جوانسازی و از بین بردن چین و چروک های پوست شناخته می شود، ولی باید بدانید که این ماده کاربرد های پزشکی فراوان دیگری نیز دارد.

اولین بار تزریق بوتاکس برای درمان انحراف چشم، بیماری که در آن چشم های فرد به طور مناسب تنظیم نیستند و انحراف دارند و بلفارواسپاسم یا عدم کنترل پلک زدن استفاده شد.

در حال حاضر تزریق بوتاکس رایج ترین روش برای انجام عمل های زیبایی در ایالات متحده آمریکا است. بر طبق آمار ها، در سال 2007 در حدود 4.5 میلیون نفر از این روش استفاده کرده اند. تزریق بوتاکس از سال 2002 توسط FDA تاییدیه گرفته است.
  تزریق ژل در صورت برای از بین بردن چین و چروک های پوستی

عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

افتادگی پلک از موارد منع استفاد از بوتاکس استمهم و رایج ترین عوارض جانبی بوتاکس، کبودی کوتاه مدت است که به علت روش درمانی (و نه دارو های مورد استفاده) ایجاد می گردد.

زمانی که تزریق بوتاکس توسط یک فرد دارای صلاحیت و پزشک ماهر انجام شود، عوارض جانبی بسیار کمتر بوده و احتمال بوجود آمدن آن ها بسیار کم است.

از عوارض تزریق بوتاکس باید بدانید که خوشبختانه هیچ عارضه ای ماندگار نمی باشد

و گزارش قطعی مبنی بر فوت در اثر تزریق بوتاکس در دنیا گزارش نشده و عوارض تزریق بوتاکس در صورت مانند قرمزی، هماتوم یا کبودی خفیف محل تزریق، حساسیت و سردرد موقت، مضرات اولیه محسوب می شود.

و از دیگر عوارض بوتاکس تاخیر افتادگی ابرو، دوبینی، ماسکه شدن صورت، خشکی چشم می باشد.برای به حداقل رساندن عوارض تزریق بوتاکس، انتخاب برند با کیفیت و استاندارد، تبحر پزشک و مراقبت های بعد انجام تزریق بسیار مهم می باشد.

اگر در تزریق بوتاکس تمام نکات علمی رعایت شود، در درازمدت عوارض بوتاکس شامل افتادگی بیشتر و یا بدتر شدن حالت پوست ایجاد نمی شود، این نگرانی خیلی از مراجعه کنندگان هست.

ولی احتمالا عوارض تزریق بوتاکس شامل این موارد می شود:

1- واکنش های حساسیتی و آلرژیک
2- سردرد
3- فلج شدن عضلات دیگر (به صورت اشتباه)
4- افتادگی پلک ها

تزریق بوتاکس در صورت

از تزریق بوتاکس برای چه مورد زیبایی استفاده می شود؟

از نظر زیبایی، سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) استفاده از تزریق تزریق بوتاکس در صورت را فقط برای از بین بردن و صاف کردن چروک های پوستی در ناحیه پیشانی میان دو ابرو، کاهش خطوط پنجه کلاغی (خطوط کنار چشم)، خطوط پیشانی و اخم، تأیید کرده است.

همچنین از تزریق بوتاکس برای درمان بیماری های مختلف پزشکی شامل آشالازی (اختلالی مربوط به لوله مری که با سختی در خوردن غذا همراه است)، بلفارواسپاسم (عدم کنترل پلک زدن).

-سرویکال دیستونیا (بیماری که باعث انقباض عضلات گردن و شانه به صورت غیر ارادی می شود)، انحراف چشم، هم مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی دیگر از فواید تزریق بوتاکس بدن در درمان عرق زیاد زیر بغل، کف دست و پا می باشد.مطالعات مختلفی نیز برای استفاده از بوتاکس در بیماری میگرن نیز در حال انجام است.

تزریق بوتاکس در صورت چطور باعث تغییرات چهره می شود؟

فرآیند درمان با استفاده از بوتاکسایجاد حالات چهره یا صورت مختلف فرد در طول روز، چه خوشحال و چه ناراحت یا حالات دیگر، همگی باعث از دست رفتن کشسانی پوست می شوند.

تزریق بوتاکس به منظور زیبایی از طریق مسدود کردن سیگنال هایی که به طور دائم از عصب ها به عضلات فرستاده می شوند، بر بدن تأثیر می گذارد.

این انسداد پیام ها باعث کاهش کنترل بر عملکرد آن عضلات می شود و زمانی که عضله نتواند منقبض شود، چین و چروک هم زیاد در صورت بوجود نمی آید.

بهبود قابل توجه در چین و چروک در همان ماه اول، پس از استفاده از انجام درمان قابل مشاهده خواهد بود.

متداول‌ترین پرکننده‌ها از اسید هیالورونیک یا کلاژن ساخته می‌شوند

تزریق ژل بوتاکس چطور بر روی پوست صورت و بدن انجام می گیرد؟

اگر استفاده از سوزن را دوست ندارید، یک بسته یخ یا کرم های بی حس کننده می توانند برای کمک به شما استفاده شوند.

آیا انجام کار خاصی برای تزریق بوتاکس در صورت مورد نیاز است؟

دارو درد سیاتیکانجام بوتاکس در هر کلینیک و مطب با دیگری می تواند متفاوت باشد. برخی از پزشکان عدم استفاده از الکل از یک هفته قبل از انجام این روش و عدم استفاده از آسپیرین و داروهای ضد التهاب،

به مدت یک هفته پیش از تزریق را برای جلوگیری از عوارض بوتاکس، پیشنهاد می کنند. این کار احتمال کبودی و خون مردگی پس از تزریق را کاهش می دهد.

آیا از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک های دیگر صورت می توان استفاده کرد؟

بله، ولی تزریق بوتاکس برای موضع هایی از صورت که ذکر شد (خطوط میان ابرو ها، خطوط پنجه کلاغی(دور چشم) و پیشانی، توسط سازمان غذا و داروی آمریکا، تأیید شده است.

آیا استفاده از تزریق بوتاکس در صورت در ایجاد حالات چهره تأثیر می گذارد؟

استفاده از بوتاکس صورت در ایجاد حالاتپس از تزریق بوتاکس، فرد همچنان قادر به ایجاد تمامی حالات چهره، همانند همیشه، خواهد بود با این تفاوت که دیگر در محل میان دو ابرو و برخی نقاط دیگر، چین و چروک ایجاد نمی شود. فقط عضلاتی که در آن ها بوتاکس تزریق شده است، فلج می شوند.

معمولاً مشکل در ابراز حالات چهره زمانی بوجود می آید که عضلات به صورت اشتباه فلج شوند. این مسئله در اکثر موارد به علت تزریق بوتاکس توسط یک فرد آموزش ندیده و بدون صلاحیت انجام این کار، بوجود می آید.

چه زمانی تأثیر تزریق بوتاکس در صورت قابل مشاهده است؟

تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک صورتبرای کاهش قابل توجه چین و چروک پوست صورت در حدود 2-3 روز طول می کشد و بعد از آن قابل مشاهده است و اثرات کامل بوتاکس هم به طور تقریبی 2 هفته زمان لازم دارد.

همچنین باید توجه داشته باشید که خطوط بسیار عمیق در پیشانی با استفاده از این روش یکباره از بین نمی روند بلکه فقط شدت و عمق آن ها کاهش می یابد.

در مقابل، خطوط کمرنگ و ریز در اطراف چشم ها و بر روی پیشانی با استفاده از بوتاکس تقریبا به طور کامل از بین می روند.

برای از بین بردن خطوط عمیق تر، ممکن است انجام بیشتر از یک جلسه درمانی جهت ترمیم نیاز باشد.

تأثیر بوتاکس زیبایی صورت تا چه مدت باقی می ماند؟

تأثیر تزریق بوتاکس به طور تقریبی 4 تا 6 ماه دوام می آورد و زمانی که عضلات دوباره به کار می افتند و توانایی حرکتی خود را باز می یابند، چین و چروک ها نیز دوباره به جای خود باز می گردند.

ماندگاری اثر تزریق بوتاکسالبته پس از انجام بوتاکس و با گذشت زمان، چین و چروک ها کم تر و صاف تر از قبل دیده می شوند (حتی بدون بوتاکس)، چرا که عضلات پس از انجام بوتاکس آرام و آزاد هستند و تحت استرس و تنش قرار ندارند.

  تزریق چربی به صورت برای بهبود دادن پوست صورت و جوان سازی و فرم دهی

عوارض بوتاکس و منع استفاده از آن

تحت شرایط زیر، بهتر است تزریق بوتاکس انجام نشود

-اگر در دوره شیر دهی به فرزندتان هستید.
-اگر در دوره بارداری هستید یا فکر می کنید که ممکن است باردار باشید.
-اگر هر گونه بیماری و اختلال عصبی یا عضلانی دارید، در جلسه مشاوره، آن را حتماً با پزشک در میان بگذارید.
-همچنین اگر هر گونه حساسیت و آلرژی دارید، در جلسه مشاوره خود اعلام کنید.

آنچه مسلم است در سنین مختلف و با توجه به فرم های متفاوت صورت و نوع پوست، درمانهای جوانسازی پوست متفاوت می باشد.

مشاوره پیش از انجام بوتاکساما نکته مهم تر آنالیز و معاینه وضعیت مراجعه کننده برای زیبایی پوست قبل از اقدام روش های زیبایی و انتخاب یک روش صحیح و به کاربردن تکنیک ها و نیز استفاده از مواد استاندارد برای جلوگیری از عوارض تزریق بوتاکس است.

هدف از انجام جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی مورد نظر، سلامت فرد نیز در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال چندین بار شاهد بوده ایم که در پی استفاده از روش تزریق بوتاکس، چهره های افراد ماسکه و گاهی عوارضی به فرد تحمیل شده است که این مشکلات به علت تزریق بوتاکس های غیر استاندارد و متفرقه است.

سم بوتولینم ویکی پدیا

مطالب مشابه این صفحه:

تیتر موضوعات مطلب: کلیک کنید تا سریع ببیند.

برچسب ها

یک نظر

  1. تزریق بوتاکس روش سریغ و موثری برای رفع چروک است زمان شروع اثر بوتاکس بین 4تا7 روز است. مدت تزریق آن بین 10 تا 20 دقیقه طول می کشد و می توانید بعد از تزریق سریع به سرکار خورد برگردید، حتی در اکثر مواقع هنگام خروج کمتر کسی متوجه تزریق ها خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
روش طب چینی و کره ای برای جوانی و زیبایی عمیق پوست جایگزین تزریق بوتاکس و ژل و چربی صورت  اطلاعات بیشتر و تماس