خودداری از لیزر موهای زائد در چه مواقعی لازم است و چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

لیزر درمانی حذف موهای زائد در حال حاضر یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین روش‌ها برای حذف موهای زائد است. هر چند که باید به این نکته توجه داشت که انجام لیزر درمانی در هر شرایطی مناسب نمی‌باشد و گاهی خودداری از لیزر موهای زائد بهتر است

لیزر درمانی حذف موهای زائد فواید و مزایای بسیار زیادی دارد که در مورد آن در تمام اینترنت بحث شده است. ولی در مورد نکات منفی این روش هم نباید غفلت کرد.در این مقاله سعی شده نگاهی متعادل و همه جانبه و بی‌طرفانه به لیزر درمانی داشته باشیم تا شما بتوانید در مورد انجام لیزر درمانی و تصمیم گیری در مورد آن بهتر عمل کنید.

هزینه لیزر درمانی: اگر از پس هزینه‌های آن برنمی‌آیید، خودداری از لیزر موهای زائد عاقلانه است

معمولاً بحث هزینه در لیزر درمانی بیش از حد مورد توجه و تأکید قرار داده می‌شود. انجام لیزر درمانی به صورت موفق آمیز بر روی پوست معمولاً نیازمند انجام چندین جلسه درمانی در طول چند ماه است.

با توجه به آن که هر جلسه درمانی در حدود 200 تا 400 دلار هزینه دارد، می‌توان گفت که هزینه کل لیزر درمانی به راحتی بالای چند هزار دلار خواهد شد.

بنابراین اگر قصد داشته باشید یک دوره لیزر درمانی را به‌طور کامل سپری کنید باید آمادگی پرداخت چندین هزار دلار را داشته باشید. همچنین باید این مسئله را نیز در نظر داشته باشید

که ممکن است از انجام درمان هیچ نتیجه مثبتی به دست نیاورید. در نتیجه باید وضعیت اقتصادی شما به‌گونه‌ای باشد که پرداخت چندین هزار دلار فشار زیادی بر اقتصاد زندگی‌تان وارد نکند

اگر به کلینیک یا مطبی که مراجعه کرده‌اید اعتماد کافی ندارید، خودداری از لیزر موهای زائد لازم است

کلینیک الکترولیزاگر چه پیش‌تر از این در مورد این مسئله به‌طور مفصل توضیح داده شده است، ولی باز هم باید تأکید کرد که پیش از اقدام به مراجعه برای انجام لیزر درمانی در یک کلینیک،

حتماً از تناسب و خوب بودن سطح کیفیت آن مطمئن شوید. برای این منظور مقالاتی که در این رابطه نوشته شده است را مطالعه فرمایید

همچنین توجه داشته باشید که در بسیاری از کشورهای دنیا، انجام لیزر درمانی به صورت غیررسمی انجام می‌گیرد به این معنی که هر فردی می‌تواند اقدام به انجام لیزرمانی کرده

و مشتریان خود را پیدا کند. در حقیقت هر کسی در این کشورها می‌تواند ادعا کند که یک متخصص در این زمینه است.

زمانی که لیزر بر روی تنظیمات درست قرار گرفته باشد و به درستی از آن برای درمان استفاده شود، کاملاً ایمن و بی‌خطر است.

هر چند که اگر لیزر درمانی را فردی تازه کار و بی‌تجربه انجام دهد، ممکن است سوختگی پوست و دیگر عوارض جانبی لیزر درمانی حاصل کار باشد.

اگر کارکنان کلینیک از روش‌های فشاری برای قانع کردن و جذب شما در آن جا استفاده می‌کنند، خودداری از لیزر موهای زائد در آن جا را در نظر بگیرید

متأسفانه برخی از کلینیک‌های از روش‌های تجاری نادرست مانند ایجاد فشار بر روی مشتری، برای پیدا کردن و قانع کردن فرد جهت انجام درمان در آن کلینیک استفاده می‌کنند.

به‌طور مثال گاهی اوقات این کلینیک‌ها به مشتریان خود تخفیف‌های مدت دار پیشنهاد کرده و بدون آن که زمان کافی به فرد مقابل بدهند او را مجبور به تصمیم گیری می‌کنند.

با توجه به تصمیمی که فرد می‌گیرد و می‌تواند بر روی تمام زندگی‌اش از آن پس تأثیر داشته باشد، باید گفت که چنین روشی قطعاً یک روش غیراخلاقی محسوب می‌شود

و ایجاد فشار برای تبدیل یک فرد به مشتری کاملاً نادرست است. بنابراین در صورتی که با این موارد مواجه شدید، بهتر است آن کلینیک را برای انجام درمان انتخاب نکنید.

اگر در محل مورد نظر برای درمان تتو دارید، خودداری از لیزر موهای زائد در آن ناحیه یک مسئله مهم است

خودداری از لیزر موهای زائد کسانی که تتو دارندزمانی که بحث از لیزر درمانی می‌شود، تتو را می‌توان یک محدودیت و مانع بزرگ بر سر راه در نظر گرفت. علت این امر ان است که نقاط تیره رنگ تتو انرژی و نیرو لیزر را به خود جذب می‌کنند

مقدار انرژی که توسط این لکه‌ها جذب می‌شود بسیار بیشتر از مقدار جذب انرژی طبیعی توسط پوست می‌باشد. این موضوع باعث اختلال در عملکرد لیزر درمانی شده

و ممکن است سوختگی سطح پوست را به دنبال داشته باشد. همچنین در برخی موارد ممکن است نتیجه کار ایجاد زخم‌های رنگین (دارای رنگ دانه) باشد.

خودداری از لیزر موهای زائد در صورتی که دستگاه لیزر توسط سازمان‌ها و مراجع معتبر مورد تأیید قرار نگرفته است

لازم به ذکر است که در بازار دستگاه‌های لیزر مختلف و متفاوتی موجود است که بسیاری از آن‌ها توسط مراجع معتبر و رسمی سازمان غذا و داروی آمریکامانند سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مورد تأیید قرار نگرفته‌اند.

به همین دلیل استفاده از این لیزرها برای انجام لیزر درمانی پیشنهاد نمی‌شود. همچنین بهتر است متخصص لیزر درمانی خود در مورد نوع لیزری که استفاده می‌کند بپرسید و مطمئن شوید که آن دستگاه لیزر در پایگاه داده‌های پزشکی مراجع معتبر ثبت شده است.

خودداری از لیزر موهای زائد اگر پوستی تیره رنگ دارید

اگر پوست شما نسبتاً تیره است، آن قدر که از درجه 4 در مقیاس فیتزپاتریک تیره رنگ‌تر باشد، بهتر است انجام لیزر درمانی را فراموش کنید یا اگر می‌خواهید به این کار اقدام کنید، دقت و مراقبت بیشتری به خرج دهید.

مقیاس فیتزپاتریکبرای بررسی وضعیت رنگ پوست خود می‌توانید از جدول زیر کمک بگیرید. این جدول بر اساس درجه بندی مقیاس فیتزپاتریک تهیه شده است.

نوع پوست رنگ پوست رنگ مو رنگ چشم توضیحات
1 سفید یا خیلی کم رنگ بلوند آبی، خاکستری، سبز همیشه می‌سوزد، هیچ وقت برنزه نمی‌شود
2 سفید متمایل به بژ کمرنگ خرمایی یا بلوند تیره آبی همیشه می‌سوزد، گاهی برنزه می‌شود
3 بژ تا قهوه‌ای روشن قهوه‌ای تیره قهوه‌ای تیره گاهی می‌سوزد، بیشتر اوقات برنزه می‌شود
4 قهوه‌ای روشن تا تیره سیاه قهوه‌ای به‌ندرت می‌سوزد، بیشتر اوقات برنزه می‌شود
5 قهوه‌ای تا قهوه‌ای تیره سیاه قهوه‌ای تیره، متمایل به سیاه به‌ندرت می‌سوزد، اغلب اوقات برنزه می‌شود
6 قهوه‌ای تیره تا سیاه سیاه سیاه هیچ گاه نمی‌سوزد

لیزر کردن مو های زائد با الکساندریتتنها برخی از انواع لیزرها هستند که می‌توانند به صورت ایمن افرادی که پوست‌های تیره رنگ دارند را مورد درمان قرار دهند. این لیزرها شامل لیزر الکساندریت و ان دی یاگ می‌شوند.

بنابراین اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که پوست‌های تیره رنگ دارند، باید مطمئن شوید که نوع لیزر مناسبی بر روی پوست شما قرار است اعمال شود. این مسئله را می‌توانید با پرسیدن سؤال‌هایی از متخصص لیزر درمانی در کلینیک مورد نظر خود متوجه شوید.

اگر قادر به انجام تست حساسیت پوستی نیستید، بهتر است لیزر درمانی انجام ندهید

تست پوستی واکنش پوست در لیزر درمانی را مشخص می کندرعایت این مسئله بسیار مهم است که پیش از انجام لیزر درمانی زمانی را برای انجام تست حساسیت پوستی اختصاص بدهید

تا به این صورت از نحوه واکنش بدن خود نسبت به لیزر درمانی که قرار است بر روی بدن انجام شود، اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این با این کار می‌توانید میزان درد و عوارضی که قرار است در طول لیزر درمانی تحمل کنید را نیز تخمین بزنید.

بیشتر کلینیک‌های لیزر درمانی بدون هیچ مشکلی تست حساسیت پوستی را بر روی بدن شما انجام می دهند تا به شما کمک کنند تصمیم درست و کاملاً آگاهانه بگیرید.

اگر به هر دلیل کلینیک به شما اجازه انجام تست حساسیت پوستی را نمی‌دهد، بهتر است از انجام درمان در آن کلینیک صرف نظر کنید.

اگر می‌خواهید لیزر درمانی حتماً و به صورت قطعی باعث حذف موهای زائد شما شود، بهتر است سراغ آن نروید

اگر چه اثر گذاری لیزر درمانی طبق مطالعات انجام شده تا حد زیادی به اثبات رسیده است، باز هم باید گفت که برخی از افراد نسبت به لیزر درمانی پاسخ مناسبی از خود نشان نمی‌دهند.

در حقیقت حتی کسانی که بهترین شرایط و ایده آل ترین حالت برای انجام لیزر درمانی را در اختیار دارند، یعنی پوست‌های روشن و موهای تیره رنگ، هم ممکن است

ندان تحت تأثیر لیزر درمانی واکنش خوبی نشان ندهند. با وجود مطالعات بسیار انجام شده همچنان مشخص نیست که علت این مسئله چیست.

بنابراین باید گفت که هیچ گاه نمی‌توان به صورت کاملاً قطعی مطمئن بود که انجام لیزر درمانی برای شما اثر گذاری خواهد داشت یا نه. یعنی آن که با انجام لیزر درمانی شما باید همیشه کمی خطرپذیری داشته باشید و پول خود را ریسک کنید.

موزدایی ویکی پدیا فارسی

وب سایت کلینیک ها

رفع مسولیت: این محتوا برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و به دلیلی جایگزین مشاوره های پزشکی، تشخیص یا ارائه درمان نیست/ اعتماد شما بر تمامی اطلاعات یا محتوای ارائه شده در این راهنما منحصرا برعهده خودتان است/ شما همواره باید با پزشک خود یا یک متخصص مراقبت بهداشتی مشاوره نمایید تا پرسش های خود را مطرح نمایید./ وب سایت کلینیک ها هیچ گونه پشتیبانی در مورد محتوای پزشکی، روش، محصول، عقیده، متخصص یا پزشک خاص یا هر گونه مواد یا اطلاعاتی در این راهنما یا هر جای دیگری در این وبسایت ارائه نمی دهد.

لطفا نظری برای این محتوا / تجربه شخصی یا شنیدنی بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن