طب سوزنی برای تسکین درد سردردهای سینوسی با استفاده از تکنیکهای مختلف

در این مقاله به نحوه تسکین سردردهای سینوسی با استفاده از طب سوزنی می پردازیم .زمانی که غشاء مخاطی حفره های سینوسی ملتهب می شوند سردردهای سینوسی شروع می شوند.

اگر از سردردهای سینوسی رنج می برید یک درد عمیق خفیف در قسمت جلویی سر یا صورت تان ( در نقاط خاصی مثل پشت چشمها یا طرفین بینی ) دارید.زمانی که سرتان را تکان می دهید علی الخصوص زمانی که سرتان را به پایین خم کرده و یا یکوری می کنید این درد شدیدتر می شود.

این نوع سردرد در ساعتهای صبحگاهی پس از بیدار شدن از خواب به اوج خود می رسد و بطور کلی تا بعد از ظهر آرام می شود. اغلب این نوع سر درد زمانی شروع می شود که سرما خوردگی بدی داشته باشید.

رایج ترین درمان ها برای تسکین سردردهای سینوسیسردردهای سینوسی

درمانهای مرسوم برای درمان این نوع سردردها معمولا شامل درمان با آنتی بیوتیک و در موارد حادتر جراحی می باشد. اخیرا فهمیده شده است که طب سوزنی یک درمان مکمل موثر و جایگزین برای سردردهای سینوزیتی هستند.

طب سوزنی یکی از قدیمی ترین و پر کاربردترین درمانهای کل تگر در جهان است. این روش درمانی بخشی از طب سنتی چین می باشد.

واژه طب سوزنی برای طیفی از روشها بکار برده می شود که شامل تحریک نقاط آناتومیک بدن با استفاده از تکنیکهای مختلف است . طب سوزنی شامل فرو کردن سوزنهای فلزی بسیار نازک در نقاط طب سوزنی بدن است .

سپس با استفاده از دستان لخت یا سیگنالهای الکتریکی این سوزنها جا انداخته می شوند. فرآیند جا انداختن سوزنها شامل تزریق دارو یا مواد طبی نیست . شما معمولا ً هیچ دردی احساس نمی کنید حتی گاهی اوقات فرو شدن سوزن در بدن را هم احساس نخواهید کرد.

سردردهای سینوسی

تجویز طب سوزنی برای تسکین درد چه زمانی انجام می شود؟

 باور طب مدرن بر این است که موجب بروز تغییرات بیو شیمیایی در سرم خون به منظور تثبیت سروتونین – ماده ای که به عنوان پیام رسان میان مغز و نخاع عمل می کند – می شود و موجب ترشح اندروفین ( مسکن طبیعی بدن انسان ) شده تا درد تسکین یابد.

در ضمن این هورمون اندروفین سیستم عصب پاراسمپاتیک برای رفع استرس ، اضطراب و تنش عضلانی را فعال می کند و گردش خون مغزی را بهبود می بخشد تا خون و مواد مغذی بیشتری به ناحیه تحت تاثیر برساند .

  عوامل سردرد چیست؟ طب سوزنی چطور به از بین بردن این عوامل کمک می کند؟

تجویز طب سوزنی برای سردردهای سینوسی معمولا بر مبنای تشخیص مشروح شرایط پزشکی اتان انجام می شود. طبیب قبل از اتخاذ هر گونه تصمیم در خصوص روند درمانی ابتدا نوع ناهماهنگی موجود در بدنتان را تعیین می کند.

اگر که می خواهید برای درمان و تسکین سردردهای سینوسی اتان از طب سوزنی بهره گیرید ابتدا می بایست یک متخصص طب سوزنی ماهر بیابید. هر چه این متخصص ماهر تر و زبده تر باشد این روش درمانی مکمل و جایگزین را موثرتر خواهید یافت .

افراط در مصرف دارو برای تسکین سر درد و میگرن می تواند منجر به بازگشت سردردها و تشدید میگرن می شود. در مورد درمانهای خانگی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سینوزیت ویکی پدیا فارسی

مطالب مشابه این صفحه:

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن