پوکی استخوان را می توان با استفاده از طب سوزنی و طب سنتی چین درمان کرد

آیا می‌دانید بر طبق تحقیقات افرادی که بر اثر پوکی استخوان رنج می‌برند به احتمال زیاد به سرگیجه هم دچار خواهند شد.

دلیل این مسئله آن است که سرگیجه بر اثر عدم تعادل در گوش داخلی ایجاد می‌شود که موجب گیجی و دوران می‌شود. گفته می‌شود که سرگیجه نتیجه آزاد شدن کریستالهای کربنات کلسیم است که در لوله‌های حسی گوش داخلی حرکت می‌کنند.

درمان پوکی استخوان با طب سوزنی

پوکی استخوان زمانی اتفاق می‌افتد که استخوان‌ها در سیستم اسکلتی ما به دلیل از دست دادن تراکم فاسد می‌شوند. افرادی که از این بیماری آزار می‌بینند که اکثراً زنان هستند بیشتر مستعد آسیب دیدگی در ناحیه کمر، ستون فقرات و لگن هستند چرا که استخوان‌هایشان خیلی شکننده شده است.

طب سوزنی به عنوان درمان جایگزین مناسبی برای پوکی استخوان شناخته می‌شود. در طب چینی، پوکی استخوان به کلیه‌ها مربوط می‌شود.

پوکی استخوان بافت استخوانیبنابراین هنگامی که تحت جلسات طب سوزنی برای درمان پوکی استخوان هستید گیاهان دارویی چینی هم به بیماران داده می‌شود تا سیستم کلیوی بیمار تقویت شود.

طب سوزنی و انرژی چی کلیه

قسمت پایین کمر محل انرژی کلیه‌ها در بدن است. با ترکیبی از گیاهان دارویی و طب سوزنی درد ریشه کن می‌شود و تراکم استخوان‌ها افزایش می‌یابد. از گیاهان دارویی استفاده می‌شود تا بر کلیه‌ها اثر بگذارد چرا که کلیه‌ها منبع مغز استخوان ما هستند که استخوان‌های ما را می‌سازد.

تغذیه کلیه‌ها را تقویت می‌کند بنابراین هر آنچه که برای کلیه‌ها مفید است برای استخوان‌ها، ناخن‌ها، دندان‌ها و موها مفید است.

غذاهای حاوی کلسیم برای پوکی استخوانبنابراین اگر فردی از کمر درد شکایت می‌کند می‌شود که دندان‌های بد، موهای نازک و ناخن‌های شکننده داشته باشد، پس شما مقصر را می‌شناسید.

هدف طب سوزنی پیشگیری از بروز پوکی استخوان است. راه‌های بسیاری برای جلوگیری از بروز پوکی استخوان وجود دارد: داشتن یک رژیم غذایی سالم و همه جانبه یکی از لذت بخش ترین و آسان‌ترین گام‌هایی است که می‌توانید بردارید.

اگر چه این یک حقیقت ناخوشایند است که همه مواد غذایی موجود برای استخوان‌ها خوب نیستند. در حقیقت غذاهای مشخصی هستند که در صورت مصرف زیادشان موجب خراب شدن استخوان‌ها می‌شود.

در حدود 55 درصد افراد بالای 50 سال بدون توجه به زمینه نژادی اشان مستعد ابتلا به پوکی استخوان هستند.

پوکی استخوان در بین زنان آسیایی رایج‌تر است. بعضی از گیاهان که توسط پزشکان چینی تجویز می‌شوند که برای پوکی استخوان مناسب‌اند: دورا – بون الکسیر، ویتامین K، منیزیم، ویتامین D و کلسیم

نقاط مختلف طب سوزنی در بدنطب سوزنی نقاط خاصی را تحریک می‌کند تا سلامت استخوان‌ها را افزایش داده و جایگزین بافتهایی شوند که از دست رفته‌اند تا مانع کاهش تراکم استخوانی شود.

هم چنین از طب سوزنی استفاده می‌شود تا عضلات را قویی‌تر نماید و عضلات را قادر سازد تا پشتیبان بهتری برای وزن بدن باشند و فشار بر استخوان‌ها را کم نماید. اثبات می‌شود که طب سوزنی کمر درد را تخفیف دهد.

استخوان ویکی پدیا فارسی

وب سایت کلینیک ها

رفع مسولیت: این محتوا برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و به دلیلی جایگزین مشاوره های پزشکی، تشخیص یا ارائه درمان توسط متخصصین مراقبت بهداشتی واجد صلاحیت نیست/ اعتماد شما بر تمامی اطلاعات یا محتوای ارائه شده در این راهنما منحصرا برعهده خودتان است/ شما همواره باید با پزشک خود یا یک متخصص مراقبت بهداشتی مشاوره نمایید تا پرسش های خود را در زمینه شرایط جسمی خود مطرح نمایید./ وب سایت کلینیک ها هیچ گونه پشتیبانی در مورد محتوای پزشکی، روش، محصول، عقیده، متخصص یا پزشک خاص یا هر گونه مواد یا اطلاعاتی در این راهنما یا هر جای دیگری در این وبسایت ارائه نمی دهد.

مطالب مرتبط

لطفا نظر خود را در مورد این محتوا و ارتقای آن /تجربه شخصی و دیدنی خود بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن