جراحی لثه و فک برای کاشت ایمپلنت دندان با روش جراحی هدایت شده با تصویر

در واقع در جراحی لثه برای کاشت ایمپلنت باید به دقت برنامه ریزی شود چرا که هر اشکال و خطا در انجام آن نهایتا منجر به اشکال در عملکرد ایمپلنت کاشته شده یا زیبایی آن می شود.

جراحی لثه به کمک روش جراحی هدایت شده با تصویر از آخرین و جدید ترین فناوری های موجود بهره می گیرد. این روش کمک می کند تا جراحی کاشتن ایمپلنت یا ایمپلنت دندان با شانس موفقیت بالا انجام پذیرد.

جراحی لثه با روش هدایت شده با تصویر جهت کاشتن ایمپلنت دندانی

جراحی هدایت شده با تصویرمعمولا شما به عنوان بیمار و کسی که قرار است جراحی ایمپلنت انجام دهد، باید پیش از هر چیز برای مشاوره به پزشک متخصص مراجعه کنید.

در این مراجعه، پزشک وضعیت دندان ها در ظاهر و در زیر بافت ها را بررسی می کند.

معمولا پزشک به بیمار می گوید که یک تصویر از دندان هایش تهیه کند. این تصویر برای تشخیص دقیق مشکل و راه حل رفع آن بسیار اهمیت و کارایی دارد.

تصاویر دندان شامل تصویر اشعه ایکس و همچنین سی تی اسکن با اشعه مخروطی می شود.

سی تی اسکن با اشعه مخروطی یک تصویر سه بعدی از دهان در اختیار پزشک قرار می دهد که تمام ساختار ها و جزئیات دندان ها را به نمایش می گذارد. این تصویر برای برنامه ریزی جراحی ایمپلنت ضروری است.

برخی از افراد ممکن است تصویر کنند جراحی ایمپلنت یک جراحی بسیار ساده محسوب می شود.

در نتیجه گاهی به نظر می رسد این همه عکس برداری و دقت و ظرافت بی مورد باشد. ولی باید بدانید که جراحی ایمپلنت صرفا قرار دادن ایمپلنت در فک نیست!

در واقع در جراحی ایمپلنت باید به دقت طرح ریزی و برنامه ریزی شود چرا که هر اشکال و خطا در انجام آن نهایتا منجر به اشکال در عملکرد ایمپلنت کاشته شده یا زیبایی آن می شود. هر دوی این مشکلات هم از مورادی هستند که دندانپزشک در صدد پیش گیری از آن است.
بخوانید:  ارتودنسی چیست و چه ارتباطی میان ارتودنسی و ایمپلنت وجود دارد؟

بنابراین برای طرح ریزی دقیق عمل جراحی لثه برای کاشتن ایمپلنت به یک تصویر سه بعدی نیاز است.

چرا از جراحی هدایت شده با تصویر برای جراحی لثه استفاده می کنیم؟

جراحی لثه برای کاشتن ایمپلنت دندانجراح متخصص دندانپزشک با استفاده از تصویر سه بعدی می تواند نسبت به کاری که می خواهد کاملا تسلط پیدا کند.

یعنی با بررسی کامل مراحل کار پیش از شروع عمل می تواند مطمئن شود که جراحی ایمپلنت ایمن تر و دقیق تر انجام خواهد شد.

در نتیجه می توان گفت که جراحی هدایت شده با تصویر نسبت به جراحی متداول و سنتی بهتر، دقیق تر و ایمن تر است.

دندانپزشک با کمک تصویر سه بعدی به دست آمده از مرحله تصویر برداری می تواند به صورت جزئی محل قرار گیری دقیق نقاط مهم دندان را تشخیص دهد. نقاط استراتژیک یک دندان شامل ریشه آن، حفره سینوس و عصب ها می شوند.

دندانپزشک وضعیت این نقاط را پیش از شروع جراحی هدایت شده با تصویر به دقت بررسی می کند.

این جزئیات کمک می کنند جراحی با دقت هر چه بیشتر و با آسیب های هر چه کمتر انجام شود و ایمپلنت دقیقا در محلی که در نظر گرفته شده است کاشته شود.

بیشترین سود استفاده از جراحی هدایت شده با تصویر در این میان نصیب بیمار می شود. چون که در این روش همان طور که گفته شد پزشک دقیقا می داند کجا و چه مقدار باید شکاف ایجاد کند.

هر شکاف در بافت های بدن یک امتیاز منفی برای شما حساب می شود و در نتیجه کسی که از شکاف های کمتر و دقیق تر بیشترین سود را می برد شما هستید.

دقت بالا در کاشتن ایمپلنت باعث می شود دندان ایمپلنت شده عملکرد و کارایی لازم را داشته باشد و در ظاهر هم مانند دندان های طبیعی، سالم و زیبا به نظر برسد.

دقت داشته باشید که جراحی ایمپلنت به هر شکلی که انجام شود، به هر حال یک روش سریع و ساده نخواهد بود. به علاوه هزینه انجام آن هم قابل توجه است. یعنی روش های ارزان قیمت تر دیگری هم برای جایگزین کردن دندان از دست رفته وجود دارند.

ایمپلنت دندان افتاده

با این حال ایمپلنت هم مزایای خودش را دارد و این مزایا آنقدر زیاد هستند که بتوانند مشکل قیمت و پر دردسر بودن آن را خنثی کنند.

در کنار این ها انتخاب یک پزشک متخصص مجرب و مطمئن هم نقش اساسی در نتیجه کار دارد.

بخوانید:  کاربرد های دندانپزشکی زیبایی

موفقیت درمان ایمپلنت تا حد زیادی بستگی به کار دندانپزشک دارد، هر چند که استفاده از فناوری های جدید مانند روش جراحی هدایت شده با تصویر هم نقش مهمی در آن ایفا می کنند.

کمک گرفتن از این روش ها به پزشک متخصص و مجربی که در آن روش خاص آموزش دیده و تجربه داشته باشد، کمک می کند که ایمپلنت را با دقت بالاتر جایگذاری کند.

در نتیجه می توان گفت که جراحی لثه و کاشت دندان با انواع ایمپلنت با کمک این روش بهتر و دقیق تر انجام می شود.

تعریف کاشت دندانی در ویکی پدیا

وب سایت کلینیک ها

مطالب بخش پزشکی درمانی و زیبایی وب سایت کلینیک ها تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

مطالب مرتبط

لطفا نظر خود را در مورد این محتوا و ارتقای آن /تجربه شخصی و دیدنی خود بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.