جوانسازی و افزایش سلامت پوست صورت به کمک طب سوزنی زیبایی

طب سوزنی را می‌توان برای کمک به کاهش علائم و نشانه‌های پیری، جوانسازی پوست و بهبود شرایط آن استفاده کرد. طب سوزنی و طب گیاهی می‌توانند انواع مشکلات پوست از جمله، چین و چروک و شل شدگی پوست، آکنه، پوست چرب و التهاب‌های حساسیتی پوست را درمان کنند.

طب سوزنی زیبایی برای جوانسازی پوست

طب سنتی چینی و انرژی چیطب سوزنی می‌تواند چین و چروک و افتادگی پوست صورت را بهبود دهد. طبق طب چینی، چین و چروک و افتادگی پوست می‌تواند به علت کاهش و ضعف نیروی چی یا همان نیروی زندگی و حیات در بدن باشد.

کمبود نیروی چی می‌تواند به علت کار زیاد، استرس و اضطراب، خستگی و هضم ناکامل و نامناسب غذا باشد. در این شرایط مریدین های انرژی که در اطراف صورت جریان دارند معمولاً در کشیدگی پوست مؤثر هستند ممکن است دارای کمبود انرژی شوند.

چین و چروک و افتادگی پوست در نتیجه ضعیف شدن این مریدین ها است. تأثیر درمان با استفاده از طب سوزنی را می‌توان با کشیدن پوست در 12 تا 15 جلسه مقایسه کرد.

چروک دور لبدرمان با طب سوزنی باعث کشیدگی عضلات صورت و تقویت تولید کلاژن در نواحی که چین و چروک دارند، شود. همچنین طب سوزنی می‌تواند خطوط پیشانی، خطوط پنجه کلاغی (خطوط اطراف چشم)، خط لبخند و خطوط اخم را کاهش دهد.

همچنین این روش درمانی با تقویت و کشیدن عضلات در ناحیه صورت و زیر چانه می‌تواند میزان غبغب را کاهش دهد. خواص و فواید طب سوزنی تنها محدود به پوست نمی‌شود. از مزایای طب سوزنی زیبایی می‌توان به افزایش انرژی همراه با ایجاد احساس راحتی نیز اشاره کرد.

علاوه بر آن طب سوزنی در کاهش و از بین بردن مشکلات دیگر پوست نیز بسیار مؤثر است. طب سوزنی برای افرادی که از آکنه رنج می‌برند معمولاً بسیار کار ساز و مؤثر است.

اضطراب و استرس شدیدخصوصاً زمانی که افراد همراه با انجام طب سوزنی در سبک زندگی و تغذیه خود نیز تغییراتی در جهت درمان مشکل خود می‌دهند، تأثیر این روش بسیار بیشتر می‌شود. آکنه معمولاً نشانه حالتی است که متخصصان طب سوزنی به آن حالت “دامپ – هیت” می‌گویند. که به علت خوردن بیش از حد غذاهای چرب و تند به همراه غذاهای لبنی است.

این وضعیت با استرس و اضطراب تشدید می‌شود. همچنین طب سوزنی و طب شرقی برای درمان التهابات پوستی مانند کهیر و اگزما نیز بسیار مفید است.

التهابات پوستی معمولاً به عنوان شرایط “باد” در نظر گرفته می‌شوند. در واقع این مشکلات با فرض اینکه وجودشان علل خارج از بدن دارد، درمان می‌شوند. این بیماری‌ها مثل “باد” هستند چرا که در ناگهان در یک محل ظاهر شده و به صورت غیر پیش بینی بوجود آمده و از بین می‌روند.

آکنه لیزر درمانی موهای زائدالتهابات پوستی و آکنه معمولاً با استفاده از داروهای گیاهی و طب سوزنی که به سم زدایی بدن و پاک کردن کلیه کمک می‌کند، انجام می‌شود.

گیاهان دارویی پاک کننده تلخ برای پاک کردن کلیه‌ها و کاهش ناخالصی‌های خون به کار می‌روند. با حذف ناخالصی از بدن، کیفیت و شرایط پوست فرد بهبود پیدا می‌کند. قاصدک، یاس زرد و گیاه پیج از گیاهانی هستند که معمولاً برای درمان آکنه و التهابات پوستی به کار می‌روند.

آیا طب سوزنی زیبایی باعث کاهش چین و چروک و جوانسازی پوست صورت می‌شود؟

جوانسازی پوستطب سوزنی جوانسازی پوست صورت یا طب سوزنی زیبایی روشی مدرن برای استفاده از یک طب درمانی باستانی است. از این روش می‌توان برای کاهش چین و چروک و کاهش چشم گیر علائم و نشانه‌های پیری استفاده کرد.

طب سوزنی جوانسازی پوست صورت می‌تواند چین و چروک را از طریق افزایش تولید کلاژن و کمک به پخش آن، کاهش دهد، و موجب سفت‌تر شدن پوست و پر شدن چین و چروک‌ها گردد.

این عمل با بهبود کشسانی عضلات و پوست تقویت می‌شود. این تأثیرات معمولاً در همان جلسات اول مشخص می‌شوند. خطوط کوچک روی صورت به‌طور کامل از بین رفته و چین و چروک به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابند.

طب سوزنی جوانسازی پوست صورت شامل استفاده از سوزن‌های بسیار نازک و در حد مو است که در نقاط خاصی از صورت، گوش، گردن، دست، بالاتنه و پاها قرار داده می‌شوند.

طب سوزنی

اندازه سوزن‌ها و روش و تکنیک مورد استفاده تضمین می‌کنند که این روش ناخوشایند نبوده و بر عکس بسیار آرامش بخش و نشاط بخش باشد.

طب سوزنی در داخل بدن تأثیر می‌گذارد و می‌تواند باعث بهبود متابولیسم (سوخت و ساز) و کاهش پف صورت شود. طب سوزنی با متعادل کردن هورمون‌ها بیماری‌ها و مشکلاتی همانند آکنه و خشکی پوست را به میزان چشم گیری کاهش می‌دهد.

دستگاه گردش خون بدن انسانهمچنین با افزایش گردش خون، رنگ چهره بهبود می‌یابد و رنگ طبیعی آن باز می‌گردد و همچنین منافذ بزرگ پوست نیز کوچک‌تر می‌شوند. خطوط چهره از بین رفته و باعث می‌شوند چهره بسیار جوان‌تر، آرام‌تر و سالم‌تر به نظر برسد.

به علت آنکه طب سوزنی به متعادل کردن محیط درون بدن کمک می‌کند و سیستم هورمون‌ها را تنظیم می‌کند، می‌تواند باعث کاهش استرس و اضطراب و بهبود گردش خون شود. همچنین می‌تواند به شما کمک کند آرام‌تر، راحت‌تر و با اعتماد بیشتر بوده و آن طور به نظر برسید.

استفاده از طب سوزنی برای این مقصود ایده جدید نیست. این ایده به خاندان سانگ (SUNG) در سال‌های 960 الی 1270 میلادی می‌رسد که در آن زمان طب سوزنی توسط امپراتورها و همسر امپراتور مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

اخیراً تأثیرات و خواص طب سوزنی جوانسازی پوست صورت به صورت جزئی مورد مطالعه قرار گرفته که نتایج آن نیز مثبت بوده است.

گزارشی در سال 1996 در مجله بین‌المللی کلینیک طب سوزنی نشان می‌دهد که در میان 300 مورد درمان با استفاده از طب سوزنی صورت، 90 درصد از افراد تحت درمان، تأثیرات قابل توجهی در جلسه اول معالجه را تجربه کرده‌اند.

جراحی زیبایی ویکی پدیا فارسی

پست های مشابه صفحه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.