متخصص کاشت ایمپلنت به چه نکاتی باید توجه داشته باشد و شما از او چه چیزهایی باید بپرسید؟

 ممکن است شما هم به مشکلی که در حال حاضر میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا دارند دچار شده باشید. یعنی ممکن است به دلیل آسیب‌های فیزیکی و … دندانتان افتاده باشد. اگر این طور است حتماً دنبال این هستید که بتوانید یک متخصص کاشت ایمپلنت باتجربه پیدا کنید که بتواند مشکل شما را حل کند.

کاشت ایمپلنت یکی از بهترین راه‌ها برای جایگزین کردن دندانی که افتاده است محسوب می‌شود. این روش هم از نظر زیبایی و هم از نظر کارایی یک سر و گردن نسبت به روش‌های دیگر مثل استفاده از دندان مصنوعی و یا بریج دندانی، برتری دارد.

نگرانی در مورد ایمپلنت دندانی

با آن که کاشت ایمپلنت در حال حاضر طرفداران بسیار زیادی دارد و یکی از بهترین روش‌های ترمیمی دندان‌ها محسوب می‌شود، ولی باز هم افراد زیادی هستند که نگرانی‌هایی در رابطه با این روش درمانی در ذهن دارند.

علت این نگرانی هم بیشتر به خاطر این است که کاشت ایمپلنت لزوماً شامل یک عمل جراحی هم می‌شود. در واقع برای آن که ایمپلنت در داخل فک و دهان قرار بگیرد، دندانپزشک مجبور است برش‌هایی کوچک در بافت‌ها ایجاد کند.

البته ذکر این نکته هم ضروری است که در واقع خطرات احتمالی و عوارض جانبی این جراحی بسیار کم است. یعنی احتمال آن که پس از عمل جراحی مشکلی به وجود آید چندان زیاد نیست. در مقابل نتایج استفاده از ایمپلنت دندانی می‌تواند بسیار عالی و چشم گیر باشد.

با کمک ایمپلنت دندانی فرد می‌تواند برای همیشه برای دندانی که از دست داده است جایگزین پیدا کند و مشکل غذا خوردنش را هم به‌طور کامل حل کند. ولی آیا همه می‌توانند از ایمپلنت دندانی استفاده کنند؟

رفع عفونت لثه خون ریزی شده با متخصص کاشت ایمپلنت

افراد مناسب برای کاشت ایمپلنت از نظر متخصص کاشت ایمپلنت

بیشتر افرادی که از سلامت کامل برخوردار هستند برای انجام ایمپلنت دندانی شرایط لازم را دارند. با این حال هر فرد قبل از آن که اقدام به کاشت ایمپلنت دندانی کند، باید به دقت مورد معاینه و بررسی قرار گیرد.

در صورتی که فرد مراجعه کننده دچار بیماری‌های دهانی و دندانی باشد یا لثه‌هایش دچار مشکل شده باشند، ممکن است لازم باشد متخصص کاشت ایمپلنت پیش از هر چیز، این مشکلات را برطرف کند. در واقع هر بیماری و مشکلی در دهان ممکن است کاشت ایمپلنت دندانی را تحت تأثیر قرار دهد.

  کاشت ایمپلنت دندان به شیوه همه در 4 چیست و این روش چه مزیت‌هایی دارد؟

یزرگ‌ترین تأثیر این بیماری‌ها بر کاشت ایمپلنت آن است که در فرآیند ترمیم و بهبود ایمپلنت و بافت‌های آسیب دیده اخلال به وجود می‌آورند.

بنابراین همان طور که گفته شد معمولاً متخصص کاشت ایمپلنت پیش از اقدام به کاشت ایمپلنت دندانی، برای از بین بردن مشکلات و بیماری‌های دهان و دندان دست به کار می‌شود.

سیگار کشیدنهمچنین مشکلات دیگر مانند دیابت یا سیگار کشیدن هم از دیگر مواردی هستند که می‌توانند در کاشت ایمپلنت در دهان مشکل ایجاد کنند.

در این مورد احتمالاً به‌طور کلی استفاده از ایمپلنت دندانی توصیه نمی‌شود. البته افرادی که مشکل سیگار کشیدن دارند می‌توانند با ترک سیگار مشکلشان را بر طرف کنند.

در واقع هر مسئله و هر چیزی که فرآیند بهبود و ترمیم بافت‌ها را آهسته کند می‌تواند باعث شود که کاشت ایمپلنت با شکست رو به رو گردد. بنابراین در برخی شرایط بهتر است از راه حل‌های دیگر، به جز کاشت ایمپلنت برای کمک به ترمیم دندان از دست رفته استفاده کرد.

نظر متخصص کاشت ایمپلنت در مورد استفاده از این روش برای افراد سالخورده

کسانی که کمی سنشان بالاتر رفته است می‌توانند از این روش درمانی بیش‌ترین استفاده را ببرند. استفاده از ایمپلنت دندانی می‌تواند حتی به افزایش سطح سلامت هم کمک کند و این دقیقاً چیزی است که افراد سالخورده به آن نیاز دارند.

افراد سالخورده‌ای که در حال حاضر از دندان مصنوعی کامل استفاده می‌کنند می‌توانند با ایمپلنت مشکل خود را حل کنند.

متخصص ایمپلنت از این روش برای ثابت کردن دندان‌های مصنوعی شل شده استفاده کند. این روش به خصوص برای تثبیت کردن دندان‌های پایینی که معمولاً زودتر هم شل می‌شوند، بسیار مناسب است.

دندان مصنوعی بالاهمچنین متخصص کاشت ایمپلنت می‌تواند از کاشت ایمپلنت برای تثبیت کردن دندان مصنوعی بالا هم استفاده کند. البته این کار معمولاً به تعداد ایمپلنت‌های بیشتری نیاز دارد. بنابراین کسانی که در حال حاضر از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند می‌توانند به‌طور کامل مشکل خودشان را با استفاده از ایمپلنت دندانی حل کنند.

متخصص کاشت ایمپلنت همچنین می‌تواند با این روش دندان‌های مصنوعی جزئی را هم در جای خود ثابت کند.

جراحی هدایت شده با تصویر

پیدا کردن متخصص کاشت ایمپلنت برای مشاوره

متخصص کاشت ایمپلنت در مورد این روش درمانی اطلاعات و تجربه بسیار زیادی دارد. همان طور که گفته شد بیشتر افراد می‌توانند بدون هیچ مشکلی از ایمپلنت دندانی برای ترمیم و جایگزین کردن دندان‌های خود استفاده کنند.

  جراحی ایمپلنت چطور انجام می‌شود و آیا برای این کار نیازی به استفاده از آنتی‌بیوتیک است؟

با این حال بهترین حالت این است که پیش از اقدام به کاشت ایمپلنت، ابتدا پیش یک متخصص کاشت ایمپلنت رفته و در مورد این کار با او مشورت کنید. بهتر است از یک متخصص کاشت ایمپلنت پر تجربه در این مورد مشورت بگیرید. کسی که در یک سال ایمپلنت‌های بسیاری را در دهان بکارد.

اگر چه کاشت ایمپلنت دندانی درصد موفقیت بسیار بالایی دارد ولی باید توجه داشته باشید که این روش نیازمند دقت، برنامه ریزی و مهارت زیادی است.
متخصص کاشت ایمپلنت باید همه چیز را در نظر بگیرد و بهترین محل را برای کاشت ایمپلنت انتخاب کند.

کاربرد ایمپلنت دندانی برای جایگزین کردن دندان افتادهمحلی که برای کاشت ایمپلنت انتخاب می‌شود باید به‌گونه‌ای باشد که آسیبی به بافت‌ها و ساختارهای مهم وارد نشود. مثلاً رگ‌های خونی، عصب‌ها، سینوس‌ها و … از جمله مواردی هستند که ممکن است در طی کاشت ایمپلنت آسیب ببینند.

به علاوه متخصص کاشت ایمپلنت باید کارش را به‌گونه‌ای انجام دهد که نتیجه کار علاوه بر زیبایی، کارایی، استحکام و دوام هم داشته باشد. یعنی به‌طور کلی ایمپلنت باید طوری کاشته شود که همانند دندان طبیعی در داخل دهان به‌حساب آید.

انتخاب متخصص کاشت ایمپلنت می‌تواند تضمین کند که تمام این مسائل رعایت می‌شوند. بنابراین وقت گذاشتن برای پیدا کردن یک متخصص کاشت ایمپلنت خوب و مجرب بسیار مهم است و ارزشش را دارد. با آن که دندانپزشک های عمومی هم معمولاً سالی چند بار کاشت ایمپلنت را بر عهده می‌گیرند ولی باز هم تجربه و مهارت آن‌ها به یک متخصص کاشت ایمپلنت نمی‌رسد.

کاشت دندانی ویکی پدیا فارسی

مطالب مشابه این صفحه:

تیتر موضوعات مطلب: کلیک کنید تا سریع ببیند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن