لیزر مو های زاید با استفاده از بهترین نوع لیزر و خلاص شدن از مو های بدن

برای زنان و البته مردان رویش موی اضافی در بعضی از نواحی بدن یک وضعیت ناخواسته است. بازوها، پشت بازوها، کمر و پاها بعضی از این نواحی هستند. برای رفع این مسئله می توان از لیزر مو های زاید استفاده کرد. البته چندین گزینه وجود دارد که زنان می‌توانند از آن استفاده نمایند.

تراشیدن مو های پااگرچه از راه‌های رفع این مشکل تراشیدن، کرم، پودر و اپیلاسیون است.اما لیزر مو های زاید یکی دیگر از بهترین روش‌های رفع موی زائد است چراکه پیچیدگی زیادی ندارد.

تنها چیزی که برای رفع موی زائد نیاز دارید لیزر است، لیزر به روشی عمل می‌کند که فولیکول مو را از ریشه می سوزاند و به همین دلیل است که احتمال رشد مجدد مو وجود ندارد.

اگرچه زمانی که نوبت به لیزر مو های زاید می‌رسد برای همه یکسان نیست چراکه لیزرهای کاملاً معدودی هستند که برای این کار می‌توانند استفاده شوند.

درجه روشنایی پوست و مو ایده آل برای لیزر مو های زائدلیزر دایود، الکساندریت و ان دی یگ(ND YAG)، لیزر YAG از معدود لیزرهایی هستند که به‌طور گسترده استفاده می‌شوند.

دلیل تنوع لیزرهای مورداستفاده ساده است چراکه پوست و آناتومی موی افراد باهم فرق دارد و می‌بایست چیزی باشد که برای همه انواع مختلف مناسب باشد.

دلیل اینکه چرا یافتن بهترین گزینه برای شما در چهارچوب لیزر مو های زاید آن‌قدر مهم است این است که به شما کمک می‌کند تا این روش را بهترین روش درمانی رفع موی زائد برای شما بسازد.

به‌عنوان نمونه، اگر که پوست سفید با موهای زائد تیره دارید بهترین گزینه برای شما این است که از لیزر الکساندرایت استفاده نمایید.

فرآیند حذف مو های زائد با لیزرلیزر مو های زاید برای پوست‌های روشن با این نوع لیزر مناسب‌تر است چراکه هر چه پوست شما تیره‌تر باشد نفوذ اشعه‌ی لیزر به داخل پوست سخت‌تر خواهد بود و لازم است از دایود استفاده کنید البته در تکنولوژوی های جدید دستگاه ها قابلیت تنظیم دارند؛

بنابراین رنگ پوست یک شرطی است که در رسیدن به هدف رفع موی زائد با لیزر مناسب پوست لازم است.

هم‌چنین برای انتخاب نوع لیزر مورداستفاده تنها رنگ پوست مهم نیست بلکه رنگ موی زائد هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

به‌عنوان نمونه اگر از آن دسته افرادی باشید که رنگ موهای زائد شما سفید یا خاکستری است درمان آن‌ها با لیزر بسیار سخت است در حقیقت میزان موفقیت شما با این روش بسیار کم است.

به‌عنوان یک مسئله کلی، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که در مورد نوع موهای زائد خود با اپراتور و پزشک لیزر مو های زاید مشورت نمایید چراکه این کار به شما کمک می‌کند تا بهترین گزینه‌های رفع موی زائد را تعیین نمایید.

درباره انجام لیزر رفع موی زائد

لیزر مو های زائد زیر بغلهمه افراد چیزی دارند که درباره خودشان دوست ندارند. حتی زمانی که هیچ‌کس دیگری به مسائل توجه نمی‌کند همه ما درباره روشی که به یک نکته در زندگی خود یا دیگری نگاه می‌کنیم معذب هستیم.

آیا هر روزه ساعت‌ها از وقت خودتان را صرف می‌کنید که خوب و کامل به نظر آیید؟ نگران نشوید همه افراد همین‌گونه فکر کی کنند. همه ما مسائل و ترس‌های خاص خودمان را داریم و آیا مو ترس شماست؟

آیا فکر می‌کنید بازوها یا قسمت دیگری از بدنتان به‌آسانی پرمو و پشمالو می‌شود؟ آیا اصلاح کردن و وکس کردن دیگر برای شما مطبوع و خوشایند پوست برنزه برای لیزر مو های زائد مناسب نیستنیست.

در این صورت شاید لیزر رفع موی زائد آن چیزی باشد که به دنبال آن هستید.

روش انجام لیزر موهای زائد یکی از مطلوب‌ترین انتخاب‌های از بین بردن موهایی زائد به‌طور سریع و مؤثر است. برای اینکه این روش موفقیت‌آمیز باشد رنگ موی زائد موردنظر می‌بایست از پوست اطراف آن تیره‌تر باشد.

هم‌چنین پزشکان توصیه می‌کنند که افراد با پوست تیره از لیزر کردن خودداری نمایند چراکه پوستشان مقدار زیادی از انرژی لیزر را جذب می‌کند. اگر پوستتان را برنزه کرده‌اید قبل از اقدام به لیزر کردن می‌بایست صبر کنید تا قسمت‌های برنزه‌شده رنگ خود را از دست دهند.

مدت زمان لازم برای رفع موهای زائد به‌اندازه ناحیه موردنظر و نوع لیزری که استفاده می‌کنید بستگی دارد. انواع متفاوت لیزر یک اندازه لکه متفاوتی بر روی پوست ایجاد می‌کند و مقادیری متفاوت انرژی صرف می‌کند.

به‌طورکلی اگر بخواهید موهای بالای لب خود را لیزر نمایید مدت زمان صرف شده برای رفع این موها در حدود 10 دقیقه خواهد بود. لیزر رفع موی زائد از الکترولیز سنتی سریع‌تر است.

درد لیزر مو های زائد کمتر از موم مو بر استدر الکترولیز هر فولیکول مو به‌طور مجزا درمان می‌شوند اما در رفع موی زائد لیزری چندین فولیکول می‌توانند باهم درمان شوند.

از آنجایی‌که سطح درد قابل‌پذیرش برای افراد مختلف فرق دارد درد لیزر کردن موهای زائد از وکس کردن بیشتر نیست. حس‌های غیرمعمولی وجود دارند اما معمولاً پس از گذشت 2 یا 3 جلسه دیگر چندان حس نخواهید کرد.

غالب افراد لیزر کردن را ترجیح می‌دهند چراکه نیاز به زمان کمی دارند و هم‌چنین نیازی به استفاده از کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی ندارید.

برای آماده کردن خودتان سه روز قبل از جلسه اول لیزر مو های زاید ناحیه موردنظرتان را اصلاح نمایید. در طول دوره درمان یا یک ماه قبل از اولین جلسه لیزر درمان از روش‌هایی چون وکس کردن یا روش‌هایی که موی زائد را از ریشه می‌کند استفاده نکنید.

حالا شما برای لیزر مو های زاید آماده‌شده‌اید و این فرصت را خواهید داشت که درباره خودتان و اینکه چگونه به نظر آید احساس بهتری داشته باشید.

رفع موی زائد با تکنولوژی لیزر مو های زاید مو

لیزر مو های زاید کمردر طول تاریخ در سرتاسر دنیا موی بدن مایه هلاک و نابودی زنان بوده است. در طی این سال‌ها روش‌های بسیاری مثل وکس کردن، استفاده از موم، بند انداختن، اصلاح کردن با تیغ و دیگر روش‌های مو زدایی اختراع‌شده‌اند.

اگرچه، هیچ‌کدام از این روش‌ها قادر نیستند که شما را کاملاً راضی نمایند چراکه بیشتر آن‌ها اغلب روش‌های دردناکی هستند و مقداری از موها به‌صورت دست‌نخورده اما کوتاه‌تر بر جا می‌گذارند.

برخی از این روش‌ها موجب بروز مشکلات پوستی شده و به‌منظور استفاده آر بعضی از روش‌ها شخص می‌بایست مدت‌زمانی را صبر کند تا موها مجدداً به حداقل رشد خود برسند.

لیزر موهای زائد پاهمه این مشکلات با استفاده از آخرین تکنولوژی مو زدایی لیزر برطرف می‌شوند. از مزایای این تکنولوژی کسب بهترین نتیجه با کمترین درد و عدم رشد مجدد موهای زائد است.

زمانی که از این روش استفاده می‌کنید برای همیشه از شر موهای زائد خلاص شده و می‌توانید از داشتن پوست ابریشمی نرم خود لذت ببرید.

اگر که ساکن ایران هستید و از صرف وقت برای رفتن به سالن‌های اپیلاسیون و پرداخت هزینه‌های بالای وکس کردن خسته‌اید حالا می‌توانید آسوده‌خاطر شوید و خودتان را از شر این نگرانی‌ها خلاص نمایید،

از بین بردن موهای زائد با استفاده از تکنولوژی لیزر یک انتخاب است چراکه به‌طور گسترده در همه مناطق در دسترس همگان است.

تأثیر لیزر در رفع موهای زائد در این حقیقت قرار دارد که لیزر به داخل پوست نفوذ کرده و ریشه موها را از بین می‌برد بنابراین رشد مجدد موها غیرممکن خواهد بود.

اگرچه در بعضی موارد بعضی فولیکول‌ها ممکن است مجدداً رشد کنند اما در مقایسه با فولیکول مو اصلی نازک‌ترند؛

بنابراین اگر با استفاده از تکنولوژی لیزر اقدام به رفع موهای زائد می‌نمایید آمادگی رشد مجدد بعضی از موها را داشته باشید.
می‌بایست بدانید که پروسه رفع موی زائد یک پروسه چند جلسه‌ای است و قبل از کسب نتیجه ایده آل می‌بایست چندین جلسه را به این کار اختصاص دهید.

بسته به نوع پوست، نوع موهای زائد و دیگر عوامل میانگین بین 6 تا 10 جلسه خواهد بود؛ بنابراین اگر در ایران به دنبال کلینیکی برای رفع موهای زائد هستید این حقیقت را مدنظر داشته باشید که می‌بایست برای 6 تا جلسه به کلینیک رفت‌وآمد نمایید.

التهاب پوست ناشی از لیزر حذف مو های زائداگرچه به هنگام انتخاب کلینیک تنها آسان بودن مسیر رفت‌وآمد نباید تنها نگرانی اتان باشد بلکه باید کلینیکی را انتخاب نمایید که مورد تأیید سازمان غذا و داروی (FDA) بوده و کارکنان و متخصصان باتجربه و آشنا به کار داشته باشد.

اگرچه کلینیک‌های ارائه‌دهنده این خدمات قول می‌دهند که این فرآیند هیچ دردی نخواهد داشت اما شما باید خود را برای تجربه مقداری احساس گزگز کردن و مورمور شدن و گرما و در بعضی موارد مقداری سوزش و التهاب آماده نمایید.

بهتر است از قبل درباره همگی این موارد به‌طور مشروح با افراد صحبت کنید. اگر که پوست بسیار حساسی دارید یا نسبت به چیزی حساسیت دارید با متخصص در میان بگذارید تا متخصص می‌تواند بهترین روش را برایتان اعمال نماید.

قیمت لیزر مو های زاید (با مراحل کامل و تعداد شات لازم لیزر در هر جلسه بدون کم و کاستی از تعداد شات) برای رفع موی زائد در شهر منهتن آمریکا فرق دارد و می‌تواند بین 200 تا 900 دلار باشد.

این مبلغ به این کدام ناحیه از بدن تحت لیزر مو های زاید قرار می‌گیرد بستگی دارد. لیزر مو های زاید بعضی از نواحی بدن ارزان و برخی نواحی دیگر گران‌تر است.

موزدایی در ویکی پدیا فارسی

وب سایت کلینیک ها

رفع مسئولیت: این محتوا برای آگاهی بیشتر شما است و جایگزین مشاوره های پزشکی، ، دندانپزشکی، تشخیص یا ارائه درمان نیست/ اعتماد شما بر تمامی اطلاعات یا محتوای ارائه شده در این راهنما منحصرا برعهده خودتان است/ وب سایت کلینیک ها هیچ گونه پشتیبانی در مورد محتوای پزشکی، روش، محصول، عقیده، متخصص یا پزشک یا هر گونه اطلاعاتی در این صفحه یا هر جای دیگری در این وب سایت ارائه نمی دهد.

لطفا نظری برای این محتوا / تجربه شخصی یا شنیدنی بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن