درمان سردرد و میگرن با روشی مطمئن و تضمینی طب سوزنی

طب سوزنی برای درمان میگرن و سردرد بسیار مؤثر هست. پزشک طب سوزنی الگویی که نوع درد با آن مطابق است را پیدا می‌کند. معمولاً بیمار از رکود و انسداد نیروی چی در بدن خود رنج می‌برد که ممکن است با زیاد شدن انرژی در سر یا کمبود خون وخیم‌تر شود.

اخیراً سؤالات بسیاری در مورد میگرن و احتمال تأثیر گذاری و موفقیت طب سوزنی جهت رفع سردرد و درمان آن مطرح می‌شود. می‌توان گفت تا جایی که بیمار طب برنامه‌ای که پزشک طب سوزنی برای او در نظر گرفته است پیش برود،

طب سوزنی نتایج قطعی برای کسانی که از طر درد و میگرن رنج می‌برند خواهد داشت. بحث در مورد نتایج طب سوزنی صرفاً گفته و مردم نیست

بلکه مطالعات و تحقیقات نیز در این زمینه منتشر شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌تواند به مقاله چاپ شده در مجله پزشکی بریتانیایی اشاره کرد.

در این مقاله با استفاده از طب سوزنی کاهش تکرر حملات میگرنی رفع سردرد مشاهده گشت. نتایج برخی از این تحقیقات و مطالعات صورت گرفته از تأثیر گذاری طب سوزنی جهت درمان میگرن و کاهش سر درد حمایت می‌کنند.

درمان میگرن و سردرد با طب سوزنی

پیش از آنکه به نقش طب سوزنی در رفع سردرد میگرن بپردازیم، قصد داریم در مورد آمار و ارقام و جوانب فیزیولوژیکی میگرن‌ها بپردازیم.

به‌طور کلی سر دردها مشکل مهمی در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شوند و حدود 78 درصد از مردم این کشور از آن بیماری رنج می‌برند.

طب سوزنیاین سردردها را می‌توان به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیم بندی کرد. سردرد اولیه مانند میگرن، سر درد خوشه‌ای، سر درد تنشی یا سر درد افسردگی به دلیل نقص عملکرد سیستم عصبی مرکزی به وجود می‌آیند.

عامل سردردهای ثانویه بروز مشکل در قسمت خارجی سیستم عصبی است که بعداً باعث ایجاد علائمی سر درد از جمله فشار خون، از کار افتادن کلیه یا کبد، سرما خوردگی یا درد مفصل فک شود.
سردرد و میگرن
سردرد میگرنی همراه با پیش هشدار یا بدون علائم قبلی، زنان را 3 برابر بیشتر از مردان درگیر خودمی‌کندو در حدود 20 درصد از زنان بالغ از این مشکل رنج می‌برند.

روش رفع مشکل نیز بستگی به مکان درد، تکرر، طول مدت و ویژگی‌های درد بیمار و هم چنین سابقه فردی و خانوادگی سر درد او دارد. بیش از 90 درصد کسانی که از میگرن رنج می‌برند سابقه خانوادگی در این زمینه دارند.

طب سوزنی برای درمان طبیعی و مؤثر میگرن و سر درد

سروتونینهمچنین در مورد نقش ترکیب شیمیایی سروتونین (Serotonin) در فرآیندی که چگونگی تأثیر استفاده از دسته‌ای از داروها به نام SSRI ها (باز دارنده‌های باز جذب سروتونین که از جمله این داروها می‌توان به پروزاک اشاره کرد) جهت رفع سردرد را توضیح می‌دهد،

تردیدهایی وجود دارد. به‌طور معمول این داروها با اتکا به داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ناپروکسین (Naproxen) یا ایبوپروفن (boprofen) مصرف می‌شوند.

ولی متأسفانه چنین داروهایی بدون بر طرف کردن عامل و پیش گیری از تکرار میگرن، با آن مبارزه می‌کند.

تجربه هر فرد از میگرن متفاوت است. برخی پیش حمله تصویری مانند خطوط زیگزاگ یا تصویر تونل را مشاهده می‌کنند در حالی که برخی ممکن است به برخی انواع بوها حساس‌تر شوند.

ممکن است رفتن در اتاقی تاریک و ساکت و یا خوابیدن، به کاهش و از بین رفتن درد کمک کند.

این حملات ممکن است در طول یک روز کاری پس از نشستن پشت کامپیوتر برای مدت طولانی یا حتی پیش از تعطیلی آخر هفته که فشار کاری بالا می‌رود، رخ دهد.

رفع سردرد و میگرن و روش های مختلف برای این منظور

شکلاتحال برای کمک به کاهش تکرر و طول مدت میزان درد میگرن چه می‌توان کرد؟ در این جا 3 راه حل ساده گفته می‌شود که می‌تواند به این امر کمک کند.

1-میگرن‌ها معمولاً توسط عوامل محیطی مانند گوشت‌های آماده که حافی نیترات، شکلات، الکل، نور شدید، تغییر سریع فشار یا دما و … به وجود می‌آیند.

در بسیاری از زنان، میگرن‌ها با عادات ماهیانه و تغییرات رخ داده در این دوره مرتبط هستند.

با مشخص کردن عوامل و دلایل احتمال به وجود آمدن میگرن می‌توان محیط را کنترل کرده و از عوامل مهم میگرن در آینده جلوگیری کرد.

طب شرقی نیز بر دریافت اطلاعات در طول میگرن و جزئیات اطلاعاتی که بیماران با پزشکان طب سوزنی در میان می‌گذارند، مانند ویژگی‌ها، مکان، طول زمان درد، چیزی که می‌بینند، بویی که احساس می‌کنند و …، تکیه کرده است.

این اطلاعات به آن‌ها کمک می‌کند راحت‌تر و بهتر مشکل اصلی و عامل میگرن را تشخیص دهند.

2-زمانی که حمله اتفاق می‌افتد، می‌توان از برخی روش‌های فشار درمانی ساده برای کاهش درد استفاده کرد. اعمال فشار در نقاط طب سوزنی سر برای رفع سردردنقاط طب سوزنی در اطراف جمجمه مانند کیسه صفرا 20، مثانه 10 یا کیسه صفرا 12، برای این کار مفید و مؤثر هستند.

  درمان سردردها و فشارهای عصبی با طب سوزنی و طب چینی بدون عوارض

نقاط دیگر در اطراف گردن مانند کیسه صفرا 21 بر روی ماهیچه زنخدار (Trapezius) می‌تواند مفید باشد.

پزشکان طب سوزنی معمولاً از نقاط اطراف دست مانند روده بزرگ 4 یا نقاط روی پا مانند کبد 1، 2 یا 3 جهت کاهش درد در سر استفاده می‌کنند.

استفاده از فشار زیاد یا کم و جهت چرخش ساعت گرد یا پاد ساعت گرد در هنگام مالش نقاط، بستگی به اثر آن در از بین رفتن درد دارد.

برخی بیماران ممکن است همچنین از یک حوله گرم یا سرد در قسمت پشت گردن یا بر روی پیشانی استفاده کنند.

توصیه می‌شود که بیمار پیش از انجام درمان در مورد مکان این نقاط طب سوزنی اطلاعات لازم را دریافت کند.

3-طب سوزنی و طب شرقی در درمان درد میگرن بسیار مؤثر هستند. پزشک طب سوزنی الگویی که نوع درد با آن مطابق است طب گیاهی چینیرا پیدا می‌کند.

معمولاً بیمار از رکود و انسداد نیروی چی در بدن خود رنج می‌برد که ممکن است با زیاد شدن انرژی در سر یا کمبود خون وخیم‌تر شود.

هدف اصلی فراهم کردن امکان جریان آزادانه این انرژی مسدود شده و راکد در بدن و کاهش تجمع آن در سر می‌باشد.

علاوه بر طب سوزنی یا طب گیاهی، پزشک ممکن است انجام برخی ورزش‌ها و تمرینات کاهش استرس مانند مدیتیشن یا یوگا را جهت کمک به حفظ جریان آزادانه و مناسب انرژی چی در بدن، توصیه کند.

همانند استفاده از دارو که ممکن است اثر گذاری آن تا 4 هفته طول بکشد و 3 ماه طب سوزنی نیز باید به صورت هفتگی در طول دوره‌ای که بیمار دچار میگرن است، انجام شود.

زمانی که اولین جلسه طب سوزنی انجام شود و میگرن از بین برود، بیمار و پزشک می‌توانند زمان میان جلسات طب سوزنی را مطابق با شرایط بیمار، تعیین کنند.

بیماری میگرن باعث ضعیف شدن افراد می‌شود، درمان و کاهش درد با استفاده از داروهایی که هیچ تأثیری بر علت به وجود آمدن این مشکل ندارد، بسیار خسته کننده و طاقت فرسا هست.

دکتر طب سوزنی به دنبال راهی برای برطرف کردن علائم میگرن و در عین حال از بین بردن علت و عامل آن می‌باشد.

اگر شما هم از میگرن رنج می‌برید، بررسی روش طب سوزنی و امتحان کردن آن، به شما توصیه می‌شود. مطمئناً طب سوزنی ارزش امتحان کردن را دارد.

  درمان میگرن و سردرد شدید آن و نتایج مؤثر روش طب سوزنی

سردرد خوشه ای ویکی پدیا

مطالب مشابه این صفحه:

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
درمان علت اصلی انواع سردرد و میگرن/ با انواع طب سوزنی و امبدیگ نخ  تماس و مشاوره