درد کمر و نکات مهم و اساسی درباره طب سوزنی برای درمان آن

تخمین زده می‌شود از هر 10 نفر، 8 نفر در مقطعی از زندگی خود دچار درد کمرخواهند شد. طبق گزارش سازمان سلامت جهانی، طب سوزنی برای درمان درد بالا، میانی و تحتانی کمر مؤثر است.

یکی از چیزهای خوب در مورد جامعه امروز این واقعیت است که بیشتر و بیشتر افراد عموم مردم برای مقابله با مسائل پزشکی اشان به روش‌های غیر دارویی مثل طب سوزنی توجه می‌کنند. با افزایش آگاهی درباره طب سوزنی می توان حداکثر استفاده را از آن برد. از جمله کاربرد های طب سوزنی رفع درد کمر است.

درباره طب سوزنی برای درد کمر و درمان مشکلات مختلف سلامتی

درمان کمر درد با طب سوزنیدر مورد کمر درد، بسیاری از مردم برای مدیریت این درد به پمادهای ارگانیک و ماساژ را مورد استفاده قرار می‌دهند.

یک روش درمانی قابل توجه در حال جلب توجه و کسی محبوبیت است طب سوزنی است.

اگرچه اثبات شده است که اگر طب سوزنی به درستی انجام شود روش بسیار ایمنی خواهد بود، قبل از ثبت نام در هر جلسه‌ای دانستن مطالب بیشتر در خصوص طب سوزنی ضرری ندارد.

افسانه‌ها و گمانه‌های زیادی در مورد طب سوزنی وجود دارد و به علت محبوبیت آن در درمان کمر درد،

این افسانه‌ها و مسائل مبهم با واقعیت در انجام طب سوزنی برای درد کمرآمیخته شده که نهایتاً موجب آسیب رسیدن به این روش درمانی و کار کسانی که عمر خود را برای انجام این روش درمانی صرف کرده‌اند، شده است.

برای کمک به کسب اطلاعات بیشتر در مورد طب سوزنی و چگونگی عملکرد انواع آن برای درمان درد کمردرد کمردر ادامه تصورات اشتباه که در مورد طب سوزنی توسط مردم مطرح می‌شود آورده شده است:

تصورات اشتباه ولی رایج درباره طب سوزنی

تنها یک نوع طب سوزنی وجود دارد

رایج‌ترین تصور اشتباهی که وجود دارد آن است که مردم فکر می‌کنند تنها یک نوع طب سوزنی وجود دارد. ولی حقیقت این‌گونه نیست.

روش‌ها و انواع مختلف طب سوزنی وجود دارند که یکی از آن‌ها که طب سوزنی چین باشد، محبوبیت گسترده‌ای یافته است. به علت محبوبیت طب سوزنی چینی افراد بسیاری تمام انواع آن را مربوط به همین نوع طب سوزنی می‌دانند که جای تأسف دارد

چرا که روش‌های مختلف طب سوزنی وجود دارند و هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را داشته و از روش‌های مخصوص به خود استفاده می‌کنند.

سازمان سلامت ملی آمریکادرباره طب سوزنی و عملکرد آن برای درمان کمر درد

تخمین زده می‌شود از هر 10 نفر، 8 نفر در مقطعی از زندگی خود دچار درد کمرخواهند شد. طبق گزارش سازمان سلامت جهانی، طب سوزنی برای درمان درد بالا، میانی و تحتانی کمر مؤثر است.

  دردهای استخوانی و مشکلات عضلانی بدن با استفاده از طب سوزنی قابل درمان هستند

در گزارش رسمی این سازمان در مورد طب سوزنی آورده شده است: طبق بازبینی‌ها و تحلیل‌های گزارشات آزمایش‌های کنترل شده بالینی،

سازمان سلامت بین‌الملل چگونگی کشف کرد طب سوزنی به درمان بیش از 40 نوع بیماری کمک می‌کند.

در جامعه غرب به خصوص زمانی که کایراپراکتیک یا روش‌های معمول درمانی از درمان درد کمر باز بمانند، معمولاً به مردم گفته می‌شود روش‌های و گزینه‌های درمانی کمی برای درمان درد وجود دارد.

ولی بهتر است پیش از آن که امیدتان را از دست دهید بهتر است نگاهی دقیق‌تر به شیوه و عملکرد طب سوزنی انداخته و از تأثیر آن بر از بین بردن درد و افزایش و آسان کردن تحرک باخبر شوید

طب سوزنی چقدر در درمان درد کمر مؤثر است؟

نقاط طب سوزنی در بدن در مسیر مریدین هابر اساس اصول علم پزشکی غربی، درد کمربه علل مختلف رخ می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به کشیدگی رباط و پارگی عضلات اشاره کرد.

از دیدگاه طب شرقی و طب سوزنی، بدن دارای جریان انرژی است که در مسیرهایی در بدن حرکت می‌کند.

بیش از 2 هزار نقطه در طول این مسیرها موجود است که می‌تواند برای رفع انسداد این مسیرهای انرژی یا تغییر الگو در بدن تحریک شود.

از نظر علمی تحریک این نقاط می‌تواند موجب آزاد شدن مواد و ترکیبات شیمیایی در بدن شود که به بهبود سلامت آن کمک می‌کنند.

مشاوره با متخصص طب سوزنی

در اولین مراجعه به پزشک چه انتظاری باید داشت؟

در اولین مراجعه، متخصص طب سوزنی یک سری آزمایش کامل از شما می‌گیرد. این آزمایش‌ها شامل ثبت سوابق پزشکی و پرسش‌های مختلف در مورد خودتان خواهد شد

برخی از مردم ممکن است با آزمایش‌های سالانه عمومی آشنایی داشته و برخی دیگر با این آزمایش‌ها آشنایی نداشته باشند. آزمایش عمومی بدن شامل اندازه گیری نبض و مشاهده و بررسی زبان می‌باشد که دو روش رایج برای تشخیص بیماری در سیستم درمان طب شرقی است.

بسته به شرایط بیمار، ممکن است آزمون‌های دیگر نیز برای جمع آوری و به دست آوردن اطلاعات بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر طب سوزنی ممکن است انجام چندین جلسات درمانی را در هر هفته یا هر ماه یا تعدادی جلسات در طول دوره درمان را به بیمار پیشنهاد کند.

انجام طب سوزنی روی کمرمعمولاً در جلسه اول مراجعه به متخصص طب سوزنی، اولین جلسه طب سوزنی بر روی بیمار انجام می‌شود. پس از آن جلسات درمانی آینده برنامه ریزی می‌شود.

  درمان آرتریت با طب سوزنی آیا امکان پذیر است و چطور این درمان می تواند صورت گیرد؟

استفاده از سوزن‌ها برای درمان درد کمربه‌شدت بستگی به عامل بوجود آمدن درد و شرایط خاصی بیمار دارد.

ولی به‌طور کلی سوزن‌ها معمولاً در باسن و کمی بالاتر از پشت زانو قرار داده می‌شوند. بیمار می‌تواند در مورد الگوی درمان با متخصص طب سوزنی خود صحبت کرده و سؤالات خود را طرح کند.

زندگی با داشتن درد کمر زیبا و لذت بخش نیست. به علاوه برای مقابله با دردهای مزمن بسیاری از مردم در حرکت کردن نیز دچار مشکل می‌شوند چرا که یا توانایی آن را ندارند یا آن که از شدت یافتن بیشتر درد می‌ترسند.

مراجعه به یک پزشک طب سوزنی برای درمان درد کمریکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با این درد بوده و مدت زیادی بیمار را بهبود می‌دهد.

کمردرد ویکی پدیا

مطالب مشابه این صفحه:

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن